Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Odgledao sam 11 koliko ima se skine (sa Eng titlovima).
 
Već osetim kako ću se skenjati kada se završi... Kada kažem skenjati, stvarno mislim na iskonsku tugu, nekako se uvek saživim sa likovima serija koje baš volim, a ovu - baš volim. A ako roknu Rejlana, o tome ne želim ni da razmišljam. 
 
Jedna stvar mi samo smeta, doduše zanemarljivo, ali da spomenem.. Jel moguće da
 

a) ceo svet zna gde ovaj drži pare, Markam
b) toliko para čuvaju dve ili 3, koliko već, njegovih mini krimosa?
 
Cela sezona se vrti oko tih para pa mi je takav odnos prema njima banalan.

 

 

Što se tiče nagađanja oko kraja.. Samo da Rejlan preživi, ostalo mi nije toliko bitno. 

 

Ali Vin Dafi.. Koji je to lik.. Kakva pojava. Taj čovek jede sa svakim svojim sekundom na ekranu. :Hail: Kad ga je Majki vezao, pa kad je krenuo da ga radi da ga pusti.. 

 

- "Nisam znao da voliš klasičnu Majki"

- "Kad mi nikad nisi dao da biram muziku"

- "To može da se promeni... Hoćeš da ja vozim ponekad? (:lol:) Hoćeš da budeš zadužen za TV?"... 

 

Plakanje :lol:

Link to comment

Odlična scena u šumi izmedju Rejlana i Bojda!

 

 

Your teeth glow in dark :D

 

btw, Boyda spektakularno mrcvare u poslednjih pet, šest epizoda - uncle Z. ga je ubacio u onu rupu u rudniku, pokušao da ga raznese/zatrpa posle u rudniku, Ava ga je upucala, sad opet uncle pokušao da ga raznese...posle toga, u finalu mi dođe sve otvoreno, od toga da preživi rafal po sebi pa do toga da umre od sepse sa ovolikim dosadađnjim ranama :D 

 

Link to comment

dobra vest je da ce olyphant snimati snowdena sa oliver stonom posle ovoga.

losa, da ce mi justified nedostajati kao sto je southland. jos uvek ga oplakujem.

 

sto se blizi kraj toliko mi se manje prica o justified. tihujem :)

Link to comment

Odlična scena u šumi izmedju Rejlana i Bojda!

 

 

Your teeth glow in dark :D

 

btw, Boyda spektakularno mrcvare u poslednjih pet, šest epizoda - uncle Z. ga je ubacio u onu rupu u rudniku, pokušao da ga raznese/zatrpa posle u rudniku, Ava ga je upucala, sad opet uncle pokušao da ga raznese...posle toga, u finalu mi dođe sve otvoreno, od toga da preživi rafal po sebi pa do toga da umre od sepse sa ovolikim dosadađnjim ranama :D 

 

 

Antologijska. 

 

 

Kul je bio i razgovor izmedju Bojda i onog brke (Shea Whigham; BTW carski je sto si ga navatali makar i za ovako malu ulogu). 

 

Sta mislite, koga je Ava zvala telefonom dok je trcala nizbrdo, pre nego sto je naletela na Boba? Lajmhausa? Markama? :D

 

 

Ne znam kako cu preziveti zavrsetak ovoga :( 

Link to comment

Odgledao konačno, mnogo tenzije tokom epizode, a niko bitan nije stradao još :) očekuje nas epohalni pičvajz u zadnjoj.

 

Sluteći na osnovu ove epizode, cenim da:

 

- Bojd biva upucavan. Nekako se rapidno u zadnje dve epizode pretvorio u gangstera s početka serije, kao da nam daju razloga da ne žalimo kad ga Rejlan ćapi

- Dafi, na zaprepašćenje svih, pa i samog Dafija, biva upucan takođe :D Imao je slobodan izlaz, odlučio je da ostane i pojuri novac i to će ga koštati glave.

- Markam će preživeti, pri čemu možda upuca Buna, čisto onako, eto, da bi se dodvorio Loreti. On je viša klasa kriminalca koji je prosto uvučen u mud-fight, ne verujem da će se iko baktati njime.

- Ejva ili gine ili beži s parama, šti bi značilo da ju je Rejlan pustio, što bi opet značilo da je neko upucao Rejlana i da on umire (pošto nije lud da ide u tvorza). A pošto je to nemoguće, znači otpada ta solucija i Ejva gine.

 

Nadam se da ćemo videti i Dikija Beneta još jednom, možda i Lajmhausa.

Link to comment

Bojd se rapidno pretvorio u gangstera sa početka jer je trenutno u ili ili modu.. Želi pare i da zbriše i skrasi se sa Avom.. 10 milki nije da nije vredno :)

 

Rekao bih da će Markam takođe u večna lovišta (roknuće ga mala Loreta), Bojd pre svih, jednostavno nema smisla da ga ostave živog (ili neuhapšenog, što je takođe moguće), osim ako ne planiraju da snime nastavak za koju godinu u šta iskreno sumnjam a siguran sam da ne želim, ili barem ne želim ako kraj bude zadovoljavajuć.

 

Dafi je takav lik da nikoga ne bi začudilo da sklisne živ sa barem delom novca, pre bih rekao da će da preživi on nego dvojica navedena.

 

Avi dajem najviše šanse da se izvuče sa glavom na ramenu. Ako je neko rokne, to će biti Bojd, ne Markam.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Krivo mi je sto posle 30 sekundi Markham nije roknuo Loretu iako je mnogo gotivim.

 

Ima na kraju epizode tizer za finale. Bojd baca dinamit na pandure, Markham muci Avu i dvoboj Buna i Rejlana...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...