Jump to content
April

SPS

Recommended Posts

Прслин
dzabe se koprcas, Kostunica je najvece razocarenje nazovi demokratskih promena i utemeljitelj politickog ustrojstva zemlje gde je potpuno nebitno ko je na vlasti.
Можда си ми овим очи отворила, не зезам се. Ја сам петог октобра за Коштуницу гласао све држећи се за нос, како је то Чанак ономад предлагао. О њему нисам ништа добро мислио и имао сам сасвим другог фаворита. Можда зато имам боље мишљење о њему данас него већина мојих вршњака: нисам постигао да се разочарам јер је све добро што је урадио (чега није било много) или рекао (ту је већ у знатној предности) за мене било изненађење. Хамлет у праву за лудачко крило у ДСС. Да Коштуница не држи толико до лојалности практично цела та екипа би давно била растерана не из те странке, већ из земље Србије.И најстрашније од свега: и поред свега реченог, још увек су бољи од осталих. ;)

bergasa19
Ne. DSS je odgovoran za insistiranje na legalizmu i kontinuitetu posle 5. oktobra. To je u praksi znacilo amnestiranje onih koji su nam se usrali u zivote tokom 90-ih, umesto da budu zabranjeni i pohapseni. Takodje, odgovoran je sto je posle izbora 2003. izvrsio sanitarni otklon od DS-a, a nije bio gadljiv na manjinsku podrsku SPS-a. DS je odgovoran za pravljenje koalicije sa SPS-om 2008, nakon sto je ta partija uspela, naravno nezasluzeno, da izgradi imidz prihvatljive politicke opcije, zahvaljujuci legitimitetu koji joj je dao DSS. To su ipak dve razlicite stvari.
DOS je rehabilitovao Baneta Ivkovica i ekipu socijalista oko njega.

Milogled Bluff
DOS je rehabilitovao Baneta Ivkovica i ekipu socijalista oko njega.
Jest, ali to je bilo za jednokratnu ili privremenu upotrebu. Ne kazem da za to ima opravdanja, naravno. Ali manjinska podrska prvoj Kostunicinoj vladi je ipak predstavljala povratak celog SPS-a na velika vrata.

Utvara
SPS se od odlaska slobe kolebao izmedju neke reforme i SRS. DSS im je u periodu 2004-2007 pomogao da se, barem na recima reformisu, kombinacijom finansijsko logisticke podrske i trulim kompromisima kojima su omamljivali ludacko krilo u stranci - presuda marku milosevicu etc. Da nije biko toga, pitanje je da li bi sps 2008 bio podoban da bude koalicioni partner ds u partnerima. Koliko je to dobro, vreme ce pokazati.2008 se, slicno, samo brzim tempom desilo sa SRSom, samo sto je pojavni oblik bio drugaciji - pocepali su se i oprali. Koliko je to dobro, vreme ce pokazati.
Nije dobro uopšte. Zločinačko udruženje SPS dobilo je get out of jail free card, i umesto u zatvor ušli su u Vladu sa etiketom "reformisani". Politički ne donose ništa dobro niti novo, sve se svodi na stari populizam i politikantstvo.

zez
Можда си ми овим очи отворила, не зезам се. Ја сам петог октобра за Коштуницу гласао све држећи се за нос, како је то Чанак ономад предлагао. О њему нисам ништа добро мислио и имао сам сасвим другог фаворита. Можда зато имам боље мишљење о њему данас него већина мојих вршњака: нисам постигао да се разочарам јер је све добро што је урадио (чега није било много) или рекао (ту је већ у знатној предности) за мене било изненађење. Хамлет у праву за лудачко крило у ДСС. Да Коштуница не држи толико до лојалности практично цела та екипа би давно била растерана не из те странке, већ из земље Србије.И најстрашније од свега: и поред свега реченог, још увек су бољи од осталих. ;)
Ako preskocimo to racundzijsko glasanje iz nosa, nema nista lakse no od zivota ne ocekivati nista i da ako se vec desi nesto, pa bude jos i pozitivno, puna kapa.Ono sto se najvise moze zameriti Kostunici je to da nije iskoristio pozitivnu inerciju sopstvenog drustva, vec se prepustio da ga nose zahtevi i prohtevi spolja, sto se radi i dan danas.Sad sam ti zatvorila oci, ili?¿pardon, sad tek vidim da je tema SPS. Edited by Lancia

