Jump to content
IGNORED

Uspon neonacizma u Mađarskoj


anantaram

Recommended Posts

Мислиш фамилија Ким није дала онако солидно чудне карактере?И да клут личности којим они тамо владају је плод система?

Link to comment

Zar nije Orban pre par godina prakticno ukinuo slobodno novinarstvo u Madjarskoj, organizacijom nekakvog centralnog deska pod njegovom kontrolom koji proizvodi vesti za sve legalne medije? Pa to je san svih Vucicevih snova. Vlaznije od toga bi bilo samo da u tom desku ne rade neki mucenici nego on sam.

Link to comment

Zar nije Orban pre par godina prakticno ukinuo slobodno novinarstvo u Madjarskoj, organizacijom nekakvog centralnog deska pod njegovom kontrolom koji proizvodi vesti za sve legalne medije? Pa to je san svih Vucicevih snova. Vlaznije od toga bi bilo samo da u tom desku ne rade neki mucenici nego on sam.

Ја не мислим да је однос према медијима кључан и да он дефинише целу ситуацију. Орбан није у исто време Супермен, Бернабеу, Хајек...пре бих ако већ инсистираш на блиском окружењу Тадић био узор. У све се обојица разумеју и све знају. Но то опет није одговор зашто тај порез на нет?

Link to comment

Зашто би уводио порез, финансије је му онако колико је мени површно познато нису проблем.

 

Nisam siguran u ovo. Više puta sam od ljudi koji se razumeju u ekonomiju (ja nimalo) čuo da Orbanov finansijski koncept može da bude održiv ali od informacija koje mi stižu iz Mađarske ne bih rekao da je ružičasto. 

 

Imam kolegu koji tako radi kao frilenser i dosta je kivan. Naša struka je dosta dobar indikator ekonomskog stanja. Svi porezi su drastično skočili i ovo je koliko shvatam, samo jedan u nizu novih. To bi bio moj odgovor na tvoje pitanje. Zapravo, porezi su toliki da je mukotrpno 20godišnje suzbijanje sive ekonomije preko noći obesmišljeno. Privatni sektor prilično pizdi. Sem mog kolege, skoro sam pričao sa nekom klinkom koja upravo završava faks. Ne može da nađe posao čak ni kao stažista. Takođe, struka koja ne bi trebalo da je u problemu. 

 

Što se javnog sektora tiče, nisam siguran koliki je u odnosu na Srbiju ali vidim da se odvijaju krajnje neobični projekti od "javnog značaja" poput masovnih rekonstrukcija fudbalskih stadiona širom Mađarske i izgradnje novog u Orbanom rodnom gradu ili još bolje izgradnje Museums Quartire u centru Budimpešte. U javnom sektoru se sprema kresanje po nacionalnoj liniji, tj. pravo prvenstva pri zapošljavanju imaju Mađari. Skoro sam sedeo sa devojkom iz Budimpešte koja je kao dete živela u Subotice i iz mešane je porodice. Drma joj se stolica. 

 

To me sve navodi na zaključak da je pitanje trenutka kada će Orbanova struktura da se poruši i da za sada u mađarskoj ekonomiji nema ničeg dobrog. 

 

Čak je i ono luđenje sa izdavanjem pasoša svima koji kažu dobar dan na mađarskom, koliko čujem, obustavljeno. 

Edited by McCabe
Link to comment

Shape of things to come to Serbia. Orban je veliki role model za Vucica. Ekspres lonac ka unutra, sve fensi super spolja, po check listi iz Berlina Brisela.

 

Taj check list je dovden u pitanje onog trenutka kada je rekao da je  Putin ok. 

Sada se ne skida iz novina. 

 

Recimo, The Guardian kuka kako su neki tajkuni preuzeli organsku farmu i odmah je uneredili.  :cry:

Link to comment

Taj check list je dovden u pitanje onog trenutka kada je rekao da je  Putin ok. 

