Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

najdželina salamura za ćurku6 l vode125 g soli3 kašike bibera u zrnu1 štapić cimeta1 kašika kima4 kom. karanfilića2 kašike pimenta /allspice berries/ iliti najkvirc2 kašike bele slačice4 kom. zvezdastog anisa200g šećera2 glavice crnog luka krupno sečenogđumbir od 7-8 cm, krupno sečen /6 kom./4 kašike javorovog sirupa4 kašike bagremovog meda1 narandžašaka peršunovog lišća.u ovom se ćurka drži 1-2 dana na hladnom, ispere, dobro izbriše i drži na sobnoj temperaturi oko sat vremena pre pečenja.na više mesta sam našla da je pre pečenja potrebno meso držati na sobnoj temperaturi, a kad je pečeno, staviti ga na dasku za sečenje i napraviti šator od alufolije. pod njim se pečenje odmara 20 minuta pre nego što počne da se seče.

Link to comment

-curka-prokulice sa slaninom i kestenjem, po receptu gordona ramzija-turkey stuffing, isto po receptu velikog gordona-slatki krompir ako uspem da ga nadjem, ako ne, pecen obican krompir i zimsko korenasto povrce i pecena bundeva

Link to comment

Ono standardno: rakija, proja, lepinja, sir, kajmak, pečenje, ruska salata, paprike, kiseli kupus, ajvar, vino, torta, kafa, vino, rakija opet, ruska salata, pečenje, sarma, vino, kafa, torta, ruska, vino...raso, raso, ujutro palačinke uz novogodišnji koncert i 4 skakaonice..

Link to comment

Stigla rebarca, odoše da odmaraju u marinadi...Jebote, ne mogu da izađem iz Šickove mesare a da ne ostavim 50 jura :isuse: Jao vidi ove kobaje, uf što je fina ova dimljena krmenadla, meti i jedan sudžuk, daj lupi jednu manju kolenicu, valjaće...Inače Daboviću pitao me Šicko "jel' ti ono brat bio juče po rebra?" :lol:

Link to comment

faza Isuve šljive punjene sirom i bademom pa obmotane pančetom i zapečenenamaz od plavog sira i pistaćadomaća pašteta od pileće džigericeimlekov dimljeni pekorinonajbolji pljevaljski goveđi pršuthome made ciabattafaza IIpiletina sa parmezanomnjokeprebranacruska salatafaza IIIpita od rogača i domaćeg džema od suvih smokavakolač od urmi namočen u karamel-mleko (kao u Korneru)appendixPrvijenac 13. juli/viljamovka Porečje Vučjeneki novozelandski sovinjon blancKruger&Brent pivo (sve 3 vrste)uzeo sam i frankovku za kuvanje

Link to comment
recept? :)
1/4 plavi sir1/4 feta1/4 krem sir/vajkrem1/4 pavlakaizdrobiti tvrde sireve i pomešati sa ostalim sajstojcima. pistaće samleti i dodati u smesu. smesu ostaviti u frižideru preko noći da se malo zgusne.mogu se umesto namaza od smese napraviti i kuglice pa onda kuglice uvaljati u mlevene pistaće.@assuckpa i nije neki posao, par sati rada. nabavka duže traje.
Link to comment
1/4 plavi sir1/4 feta1/4 krem sir/vajkrem1/4 pavlakaizdrobiti tvrde sireve i pomešati sa ostalim sajstojcima. pistaće samleti i dodati u smesu. smesu ostaviti u frižideru preko noći da se malo zgusne.mogu se umesto namaza od smese napraviti i kuglice pa onda kuglice uvaljati u mlevene pistaće.@assuckpa i nije neki posao, par sati rada. nabavka duže traje.
ja se vec grozim pomisli o odlasku u nabavku sutra, a malo me i plasi kako ce but da ispadne
Link to comment
a malo me i plasi kako ce but da ispadne
mene plase rebra sad.gifa u nabavci sam vec bio juce, reci kako sam iskusanostalo je da kupim samo stvari koje mogu i u bakalnici nabaviti, tipa pivo crni sok i to
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...