Jump to content
IGNORED

Pronađen tužan pas


kapetanm

Recommended Posts

Све исто као и са кучићима који су у кућу ушли као штене, само је води на поводцу док се не навикне на идеју да код тебе није гост већ да јој је то нова кућа.
kad se novajlija privikne na novu okolinu, okaci slike da se raspilavimo :)
Will do. :) Edited by Mos
Link to comment
Све исто као и са кучићима који су у кућу ушли као штене, само је води на поводцу док се не навикне на идеју да код тебе није гост већ да јој је то нова кућа.
upravo. pre neki dan mi reče novopečeni kučkar (kuju je tresnuo i povredio taksista tik uz kiosk u kome je momak radio) da mu je ljubimica zbrisala i da ju je celu noć tražio. može da bude da je ta lutalica od rođenja a ova mosova :Hail: :Hail: :Hail: već naviknuta na kuću da se lakše uklopi.EDIT>
Dobio sam ih. Zdrava je, cipovana i vakcinisana. Sutra idem da je uzmem.
šta je sa vlasnikom? Edited by djordje geprat
Link to comment

Mos svaka cast...BTW pricao sa prijateljem iz obrenovca, koji je lovac i ima lovackog psa, kaze mi da se pre dva meseca iznapusavao sa nekim "kolegom", jer je ovaj uzeo stene pticara , pa mu ono nije ispunilo ocekivanja i tako ga negde ostavio....

Link to comment
svi hoće rasnog psa niko neće male mešance :(
Nije baš tako, ja imam dva mešanca i mačku skupljenu sa ulice. Nikad ne bih kupio "brendiranog" psa pored ovoliko lutalica, a vidim da je i u kraju primetan porast vlasnika mešanaca :thumbsup:
Link to comment

Ispada da je loše uzimati rasnog psa, a ne lutalicu. Uopšte mi nije jasno odakle taj trend. Ne pričam za ovaj forum, ali me je podsetilo da mi je uživo nekoliko ljudi prikenjalo što sam uzeo rasnog psa, a ne lutalicu. :isuse: Lepo je udomiti psa sa ulice, ali nije nimalo loše kupiti rasnog psa.

Link to comment
Dobio sam ih. :) Zdrava je, cipovana i vakcinisana. Sutra idem da je uzmem.
:pera: :pera: :pera::Hail: Živeli!Nek bude zdrava i vesela, a ti srećan s njom!I slikajte se pa okačite slike vas dvoje, drago mi je da je neko ko voli pse uzeo, i da nije ostala u onom Resniku.Javljaj detalje kad preuzmeš.Hvala u ime svih nas koji smo je onda smestili i svaki dan jurimo na telefon (a ni nama se niko ne javlja)Edit: Đorđe,mislim da u Veterini oni čipuju i vakcinišu pse za usvajanje Edited by kapetanm
Link to comment
Nije baš tako, ja imam dva mešanca i mačku skupljenu sa ulice. Nikad ne bih kupio "brendiranog" psa pored ovoliko lutalica, a vidim da je i u kraju primetan porast vlasnika mešanaca :thumbsup:
mi smo brendiranu kucu skupili sa ulice :wub:
Link to comment
Ispada da je loše uzimati rasnog psa, a ne lutalicu. Uopšte mi nije jasno odakle taj trend. Ne pričam za ovaj forum, ali me je podsetilo da mi je uživo nekoliko ljudi prikenjalo što sam uzeo rasnog psa, a ne lutalicu. :isuse: Lepo je udomiti psa sa ulice, ali nije nimalo loše kupiti rasnog psa.
ma, nije loše. trend postoji i mogući razlog može da bude porast svesti da se čini dobro delo kada se već želi pas u kući. ovde, u mom kraju broj udomljenih lutalica se povećava i približava broju rasnih pasa. a i ti rasni psi su uglavnom manjeg gabarita.mislim da je pas pokupljen s ulice privrženiji i manje zahtevan. ova mosova neće hteti da se odvoji od njega. na kraju, psa s ulice imaš džabe.da, ne sećam se kada sam poslednji put video dobermana, irskog setera ili kolija.EDIT na EDIT sada videh ovo kapetanovo
Edit: Đorđe,mislim da u Veterini oni čipuju i vakcinišu pse za usvajanje
nisam sve video na uvodnom postu. to znači da su je čipovali i vakcinisali pošto su je doveli u azil. ne bi bilo loše i da se steriliše. u ovči to rade džabe za pse skupljene s ulice. Edited by djordje geprat
Link to comment
ma, nije loše. trend postoji i mogući razlog može da bude porast svesti da se čini dobro delo kada se već želi pas u kući. ovde, u mom kraju broj udomljenih lutalica se povećava i približava broju rasnih pasa. a i ti rasni psi su uglavnom manjeg gabarita.mislim da je pas pokupljen s ulice privrženiji i manje zahtevan. ova mosova neće hteti da se odvoji od njega. na kraju, psa s ulice imaš džabe.
Razumemo se. Ja sam uzeo rasnog psa jer sam svestan svog načina života i trebao mi je pas koji može da se uklopi u to, a tu je, naravno, i estetski ugođaj. Apsolutno volim sve pse i ne pravim razliku kada su tuđi u pitanju, samo sam ovako reagovao jer mi je dvoje ljudi iz okoline reklo nešto u fazonu "a zašto si baš morao rasnog psa?"
da, ne sećam se kada sam poslednji put video dobermana, irskog setera ili kolija.
Sva sreća u mom kraju grada ima gomile raznih pasa i ima jedna odlična kučkarska livada i stvarno svašta može da se vidi. Verujem da je u centru drugačije (pretpostavljam da si u centru zbog Geprata u nicku).
Link to comment