Sada se ne skida iz novina. 

 

Recimo, The Guardian kuka kako su neki tajkuni preuzeli organsku farmu i odmah je uneredili.  :cry:

 

Sto je naravno sasvim opravdano - nece valjda da gledaju jos jednog malog Putina ma Balkanu.

Pa opet referendumi po Bosni, bombe, izbeglice, dalje komadanje Srbije, itd.

Link to comment

Sto je naravno sasvim opravdano - nece valjda da gledaju jos jednog malog Putina ma Balkanu.

Pa opet referendumi po Bosni, bombe, izbeglice, dalje komadanje Srbije, itd.

Значи кад је теби у корист мешање у ствари држава је дозвољено.

Link to comment

Sto je naravno sasvim opravdano - nece valjda da gledaju jos jednog malog Putina ma Balkanu.

Pa opet referendumi po Bosni, bombe, izbeglice, dalje komadanje Srbije, itd.

 

Ovaj, a mali Orban i Putin u Srbijici?

Njega fino paze i maze.

To je ta EU "vrednosti" kojoj tezimo.

 

Ako je geostrateski realpoliticki antiputinizam novi razlog za postojanje EU, koji ce nam andrk.

Link to comment

Значи кад је теби у корист мешање у ствари држава је дозвољено.

 

Koje mesanje? Ono tipa Krima ili ono kad ti daju kredite i leba da jedes?

 

Ovaj, a mali Orban i Putin u Srbijici?

Njega fino paze i maze.

To je ta EU "vrednosti" kojoj tezimo.

 

Ako je geostrateski realpoliticki antiputinizam novi razlog za postojanje EU, koji ce nam andrk.

 

Koje su EU vrednosti u odnosu na Putinove vrednosti pitaj desetine hiljade kavkaskih cvivila koje je pobio.

Kad EU pobije tako svoje gradjana onda se javi a do tada nevidjeno smaras sa tim moralisanjem i glupim relativizacijama/poredjenjima.

U Srbiji se tim tvojim principijelnim pitanjima bave uglavnom radikali/naprednjaci/Dveri i DSS. 

 

Vucic je koristan dok odradjuje Kosovo a u unutrasnja pitanja se EU ni u slucaju Madjarske (a i ostalih) ne mesa previse.

To sto je srpska opozicija nesposobna a stanovnistvo nezainteresovano da se politicki angazuje nije njihov problem.

Ustvari, bice, ali kasnije kad sve bankrotira i usledi jos jedan raspad sistema.

Link to comment

Koje mesanje? Ono tipa Krima ili ono kad ti daju kredite i leba da jedes?

 

 

Koje su EU vrednosti u odnosu na Putinove vrednosti pitaj desetine hiljade kavkaskih cvivila koje je pobio.

Kad EU pobije tako svoje gradjana onda se javi a do tada nevidjeno smaras sa tim moralisanjem i glupim relativizacijama/poredjenjima.

U Srbiji se tim tvojim principijelnim pitanjima bave uglavnom radikali/naprednjaci/Dveri i DSS. 

 

Vucic je koristan dok odradjuje Kosovo a u unutrasnja pitanja se EU ni u slucaju Madjarske (a i ostalih) ne mesa previse.

To sto je srpska opozicija nesposobna a stanovnistvo nezainteresovano da se politicki angazuje nije njihov problem.

Ustvari, bice, ali kasnije kad sve bankrotira i usledi jos jedan raspad sistema.

 

 

Sto je naravno sasvim opravdano - nece valjda da gledaju jos jednog malog Putina ma Balkanu.

Pa opet referendumi po Bosni, bombe, izbeglice, dalje komadanje Srbije, itd.

