Jump to content
IGNORED

Uspon neonacizma u Mađarskoj


anantaram

Recommended Posts

Ispravi me ako gresim ili ponudi nesto malo logicnije stavove jer me boli glava da povezem sta hoces da kazes.

 

Ne lupaj glavu. Resenje je sledece: Zapad je uvek u pravu. Na to se svodi 80% Andurilovog pisanija.

Link to comment

Zar nije Orban pre par godina prakticno ukinuo slobodno novinarstvo u Madjarskoj, organizacijom nekakvog centralnog deska pod njegovom kontrolom koji proizvodi vesti za sve legalne medije? 

 

nije bas tako crno. covek jeste diktator ali to bi ipak bilo previse, cak i za madjarsko drustvo.

postoje vrlo jaki legalni mediji koji Orban ne kontrolise i medijska situacija je neuporedivo bolja nego u Srbiji.  

Link to comment

Ne lupaj glavu. Resenje je sledece: Zapad je uvek u pravu. Na to se svodi 80% Andurilovog pisanija.

To me cudi jer nije tako uvek bilo.

 

 

Inace, ode internet taksa niz kanal. Odlicno, barem negde javni pritisak daje rezultat.

Link to comment

EU je odavno usla u taj mod nezainteresovanosti za drustva i drzave koje su prosto civilizacijski beskonacno sjebane i ta je komunikacija cisto tehnicka i birokratska.

...

 

Zamislimo kako EU pocinje otvoreno da kritikuje coveka koji je upravo osvojio apsolutnu vecinu u Srbiji i koji kontrolise medije. Mozda sankcije?

Sledi zaokret oko Kosova. Sledi referendum u Bosni i dalja destabilizacija celog regiona a Vucic bi uveo autokratiju u Srbiji jos mnogo brze. Ljudi bi naravno krivili EU jer propaganda kao i sada radi svoje.

Jedina razlika u odnosu na devedesete - Srbija energije i ljudi za jos jedan 5. oktobar nema.

 

To me cudi jer nije tako uvek bilo.

Inace, ode internet taksa niz kanal. Odlicno, barem negde javni pritisak daje rezultat.

 

Cak i ako sam zapravo kritican prema EU a posebno prema SAD, kada je Putin ili bilo koji drugi autokrata u pitanju znam koga biram.

Ta izigravanja nezavisnog intelektualca iz fotelje dok ljudi ginu i Evropa polako tone ka putinizmu/nacionalizmu su mi posebno glupa.

Od dolaska Vucica (i Orbana) na vlast, sasvim je jasno da to pljuckanje i moralisanje sa strane realno zapravo najvise pomaze ludacima. 

Link to comment

Zamislimo kako EU pocinje otvoreno da kritikuje coveka koji je upravo osvojio apsolutnu vecinu u Srbiji i koji kontrolise medije. Mozda sankcije?

Sledi zaokret oko Kosova. Sledi referendum u Bosni i dalja destabilizacija celog regiona a Vucic bi uveo autokratiju u Srbiji jos mnogo brze. Ljudi bi naravno krivili EU jer propaganda kao i sada radi svoje.

Jedina razlika u odnosu na devedesete - Srbija energije i ljudi za jos jedan 5. oktobar nema.

Anduril,

Postoji jedan mali problem sa ovim sto si napisao:

 

Zamislimo kako EU pocinje otvoreno da kritikuje coveka koji je upravo osvojio apsolutnu vecinu u Rusiji i koji kontrolise medije. Mozda sankcije?

Sledi zaokret oko Ukrajine. Sledi referendum na Krimu i dalja destabilizacija celog regiona a Putin bi uveo autokratiju u Rusiji jos mnogo brze. Ljudi bi naravno krivili EU jer propaganda kao i sada radi svoje.

Jedina razlika u odnosu na devedesete - Rusija energije i ljudi za jos jedan 5. oktobar obojenu revoluciju nema.

 

Kao sto vidis, sve se moze kad se hoce. 

 

Osnovni problem u odnosu Orban-EU lezi u tome, sto Orban ne smeta EU, on pravi sranja u lokalu. Plus, njegovo desnicarenje je na liniji najmocnije drzave u EU koja ima konzervativnu vlast vec 10-ak godina.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Sa malom razlikom da je Rusija postala autokratija jos pre bilo kakve krize u odnosima.

Neki procesi se ne mogu zaustaviti spolja. 

Дај бре име неке школе.

Link to comment

 

Cak i ako sam zapravo kritican prema EU a posebno prema SAD, kada je Putin ili bilo koji drugi autokrata u pitanju znam koga biram.

Ta izigravanja nezavisnog intelektualca iz fotelje dok ljudi ginu i Evropa polako tone ka putinizmu/nacionalizmu su mi posebno glupa.

Od dolaska Vucica (i Orbana) na vlast, sasvim je jasno da to pljuckanje i moralisanje sa strane realno zapravo najvise pomaze ludacima. 

 

Auh, teorija "manjeg zla". Samo da ne dodje....

Potpuno promasena dihotomija. Ne, ne nalazimo se u 1938. Ne, Putin nije Hitler.

 

To je taj template, spoljni neprijatelj. Drz te Putina.

 

I opet sam u zbunu, prvo vices nema veze Vucic sa EU, a onda ga stavljas u kontekst price o EU implicirajuci odgovornost iste za pojavu Vucica.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...