Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pekao ovako,samo jos slanine po batacima.Slaninu pojeo kad je postala res,bila savrsena.Sos nisam pravio.Uglavnom najbolji recept .Ispekao sam oko 5, 6 curaka u zivotu,ovaj metod mi je bio najbolji

Link to comment

Ako mogu i ja da dodam koji savet za spikovanje i krckanje...

Pored toga sto nikada ne korisrim but, vec iskljucivo plecku, jer je mnogo meksa i malo prosarana, ali ok sindikat je tako odlucio... spikujem sa belim lukom naravno, kao i naseckanom slaninicom ili pancetom i kiselim krastavcicima, takodje se zasece po mesu i svuda to fino zavuce, negde veca rupica da sva tri saatojka stanu, ali uglavnom pojedinacno, da kod okreranja ne bi mnogo poispadali iz svojih mesta.

Zatim zalijem obavezno celomm limenkom piva (0,5l), pored svih tih slatkasto-uljanih dodataka i od zelenih zacina koristim uvek zalfiju, cesce svezu (ima je po marketima) a ako je nema onda suvu, jer se fantasticno slaze sa svinjetinom.

Link to comment
4 hours ago, Jumanji said:

Ako mogu i ja da dodam koji savet za spikovanje i krckanje...

Pored toga sto nikada ne korisrim but, vec iskljucivo plecku, jer je mnogo meksa i malo prosarana, ali ok sindikat je tako odlucio... spikujem sa belim lukom naravno, kao i naseckanom slaninicom ili pancetom i kiselim krastavcicima, takodje se zasece po mesu i svuda to fino zavuce, negde veca rupica da sva tri saatojka stanu, ali uglavnom pojedinacno, da kod okreranja ne bi mnogo poispadali iz svojih mesta.

Zatim zalijem obavezno celomm limenkom piva (0,5l), pored svih tih slatkasto-uljanih dodataka i od zelenih zacina koristim uvek zalfiju, cesce svezu (ima je po marketima) a ako je nema onda suvu, jer se fantasticno slaze sa svinjetinom.

E da, i ja obmotam/prekrijem slaninom, da se ne presuši, to sam zaboravio da dodam. 

 

I ja uglavnom koristim plećku/vrat, ali čovjek pita šta da radi s butom, pa hajde reko da mu dam jednu ideju, mada zaista nisam ljubitelj buta. 

Link to comment
14 hours ago, James Marshall said:

 

E jbg, nema linak, to sam ja skrpio recopis sa različitih strana, po svom nahođenju, uglavnom tako radim. 

 

Isjeckaj bijelog luka po želji na trakice veličine eksera. (biće dosta recimo 4-6 čenova koje ćeš po dužini na po 4-5 komada). Manjim, glatkim nožem izbuši rupe u butu i u njih uguraj te komadiće bijelog luka na dubinu od par centimetara. Neki ovo rade i sa ruzmarinom, ja ga stavljam na meso. 

 

Sa druge strane, u neki avan ubaci so, biber u zrnu šareni, (ako voliš ljutkasto papričicu) , sve što voliš zeleno od začina, možeš i neku od onih mješavina što se valjaju, ja svakako dodam vlašac, malo mirođije, ono, po želji (pomenuti ruzmarin, bosiljak, neko stavlja i žalfiju, šta voliš). Izdrobi, izmiješaj i rukama utrljaj u but. Umotaj u kakav masni papir i stavi u neku posudu i tako u frižider. (U posudu jer će meso da pusti malo vode). Možeš i po butu da napraviš neki zarez nožem ili da ga "otvoriš" tim istim nožem da tu brže prodre ova mješavina i da se brže izdinsta. 

 

Sutradan, izvadi but, podlij malo slow cooker sa četvrt šolje vode iili još bolje ako imaš domaćeg temeljca, ako ti se ne koristi recimo kocka sa vodom. Upali slow cooker na high, stavi meso, nakon sat smanji na low, nakon još recimo 2 sata okreni but. Prilikom tog okretanja možeš but da obložiš, preliješ nekim malo gušćim sosom (ja volim terijaki sa medom i/ili bijelim lukom). Ostavi još 3 sata. Bijeli luk je izgubio gorčinu, ljuti začini nisu preljuti, ostalo je ono najbolje, slatko, a meso se raspada, primilo je sve ukuse. 

 

But je zajeban jer zna da ispadne presuv, ali dobar tretman u slow cookeru će ga ostaviti taman. Nemoj da te povuče da staviš previše vode. Priloge (povrće, krompir, šta god) svakako pripremati odvojeno. 

 

Hvala!

Ostaje jos da proverim da li je slow cooker dovoljno veliki za komad mesa koji imam.

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

E da, i ja obmotam/prekrijem slaninom, da se ne presuši, to sam zaboravio da dodam. 

 

I ja uglavnom koristim plećku/vrat, ali čovjek pita šta da radi s butom, pa hajde reko da mu dam jednu ideju, mada zaista nisam ljubitelj buta. 

 

Da budem iskren, pretpostavljam da je but. 

 

Rec je o "pierna", a slika kaze ovo:

 

La gastronomía del cerdo

 

 

Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...