Jump to content
IGNORED

Pronađen tužan pas


kapetanm

Recommended Posts

nista drugo ne da ne treba, nego samo steti.
ovo je mantra velikih proizvodjaca dehidrirane hrane.uvek izaberi kvalitet!izmedju 300gr losih granula i 150gr kvalitetnog mesa, uvek izaberi mesce. dehidrati su samo instant varijanta.
Link to comment
  • 1 month later...

Evo, malo da apdejtujem situaciju. Nazvao sam je Ruža :) Nakon što sam jedno veče probao da vidim da li reaguje na najrazličitija imena koja mi mogu pasti na pamet. Postojale su neke indicije da reaguje na Cica, ali nije bilo dovoljno dokaza. Definitivno je bila bolesna kad je dosla kod mene, a kako maler uvek ide kad je najmanje ocekivan, 2. januara je pocela da povraća a odmah potom i da kašlje kao konj. Veterinara tada naravno nigde nema, pa sam se nekako snašao dok nisam pronašao jednu jako udaljenu ambulantu u kojoj su mi zaista lavovski pomogli. Dobila je zapaljenje pluća, a na rentgenu su pronašli i uvećano srce. Zatim inekcije, sirupi, vadjenja krvi i sva igranka koja prati pneumoniju. Sada je vec par nedelja zdrava i potpuno je drugi pas. Vratilo se dobro raspoloženje i sve je ok (knock, knock).Inače je melem na ranu da je priviješ. Pitomo i dobro stvorenje, očigledno bez sopstvenog detinjstva jer uopšte ne ume da se igra, grize, gnjavi i razmazuje. Ništa loptice, nista igračke, nista vuča, lavež, davež, skakanje i sl. Samo maženje i hrana. Sada to malo popravljamo, pa ima i i novu ortakinju tu u kraju, određenu Leposavu. I onda se dovate njih dve tu na poljanćetu, Ruža i Leposava, pa udri mile trojanac po snegu. Do dan danas ne mogu da skontam da li je imala gazdu pre ili je bila sa ulice. Nije znala ni jednu komandu kad je došla, ali je bila prilično dobro podgojena i negovana. Rep joj nije bio kupiran, što se kod njih radi odmah po rođenju i reaguje na pucanje balona ili petarde, tako da sa lovcima sigurno nije imala nikakve veze. Moja teorija je da se mozda nalazila kod nekih staraca u dvoristu ili tako nesto, pa da je pobegla ili da su je pustili jer nije imao ko da je cuva. Ljudi se uopste ne plasi, ima potpuno poverenje u svakoga i pricinjava joj specificno intimno zadovoljstvo da skace po nepoznatim licima na ulici. Sa druge strane pasa se fobicno plasi i cvili na sam zvuk nekog udaljenog laveza. Radimo i na tome, baby steps, biće bolje. Danasnja slika za kraj :)

post-168-1328224818736.jpg

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...