Jump to content
April

SPS

Recommended Posts

Filipenko

Juče je govance dalo intervju za B92, gde su iskosno izvukli naslov "Izvinjavam se za devedesete". Naravno, lik je zapravo rekao da "U tom smislu mogli bismo da se izvinimo građanima zbog problema koji su nastajali u to vreme, zbog kojih smo možda delom bili krivi mi, delom opšta situacija u kojoj smo se tada nalazili". :lol:

dig_chohano
imaš i tu mogućnost, ali samo zato što si se pod vladom ds/sps i danas obilato nažderao.
Jel mogu onda ja da se Dačiću pokenjam u usta?

hazard
Juče je govance dalo intervju za B92, gde su iskosno izvukli naslov "Izvinjavam se za devedesete". Naravno, lik je zapravo rekao da "U tom smislu mogli bismo da se izvinimo građanima zbog problema koji su nastajali u to vreme, zbog kojih smo možda delom bili krivi mi, delom opšta situacija u kojoj smo se tada nalazili". :lol:
:yucky:

hazard
Ne. DSS je odgovoran za insistiranje na legalizmu i kontinuitetu posle 5. oktobra. To je u praksi znacilo amnestiranje onih koji su nam se usrali u zivote tokom 90-ih, umesto da budu zabranjeni i pohapseni. Takodje, odgovoran je sto je posle izbora 2003. izvrsio sanitarni otklon od DS-a, a nije bio gadljiv na manjinsku podrsku SPS-a. DS je odgovoran za pravljenje koalicije sa SPS-om 2008, nakon sto je ta partija uspela, naravno nezasluzeno, da izgradi imidz prihvatljive politicke opcije, zahvaljujuci legitimitetu koji joj je dao DSS. To su ipak dve razlicite stvari.
Ja mislim da boldovano ipak nije skroz tacno. Najveci legitimitet SPSu dao je upravo DS, prvo koalicionom vladom a onda onim famoznim "pomirenjem". E sad, ovo prvo je bilo nuzno, a ovo drugo im nije bas trebalo. DS je upravo relegitimizovao SPS skroz. Da je DSS primio SPS u vladu 2003., ovo sto ti kazes bi bilo tacno, ali sama cinjenica da se ostalo na manjinskoj podrsci pokazuje koliko je tada bilo kakva uloga SPSa bila "skakljiva" u javnosti. Da ne pricamo o tome da su se reformski zakoni usvajali glasovima DSa tada.SPS je 2003. na izborima imao 7,61% glasova (291.341).2007. imali su 5,64% (227.580) tj. bili su na ivici cenzusa i uzeli 6 poslanika manje. Meni to ne izgleda kao partija koja je preporodjena za vreme Kostunicine prve vlade. Nakon toga su otisli opet u "potpunu" opoziciju (bila je vecinska vlada bez njih) i bili poprilicno medijski opskurni.2008. dobili su 7,58% (313.896) ALI u koaliciji sa PUPSom (koji je 2007. sa Covicem imao oko 3,1% ili nesto vise od 125.000 glasova) i Palmom (koji je sebe izgradio u vrlo popularnog lokalnog politicara do tada i koji je pre toga bio na Kostunicinoj listi).Dakle i pored Kostunicinog blokiranja "6. oktobra", i pored Kostunicinog legalizma i ne-lustracije i pored njegovog koriscenja SPSa za manjinsku podrsku svojoj prvoj vladi, to je stranka koja je imala opadajucu podrsku i koja je 2007. bila na ivici ostanka ispod cenzusa a od borbe za censuz i na sledecim izborima spasili su je koalicioni partneri. I pored svega loseg sto je Kostunica radio SPS je imao "niski" medijski profil i saradnja sa njima uglavnom je tretirana kao "ruzna" nuznost.Medjutim, nakon koalicije DS-SPS, brzo smo presli iz kratke faze gde je ta saradnja objasnjavana kao nuznost u fazu gde je ta saradnja objasnjavana kao nesto normalno, prihvatljivo i cak pozeljno, odradjena je kompletna rehabilitacija SPSa i ta stranka je postala zestoko eksponirana u medijima. I onda cemo imati taj paradoks da jedan od glavnih igraca iz vrlo nepopularne i neefektivne vlade koji je u nju usao prakticno potpuno izneverivsi ocekivanja svog birackog tela iz nje izadje jaci (verovatno sa preko 10% glasova) nego sto je u nju usao. I to sve zaslugom DSa.SPS nije tokom Kostunicinog premijerovanja izgradio imidz prihvatljive politicke opcije - oni su zahvaljujuci Kostunici uspeli tek da prezive, i da ostanu u skupstini zahvaljujuci "tvrdom jezgru" svojih pristalica, sto je bilo uglavnom umirujuce penzionersko glasacko telo. U protekle 4 godine je tek izgradjen njihov imidz prihvatljive politicke opcije. Edited by hazard

