Jump to content
IGNORED

Uspon neonacizma u Mađarskoj


anantaram

Recommended Posts

43 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo je sa n1, imaš celu vest kod njih

u pitanju je neki međudržavni ugovor

 

Svodi se na bolodvano.

 

https://www.euractiv.com/section/politics/short_news/slovaks-rush-to-hungary-for-cheap-gas-as-petrol-tourism-era-ends/

 

Quote

The Hungarian government announced on Thursday (27 May) that from Friday, only cars with Hungarian registration plates will be allowed to fill up with petrol or diesel at the capped price of €1.22 (HUF 480) per litre, Telex reported.

In a decree published at 23:59 on Thursday evening, the executive clarified that motorists from countries where petrol prices are also regulated, and Hungarians are able to buy petrol there, will still be able to benefit from the price freeze in Hungary. This will likely extend the Hungarian price cap to motorists with Serbian and Slovenian registration plates. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 hours ago, radisa said:

Ja sam bio za vikend, ali nisam sipao, došao sam nesikusno sa punim rezervoarom :(

Molim te sledeći put sipaj makar 5 litara pa javi.

 

Mi bili u Pečuju pre mesec dana (ispunio ženi želju da vidi grad kulture) i taman se spremili za peštu kad ono cap! Rampa! Ali izgleda da ipak nije.

Link to comment
5 hours ago, Moonwalker said:

Svodi se na bolodvano.

potpuno je protuEUpravno diskriminirati mušterije na pumpi po tablicama, i to Slovenija ne radi.

 

Drugi je dio priče kako i može li se uopće Mađarima stati na rep, dok sud presudi već će teći sljedećegodišnja nafta, da o provedbi presude i ne govorimo

  • +1 1
Link to comment

za srpske tablice je jos uvek cena 480huf/l, provereno.

 

17 hours ago, Roger Sanchez said:

potpuno je protuEUpravno diskriminirati mušterije na pumpi po tablicama, i to Slovenija ne radi.

 

ne zaboravi da je u HU proglaseno vanredno stanje, tako da mogu otprilike sta god zele (legally)..

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Izgleda ništa od povoljne cene goriva za nas i Slovence? Ako je neko uspeo od 1.juna da sipa dizel za 480 forinti neka javi. Koliko sam uspeo da pročitam izgleda da važi samo za vozače sa mađarskom saobraćajnom dozvolom. Ćitam preko neta da pumpadžije pričaju da su čuli za tu odluku (za nas i za Slovence) ali nisu dobili rešenje pa ne daju....

 

I ipak je bila Slovenija a ne Slovačka, jer su valjda i Slovenci kao i mi u Srbiji uveli takođe zamrznute cene goriva i u kojima i državljani Mađarske mogu da kupe gorivo po tim limitiranim cenama (bez obzira što je skupo - bitan je valjda princip).

Edited by BlackGeorge
Link to comment
  • 3 weeks later...
23 minutes ago, Moonwalker said:


Smece korumpirano.

Na onakvu full fasisticku izjavu to da je korumpiran mu dodje kao kompliment

 

bice interesantno videti da li EU i NATO imaju ikakve mehanizme da sankcionise ociglednog fasiste i da li su voljni da ih primene

Edited by Lezilebovich
  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Inace od pre koju godinu pobratimili su se madjarski gradic Kenderes i italijanski Predapio. Vest k'o vest ne bi bila interesantna da Kenderes nije rodno mesto Miklosa Hortija gde se jos uvek nalazi zamak njegove porodice, pretvoren u muzej posvecen njemu gde se svake godine odrzavaju manifestacije njemu u cast, dok je Predapio rodno mesto Benita Musolinija gde je njegov mauzolej sa muzejom fasizma koji je mesto hodocasca italijanskih a i sire neofasista.

Slucajnost, ili mozda trend i pokazatelj pravca kojim je (s)krenuo ovaj svet?

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Pa ovo ce da bude turisticka atrakcija

 

Quote

Mađarska policija formirala je puk u koju se mogu prijaviti mađarski građani koji žele da “love” migrante koji iz Srbije ili Hrvatske ulaze u Mađarsku.

Reč je, piše Jutarnji list, o građanima koji nakon četiri nedelje obuke dobijaju pištolj, bojevu municiju, palicu, biber sprej, lisice i naočare za noćno promatranje.

U Mađarskoj imaju službeni naziv „granični lovci“ i nakon četiri nedelje obuke imaju dozvolu za pucanje pa i ubijanje ukoliko je potrebno.

 

U te četiri nedelje polaznike obučavaju kako rukovati oružjem, patrolirati granicom, pratiti migrantske staze, provoditi pretrage, metodama hapšenja i sprečavanju ilegalnih prelazaka granice.


 

https://www.danas.rs/svet/madjarska-formirala-gradjanski-puk-u-lov-na-migrante-iz-srbije-i-hrvatske-imaju-dozvolu-i-za-pucanje-i-ubijanje/

  • Tužno 2
Link to comment

 

6 minutes ago, Lezilebovich said:

 

2 hours ago, Vjekoslav said:

Sa desničarske tačke gledišta, Ukrajina se bori za evropske vrednosti protiv neevropskih autoritaraca; sa levičarske, Ukrajina se bori za globalnu slobodu, uključujući slobodu samih Rusa. Zato srce svakog pravog ruskog patriote kuca za Ukrajinu. (Slavoj Žižek, The Guardian)

 

 

Link to comment
11 minutes ago, namenski said:

 

 

 

 

Ako nemas muda dides u Ukrajinu,onda kao Bog da se das u Granicne Lovce.Ti pistolj i nocnu optiku oni go kurac.Milina.

Link to comment
3 minutes ago, askeladden said:

Ako nemas muda dides u Ukrajinu,onda kao Bog da se das u Granicne Lovce.Ti pistolj i nocnu optiku oni go kurac.Milina.

Ma meni manje-vise za to: nego, evo se na nase oci stvaraju neke nove evropske vrednosti, al' sta znam ne postize se valjda, pritis'o Imperijalizam sa istoka...

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...