Прслин
Jest, ali to je bilo za jednokratnu ili privremenu upotrebu. Ne kazem da za to ima opravdanja, naravno. Ali manjinska podrska prvoj Kostunicinoj vladi je ipak predstavljala povratak celog SPS-a na velika vrata.
Значи, ако добро разумем: рехабилитација Банета Ивковића и СПС једнократна или привремена употреба, коалициони споразум и министарство полиције захваљујући легитимитету од ДСС, а све то је ништа у односу на подршку мањинској влади... :Hail:
pardon, sad tek vidim da je tema SPS.
Мy point exactly. Само сам се побунио што опет пеглају по ДСС под маском пеглања по СПС, а онда смо очас стигли до ајз вајд шат.

bergasa19
Super ti je ovo. Coveka koji je imao odrede za batinjanje svuda po gradu lagano uzmes da te podrzava u skupstini. To je bio pocetak, a Kostunica je nastavio "dobru" praksu. Nema tu nikakvog ali.

dig_chohano

Lancia je enciklopedijski primer lepe, elokventne i duhovite forumašice zbog kakvih i dolazim ovde. Hvala, Lancia :wub:

Milogled Bluff
Значи, ако добро разумем: рехабилитација Банета Ивковића и СПС једнократна или привремена употреба, коалициони споразум и министарство полиције захваљујући легитимитету од ДСС, а све то је ништа у односу на подршку мањинској влади... :Hail:
Ja sam lepo pokusao da ti objasnim da je Kostunica bio taj koji je prvi abolirao SPS, kada je postojalo vecinsko raspolozenje i klima u drustvu da se bagri zatre seme zauvek. Sve sto se desilo kasnije je posledica toga. A ti se sad mozes ismevati koliko hoces, ali to nece promeniti cinejnicu da je legijalista najodgovorniji sto je od 5. oktobra ostala samo lepa uspomena.
Super ti je ovo. Coveka koji je imao odrede za batinjanje svuda po gradu lagano uzmes da te podrzava u skupstini. To je bio pocetak, a Kostunica je nastavio "dobru" praksu. Nema tu nikakvog ali.
Nije to bio pocetak, kao sto sam upravo rekao Praslinu. Pocetak je bio 6. oktobra. A rekao sam i da za surovanje sa Ivkovicem nema nikakvog opravdanja.

Прслин
Lancia je enciklopedijski primer lepe, elokventne i duhovite forumašice zbog kakvih i dolazim ovde. Hvala, Lancia :wub:
ah, ti laskavce :blush:
14_grant.jpg

Milosh76

A pre toga je ON razgovarao sa NJIM i do danas se ne zna sta su se dogovorili. Par minuta kasnije jedan je postao samozvani heroj revolucije, a drugi zatvorenik u Hagu.

Edited by Milosh76

bergasa19
Nije to bio pocetak, kao sto sam upravo rekao Praslinu. Pocetak je bio 6. oktobra. A rekao sam i da za surovanje sa Ivkovicem nema nikakvog opravdanja.
Bio pocetak ovo ili ono, Kostunica se bar nije ljubio sa Dacicem i kompanijom. Kad sam video da je onaj ultramegagmaz Ivkovic pomilovan i kad je poceo da se setka po po raznim televizijama, da Pink bude oslonac nove vlasti da u veceri kada sa Milosevic prebacuje u Hag RTS na sva tri programa daje koncert Zdravka Colica stomak mi se grcio. Nemojmo da se pravimo bas toliko blesavi.

Nesh
Bio pocetak ovo ili ono, Kostunica se bar nije ljubio sa Dacicem i kompanijom. Kad sam video da je onaj ultramegagmaz Ivkovic pomilovan i kad je poceo da se setka po po raznim televizijama, da Pink bude oslonac nove vlasti da u veceri kada sa Milosevic prebacuje u Hag RTS na sva tri programa daje koncert Zdravka Colica stomak mi se grcio. Nemojmo da se pravimo bas toliko blesavi.
Nego cuvao "stabilnost" Srbije cuvajuci Radeta Markovica, sluzbu, Pavkovica dok mu je valjao... Edited by Nesh

bergasa19
Nego cuvao "stabilnost" Srbije cuvajuci Radeta Markovica, sluzbu, Pavkovica dok mu je valjao...
Nemoj da mi podmeces nesto sto nisam rekao i da zamenjujes teze.