Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

3 hours ago, Tresko said:

Pa gde sad da nadjem "Milion", ili barem Fruškogorski biser?

 

Имаш у Махију одличан италијански зове се нешто као Марћезано или слично.Кошта 300 дџ,Пробај.

Link to comment
2 hours ago, Tvrdica said:

 

 

Имаш у Махију одличан италијански зове се нешто као Марћезано или слично.Кошта 300 дџ,Пробај.

Kad nema Miliona, ništa spumante, idem direktno na Moet Chandon.

Link to comment

ruska, sarma  i torta čekaju u cegeru. ćurkica iz maksija isečena, a mlinci su u rerni i čekaju da uskoče u ceger i krenu u goste. biće ono u torbi donela u guzici odnela.

Link to comment

Sve smo zaboli za 10. Ruska nikad bolja, a sarmu pravio pre tri dana i dvaput podgrevao do danas. Fantazija! Zakasnio za ćurku jutros, pa napravio mini porketu od praseta, odlično ispalo. Zagrevali se salaticama, ajvarima i sirevima. Na kraju, tradicionalna ženčetova torta od badema, putera i čokolade. 

Iz šteka izvučen jedan vintažni šampanjac iz 2009, onda spektakularni tokajski suvi furmint iz 2016, a zatim Zvonkov Icon crveni 2017. 

 

I da, srećna Nova, pppejci :)

Link to comment

Keva spremila pitu i rusku sa domaćim majonezom, žena sarmu i prasetinu i posle ja kao treba da budem umeren.

Šanse nema da budem umeren. Kakav na jelu, takav na delu.

Sent from fav toy

Link to comment
23 hours ago, halloween said:

Jutros sabajle, tek prošlo 7, red od 40 ljudi ispred i unutar pečenjare Janković u Vojvode Stepe. Svaka čast, ne može toliki red ako nije kvalitet.

ja rabio, doduše iz novobeogradske ekspoziture, bilo odlično. o d l i č n o!

prošle godine su za slavu kiksirali, tj nije bilo na ovogodišnjem nivou, pa sam bio skeptik. drago mi je da su me razuverili

 

bila i zamenska za rusku, neka salata sa pšenicom , paprikom, clukom isto bila vrhunska

Link to comment
  • 7 months later...

ok našla svesku

dakle, 7 kiselih jabuka+ glavica cluka+10 čenova bluka+10 ljutih papričica (količina zavisi od toga koliko ljuto jedete)+šolja* žutog cukra+jabukovog octa po ukusu+2 kašike slačice u prahu+2 kašičice čilija u prahu+so+ dobra kašika kurkume.

jabuke izrendati, luk sitno iseckati pa naliti vodom da ogrezne i kuvati na jakoj vatri 10 minuta. dodati ostale sastojke i kuvati još 1-1.5 h dok veći deo tečnosti ne ispari. sipati u sterilisane tegle i čuvati na mračnom mestu 6 meseci pre upotrebe.

ja sam često umesto slačice stavljala senf a priznajem da sam umela da rknem i kašiku dve kari praha.

naravno, uvek je bio izjeden u roku od nekoliko dana.

 

*veličina šolje je predmet diskusije. ja koristim šolje srednje veličine, ne one ogromne. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...