Stigli smo kuci. :)Jako je zbunjena i ima veliki problem sa svim vrstama ulazaka (u kola, u zgradu, u stan, u kupatilo), tako da je pretezno stajala u dnevnoj sobi. Bas kao sto pise, stajala sve dok nisu pocele da joj se sklapaju oci od umora, a onda je nastavila da drema stojecki, tako da joj je dupe sve zanosi kako zaspi. Nije pomoglo ni smirivanje, ni mazenje, nego se tek posle nekog vremena dovoljno opustila dovoljno da legne i zadrema. Ko zna sta je sve prosla i prozivela. Inace mi ne deluje bolesna, ima vlaznu njuskicu, mrda zivahno repinom i normalno jede i pije. Pitoma je i dobra ko dobar dan, u setnji naviknuta na povodac. Šara na ledjima joj je u obliku srca, okacicu slike ovih dana.E sad, pitanje ili dva. Ima li neko preporuku za dobrog veterinara u okolini Cvetkove pijace? Moj stari veterinar se odselio za JAR, a rezervni je u Zemunu. U Rakovici su mi rekli da je zdrava i vakcinisana samo protiv besnila, ali voleo bih da je pogleda jos neko jer mi nisu ulivali neko poverenje. Takodje, posto smrdi kao djavo i prepuna je buva, da li da je kupam ovako istraumiranu ili da joj samo stavim Frontline/sprej za buve? Sto se tice azila u Rakovici, jednostavno ne znam sta da kazem jer nista ne moze da opise tugu tih pasa. Trenutak kad sam je vodio ka izlazu tacno mimo ogradjenog prostora u kome zdusno laje i zavija oko 1000 pasa je jedna od tuznijih stvari koju sam doziveo. Glupo je i detinjasto, ali sam se pitao da li vicu 'pick me, pick me, pick me' ili se raduju sto se bar neko spasio.

Edited by Mos
Link to comment
Stigli smo kuci. :)Jako je zbunjena i ima veliki problem sa svim vrstama ulazaka (u kola, u zgradu, u stan, u kupatilo), tako da je pretezno stajala u dnevnoj sobi. Bas kao sto pise, stajala sve dok nisu pocele da joj se sklapaju oci od umora, a onda je nastavila da drema stojecki, tako da joj je dupe sve zanosi kako zaspi. Nije pomoglo ni smirivanje, ni mazenje, nego se tek posle nekog vremena dovoljno opustila dovoljno da legne i zadrema. Ko zna sta je sve prosla i prozivela. Inace mi ne deluje bolesna, ima vlaznu njuskicu, mrda zivahno repinom i normalno jede i pije. Pitoma je i dobra ko dobar dan, u setnji naviknuta na povodac. Šara na ledjima joj je u obliku srca, okacicu slike ovih dana.E sad, pitanje ili dva. Ima li neko preporuku za dobrog veterinara u okolini Cvetkove pijace? Moj stari veterinar se odselio za JAR, a rezervni je u Zemunu. U Rakovici su mi rekli da je zdrava i vakcinisana samo protiv besnila, ali voleo bih da je pogleda jos neko jer mi nisu ulivali neko poverenje. Takodje, posto smrdi kao djavo i prepuna je buva, da li da je kupam ovako istraumiranu ili da joj samo stavim Frontline/sprej za buve?
Nemoj da je maziš i smiruješ dok je istraumirana, samo je pusti da se sama privikne. Ne treba nikako da je forsiraš, tako je to kada dovedeš životinju sa ulice, trebaće joj neko vreme da se opusti i privikne, ali to mora da ide njenim tempom.Što se tiče drugog pitanja, ja bih je okupao i stavio sprej odmah. Ne treba biti previše sentimentalan i učitavati psu naše tripove. :) Spasao si je, daj joj vremena da se privikne na tebe, ima hranu, ima dom, ima čopor, ali treba da se ona prilagodi tebi, a ne ti njoj.Inače, svaka čast na usvajanju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...