Jump to content
IGNORED

Uspon neonacizma u Mađarskoj


anantaram

Recommended Posts

Djurcanjijevi socijalisti su u medjuvremenu Mesterhazijevi Socijalisti, a Djurcanji je 2010 (slicno BoTi) osnovao sopstvenu kombi stranku koju vozi. sa tom kombi strankom je sad u toj "levoj" superkoaliciji sa njegovom bivsom strankom - Socijalistima, Bajnaijevom strankom, LMP frakcionasima (ko LDP, stranka mladih i urbanih) i jos nekim isprdkom pocivseg SZDSZ-a.

Munkáspárt su ti Socijalisticki savez radnog naroda Jugoslavije koji se nije ujedinio sa SKJ-om u SPS (MSZP). to su oni nereformisani komunisti, moskovski djaci kojima se glasovi broje desetinama hiljada - dakle fringe interest :fantom:

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Munkáspárt су комунисти, Радничка партија.

Лијеву суперкоалицију чине: Социјалисти (MSZP) на челу са Местерхазијем, Ђурчањијева новоформирана Демократска коалиција (DK), Заједно 2014 (Egyutt 2014) бившег премијера Бајнаија, те патуљасте Дијалог за Мађарску (PM) и Либерали (Liberalisok, MLP).

 

едит: док ја откуца, ДаркАтрактор бржи

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Fidesz tolko cepa na foru sto su novim zakonom o drzavljanstvu dobili potencijalnih 600.000 novih dijasporskih glasaca od ljudi koje je MSZP godinama zavlacio za drzavljanstvo. to + besumucno brainwashovanje populacije + opozicija koji su potpuni nesposobnjakovici. iako su 4 godine na vlasti, ja kad god sam gledao dnevnik na Duni (madjarski znam minimalno) ovih zadnjih par nedelja uvek se MSZP i njihovi kadrovi provlace u nekom korupcionaskom kontekstu. kao da Fidesz nisu na vlasti 4 godine i kao da ne treba da se preispituje legat njihove vlasti. prosto konstantna defanziva Socijalista.

 

a sto se tice LMP-a jesu - paralmentarna su stranka, a da li ce i ostati videcemo u nedelju. nije im cenzus van domasaja. cinculiraju se na oko 4.0-4.5%. evo ti median pregled svih predizbornih pollova:

 

Hungarian_election_polls_2012-2014.png

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Fidesz je odlično hendlovao ekonomsku krizu.

 

EDIT

 

e da, jestel vas dvojica tamo na studijama?

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

pffft, ko da je to bitno. vazno je da je covek vegeterijanac i da nije vernik :fantom:

 

e da, jestel vas dvojica tamo na studijama?

 

ma jok, samo mi se zalomilo da u zadnje vreme cesto idem tamo. evo idem opet za 10 dana.

Link to comment

 

Orban se nada odlučujućem partnerstvu SVM u Vladi Srbije

Budimpešta - Mađarski premijer Viktor Orban pozdravio je uspeh vojvođanskih Mađara na izborima u Srbiji, uz ocenu da će se srpsko-mađarska saradnja verovatno dalje poboljšavati nakon formiranja nove srpske vlade jer će, "ako sve ide po planu, Savez vojvođanskih Mađara biti odlučujući partner" u kabinetu.

 

orbaacutenfelcsuacutetkaacuteveacute_zps

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...