Jump to content
IGNORED

Kako kupiti Nook?


Wilde

Recommended Posts

Može li neka dobra duša koja (za razliku od mene) ima iskustva s naručivanjem iz inostranstva da mi objasni najbezbolniji način da u Srbiju dopremim ovu đakoniju? Barnes i Noble ne šalju direktno. Imam rođake u USA, da li preko njih to da obavljam i hoće li me onda carina poslati u dužničko ropstvo? Da li je bolje da mi oni najpre pošalju u EU pa da mi onda donesu odatle? Ili da prosto odustanem i oteram i Barnsa i Nobla u e-reader materin?

Link to comment
Može li neka dobra duša koja (za razliku od mene) ima iskustva s naručivanjem iz inostranstva da mi objasni najbezbolniji način da u Srbiju dopremim ovu đakoniju? Barnes i Noble ne šalju direktno. Imam rođake u USA, da li preko njih to da obavljam i hoće li me onda carina poslati u dužničko ropstvo? Da li je bolje da mi oni najpre pošalju u EU pa da mi onda donesu odatle? Ili da prosto odustanem i oteram i Barnsa i Nobla u e-reader materin?
najbolje je ako rodjaci mogu da ti donesu kad dolaze u srbiju. treba samo da ga raspakuju, i nema carine. kazu da je njihovo. tako su meni doneli laptop iz USA. za slanje nisam siguran kako funkcionise.
Link to comment
Neće dolaziti u dogledno vreme. Trenutno mi kao najbolja varijanta zvuči to da mi oni pošalju dhl-om. Da li carina određuje vrednost pošiljke odokativno?
Do određene vrednosti i ne pregledaju (otvaraju) paket. Čini mi se da si sa ovom cenom u zoni da prođeš bez carine.Roba se carini po utvrđenoj stopi na vrednost robe. Vrednost se utvrđuje uvidom u iznos na računu.Samo u slučaju da se uvozi nešto polovno znaju da posumnjaju u navedenu vrednost pa onda proveravaju stvarnu tržišnu vrednost.
Link to comment
Zar nije to [samo] do €20?
valjda su podigli limit do sedamdeset evra.
UREDBA O VRSTI, KOLIĈINI I VREDNOSTI ROBE NA KOJU SE NE PLAĆAJU UVOZNE DAŽBINE, ROKOVIMA, USLOVIMA I POSTUPKU ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA UVOZNIH DAŽBINA
Pošiljke male vrednosti poslate od strane fiziĉkog lica drugom fiziĉkom licuĈlan 6Domaći i strani drţavljani osloboĊeni su od plaćanja uvoznih daţbina na pošiljke male vrednosti koje besplatno primaju od fiziĉkih lica iz inostranstva, pod uslovom da te pošiljke nisu komercijalne prirode.Lica iz stava 1. ovog ĉlana osloboĊena su od plaćanja uvoznih daţbina na pošiljke male vrednosti koje besplatno primaju od fiziĉkih lica iz inostranstva, koje nisu komercijalne prirode, u ukupnoj vrednosti do 45 evra, u dinarskoj protivvrednosti.
Po ovom članu, dovoljno je da rođak spakuje na DHL ovaj uređaj i navede da je vrednost pošiljke 40€.
Pošiljka je nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog ĉlana, ako:1) se radi o povremenim pošiljkama,2) se pošiljka sastoji od robe namenjene iskljuĉivo za liĉnu upotrebu korisnika povlastice ili ĉlanova njegove porodice, koja po svojoj prirodi i koliĉini ne ukazuje da se radi komercijalnoj pošiljci,3) ne postoji bilo kakva obaveza plaćanja primaoca pošiljke.
Link to comment
Jel' ovo bolje od Kindle-a?
Meni se više sviđa pošto za razliku od Kindla iste klase ima microSD slot i podržava kartice do 32 gb. Po ostalim karakteristikama bi trebalo da su tu negde. Nemam iskustvo iz prve ruke što se tiče samih uređaja, znam ono što se može videti i pročitati po netu.Hvala za info oko carine, Ctale :)
Link to comment
Meni se više sviđa pošto za razliku od Kindla iste klase ima microSD slot i podržava kartice do 32 gb. Po ostalim karakteristikama bi trebalo da su tu negde. Nemam iskustvo iz prve ruke što se tiče samih uređaja, znam ono što se može videti i pročitati po netu.Hvala za info oko carine, Ctale :)
Hm, šta će ti više od 2gb? Jedna knjiga na kindleu ti je 100kb max... Ako želiš da gledaš video - zaboravi, e-paper jednostavno nije za to. Onda kupi tablet...
Link to comment

Ne znam šta će ti 32 gb. Ja imam knjiga na e-readeru barem za narednih 5 godina (i to da čitam neprekidno, da ne idem na posao, itd) i nisam još dobacio do 1 gb. Tipična knjiga (kindle [mobi] ili epub format) je par stotina kb do par mb najviše. PDF su znatno veće, međutim nisu tako zgodne za čitanje i videćeš da gdegod imaš mobi/epub na raspolaganju, to ćeš koristiti).EDIT. Teacher, brži, jasniji, efikasniji... <_<

Edited by Indy
Link to comment
Ne znam šta će ti 32 gb. Ja imam knjiga na e-readeru barem za narednih 5 godina (i to da čitam neprekidno, da ne idem na posao, itd) i nisam još dobacio do 1 gb. Tipična knjiga (kindle [mobi] ili epub format) je par stotina kb do par mb najviše. PDF su znatno veće, međutim nisu tako zgodne za čitanje i videćeš da gdegod imaš mobi/epub na raspolaganju, to ćeš koristiti).
Ili će skinuti neki mobi converter pa će prebacivati pdf u mobi...
Link to comment

Zavisi kakva je knjiga. Ja kupih pre neki dan par komada i s obzirom da je strucna stvar u pitanju slika, grafika itsl. velicine se krecu od 4-10 MB. Sto je naravno izuzetak, ali vec imam dosta PDF-ova, tako da zauzece prostora i nije tako beznacajno.No svejedno, nije Kindle sprava bez mane da ne mogu da poverujem da neko hoce Nook ili nesto slicno.

Link to comment

Ne planiram da ga koristim za video, treba mi samo za čitanje ali će ga naizmenično koristiti dvoje pa bih voleo da imam dodatni prostor. Opet, ovo mi je prvi e-reader pa ne znam koliko nezgodno je čitati pdf-ove na njemu. Koje modele vi imate i koja je prednost kindla u odnosu na nuk?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...