Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Elem, ja cu standardno - gomila malih sendvica koje ce mi napraviti matorci, uz obilne kolicine kokakole i mozda poneko pivo
Ja zamisljam Milogleda kako sedi ispred TV-a i jede male sendvice sa nasmejanim facama (kosa od rendanog sira, nos od kiselog krastavca, a oci i usta od kecapa) kakve je moja mama pravila za decije rodjendane. Sad idem, necu vise da trolujem Vasi topik da se ne bi naljutio.
Link to comment
i neku slanu tortu s pecenim paprikama
čuj, neku tortu. to je najbolja slana torta na planeti zemlji i zavidim ti unapred.ja idem u goste, pa ću u oslu da pazarim materijal za rum kuglice i za rusku salatu, i dam doprinos. volim i svoje bajadere više od tuđih, ali videću na licu mesta kakav je masterplan, pošto će nas biti iz raznih nacionalnih kuhinja. prijatelj mi je kuvar i gurman, ne bojim se da će manjkati.
Link to comment
ja idem u goste, pa ću u oslu da pazarim materijal za rum kuglice i za rusku salatu, i dam doprinos. volim i svoje bajadere više od tuđih, ali videću na licu mesta kakav je masterplan, pošto će nas biti iz raznih nacionalnih kuhinja. prijatelj mi je kuvar i gurman, ne bojim se da će manjkati.
Mrrrrrzim te!
Link to comment
oki. dodaću i kineski star anis, kupio u Bloku 70, jači je od našeg kupovnog tipa 8 puta, i velik kao omanja morska zvezda
gde tachno u bloku 70?edip. svoj novogodishnji program cu izdat malo kasnije. Edited by thermal bug
Link to comment
gde tachno u bloku 70?
kineski TC, novija zgrada, kineska samoposluga. za one koji ne znaju gde je samoposluga, evo ovako se nalazi: hoda se po centralnoj auli TC-a dok se ne vide metalna vrata na kojima pise nesto kao "Lokali i stanovi" ili tako nesto. izgledaju kao službena vrata na koja ne želite da uđete jer se gore igra mah džong u malu decu i pandine šape. e tu uđete, pa uz stepenice. prodavnica je na spratu, penjanjem se lako udari na nju. ja se tu snabdevam raznim ljutim uljima, soja sosom, ojster sosom, zacinima, kompotom od li dž-a, a bogme ponekad i grickalicama (ljuti kikiriki u kesici je ono bas bas ljut). Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kineski TC, novija zgrada, kineska samoposluga. za one koji ne znaju gde je samoposluga, evo ovako se nalazi: hoda se po centralnoj auli TC-a dok se ne vide metalna vrata na kojima pise nesto kao "Lokali i stanovi" ili tako nesto. prodavnica je na spratu, penjanjem se lako udari na nju. ja se tu snabdevam raznim ljutim uljima, soja sosom, ojster sosom, zacinima, kompotom od li dž-a, a bogme ponekad i grickalicama (ljuti kikiriki u kesici je ono bas bas ljut).
i ja se snabdevam, rezancima i sosovima na kanistere i kojechime, no anis u zvezdama ne primetih. imali su fantastichne shecerene drenjine jedne sezone ^_^edip. i slatkishe od slatkog krompira :wub:edip2. i hvala :) Edited by thermal bug
Link to comment

0. hors d'oeuvre (srbski: орДЕвер, cold cuts + još nešto) - suvo meso, šunkica, možda mortadela, "kačkavalj", kravlji stariji sir, zelene masline, ajvar, možda urnebes i projice komada 12 (dva pleka po šes'). sve ću zalivati domaćom prepečenicom i kiselom.1. dve masne salate:moja - tunjevina, kukuruz, crveni pasulj, seckane crne masline sve u tartar sosu.ženina - seckana šunka i šampinjoni iz tegle, sitna kuvana testenina (makarone, šta li?) u sosu od 1/2 majoneza i 1/2 pavlake.2. dve kile svinjske plećke, ne znam samo da l' da pečem u kesi sa nekim pečurkama ili ovako na vazduhu.ženina pletenica, tj. pletenica koju je žena umesila. narasla do plafona i meka ko duša. ženina.crveno vino neko da se složi uz onu svinjariju. sicilijanski syrah ili neki merlo?3. ovde se dvoumim da l' da pravim bajaderu iz mikrotalasne ili nekakav jednostavan kolač sa višnjama (tetka mi dala recept).planiram da imam nekoliko litara đusa da sutra ispiram krvotok uz koncert iz Beča.

Link to comment

inace sam prosle nedelje probao prasece pecenje iz jedne dobre beogradske kafaneprethodno tretirano jednim kratkim bukovim dimompa drzano u jakoj salamuri 24 sata.premazivano necim na bazi meda za hruskavu koricu.totalna perverzija. ne usudjujem se da ubacim komad praseta u rernu posle toga.

Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...