Filipenko

Fali samo nastavak "...al zavoleh devojku iz grada."Kakvo retardirano govedo. U stvari, mi smo retardirana goveda, dok ova stoka uživa među nama.edit: kakav citat :isuse:

- Znate, kada sam bio mali i imao pet godina, tražio sam od tate da mi kupi čokoladu “životinjsko carstvo”. On je odlazio na posao i vraćao se bez čokoladice. Kada sam ga pitao zašto, rekao mi je da je umro čovek koji pravi čokolade. Ja mislim da bi uskoro tako nešto moglo da se dogodi i Evropskoj uniji. Vidite samo kakve oni probleme imaju sa Italijom, Španijom i drugim državama.
:lol: Edited by Filipenko

Прслин
- Znate, kada sam bio mali i imao pet godina, tražio sam od tate da mi kupi čokoladu “životinjsko carstvo”. On je odlazio na posao i vraćao se bez čokoladice. Kada sam ga pitao zašto, rekao mi je da je umro čovek koji pravi čokolade.
Сада знамо откуд опсесија жирафом. :fantom:

pacey defender

sloba_milosevic Slobodan Milošević Ivica Dačić se izvinio za devedesete tako da znate da je to sad u redu.11 minutes ago Favorite Retweet Reply :lol:

pacey defender

Pre će biti da su Srbi uvek bili bunovni.

hazard

Nije :lol: ne brini(ali sada ce verovatno neko na donjim forumima PPP odraditi fotomontazu, kada si im vec dao ideju)

Edited by hazard

Muwan
mi smo Džejms Din na Balkanu
Tako će Srbija i završiti, kao Džejms Din.

Budja
Nastavak je jos spektakularniji.
Srbi su uvek bili buntovan narod, s razlogom ili bez razloga, Džejms Din na Balkanu. Srbi mogu danas da se upitaju da li bismo možda bolje prošli da smo propustili Turke ili da nije upucan Ferdinand... Na kraju krajeva, da li bismo bolje prošli da smo pustili Hitlera da prođe. Ideali i ciljevi za koje su život dali milioni Srba poništeni su poslednjim decenijama 20. veka. Ako je misa za Pavelića ulaznica za EU, onda je potpuno logično da se upitamo i jesmo li bili u istoriji na pogrešnoj strani?! Ali to je pitanje i za naše saveznike iz tih ratova.
Fino se uklapa u PPP diskusije istorije.

Filipenko

Retard, vrste govedo. Milioni Srba su dali živote da bi to govedo preuzelo vlast i upropastilo zemlju, da bi njegovi ortaci pozauzimali ono što su milioni živih Srba gradili i unazadilo nas sve za 100 godina. Pravo je pitanje jesmo li mi u pravu što smo se odrekli metoda za uštrojavanje te elite koje smo upražnjavali od 1804. do 1945. na svakih 20-30 godina.