 

 

Dakle, da sumiramo logicki:

1. EU se ne bavi unutrasnjom politikom.

2. EU ne voli da neko podrzava Putina, pa je to ta granica koja smeta.

3. Orban i Vucic mogu da pobju hiljade balkanskih civila u svojim drzavama jer se EU u unutrasnja pitanja ne mesa.

 

Ispravi me ako gresim ili ponudi nesto malo logicnije stavove jer me boli glava da povezem sta hoces da kazes.

Link to comment

Koje mesanje? Ono tipa Krima ili ono kad ti daju kredite i leba da jedes?

 

 

Koje su EU vrednosti u odnosu na Putinove vrednosti pitaj desetine hiljade kavkaskih cvivila koje je pobio.

Kad EU pobije tako svoje gradjana onda se javi a do tada nevidjeno smaras sa tim moralisanjem i glupim relativizacijama/poredjenjima.

U Srbiji se tim tvojim principijelnim pitanjima bave uglavnom radikali/naprednjaci/Dveri i DSS. 

 

Vucic je koristan dok odradjuje Kosovo a u unutrasnja pitanja se EU ni u slucaju Madjarske (a i ostalih) ne mesa previse.

To sto je srpska opozicija nesposobna a stanovnistvo nezainteresovano da se politicki angazuje nije njihov problem.

Ustvari, bice, ali kasnije kad sve bankrotira i usledi jos jedan raspad sistema.

Мудро је то што се у књигама не учи. Него дзгујеш још име неке од тих познатих школа...

Link to comment

Dakle, da sumiramo logicki:

1. EU se ne bavi unutrasnjom politikom.

2. EU ne voli da neko podrzava Putina, pa je to ta granica koja smeta.

3. Orban i Vucic mogu da pobju hiljade balkanskih civila u svojim drzavama jer se EU u unutrasnja pitanja ne mesa.

 

Ispravi me ako gresim ili ponudi nesto malo logicnije stavove jer me boli glava da povezem sta hoces da kazes.

Ne cudi me da ti logika ne ide najbolje kad poredis Putina i EU.

1. Podmetanje. EU se bavi itekako unutrasnjim (recimo ekonomskim, finansijskim, osnovnim pravima) pitanjima ali ne toliko unutrasnjom politikom. Mozda shvatis jednog dana razliku.

2. Podrzavanje Putina je vise spoljno pitanje i zato je problematicno.

3. Opet smaras. Mislim da su radikali i DSS bolji sagovornici za tvoje nedoumice.

Link to comment

Vucic je koristan dok odradjuje Kosovo a u unutrasnja pitanja se EU ni u slucaju Madjarske (a i ostalih) ne mesa previse.

To sto je srpska opozicija nesposobna a stanovnistvo nezainteresovano da se politicki angazuje nije njihov problem.

Ustvari, bice, ali kasnije kad sve bankrotira i usledi jos jedan raspad sistema.

 

Ovo je sve tacno i sve je vec dokazano i na drugim primerima (Makedonija). To koliko je dugo Orban pustan da divlja moze samo da globalno osokoli, zapravo vec i jeste, likove kao sto je Vucic. Ovde se zaista Srbijom bave separatne strukture evropskih birokrata gde svako gleda da namiri ono sto je u njegovom domenu interesovanja i to u pukom formalnom kapacitetu koje se ticu ekonomije, finansija, bezbednost i stabilnosti (regionalne i EU). Ovo sevrdanje oko Putina nije sankcionisano jer su svesni nase beznacajnosti u sledu stvari i sto nista ne zavisi od nas vec iskljucivo od druge strane, kao sto smo jutros videli sa gasom. A tako nam se daje nekakav privid neke umisljene autonomne odluke mimo EU koja je ovde bitna dok se na drugoj strani kutlacom kusaju kosovska govna. EU je odavno usla u taj mod nezainteresovanosti za drustva i drzave koje su prosto civilizacijski beskonacno sjebane i ta je komunikacija cisto tehnicka i birokratska.

 

Mene zapravo taj bankrot i raspad sistema jako zanimaju. Ko tada preuzima upravljanje drzavom?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...