Jump to content
IGNORED

Pronađen tužan pas


kapetanm

Recommended Posts

U petak i subotu se niko nije javljao na telefone. Danas sam dobio "informacije o izgubljenim i nestalim životinjama, kao i o udomljavanju životinja" gde mi je zena rekla da ona ne zna gde je i da je najbolje da zovem Službu komunalne zoohigijene koja kupi zivotinje na poziv. Tamo mi se javio neki potpuni izgubljenik u svemiru koji mi je na kraju rekao da on ne radi tu i da samo menja kolegu koji danas ima slavu, pa je najbolje da zovem Rakovicu jer je najverovatnije tamo. U Rakovici se niko ne javlja, naravno. Nista, otici cu do njih. Pokusavam da se setim kada mi neko od javnih sluzbenika nije rekao da pozovem ili odem kod nekog drugog za trazenu informaciju/uslugu.

Link to comment
ima li šta novo u ovoj priči?kapetanme, da li se našao vlasnik? stari, novi, mos?
JA sam zvao zadnji put u peak, i to je ona priča sa tipom koji juri svog izgubljenog psa, ali kad je video sliku, rekao je da nije, njegov je jednobojan i čipovan. Ovi iz Veterine nisu ništa drugo umeli da kažu, a za vikend se niko nije javljao, a danas sam bio u gužvi pa nisam zvao. Upravo, nema pola sata, sam zadbnji put vršio presing na ženu da je mi uzmemo. Ne da, kaže imamo agresivnog i ljubomornog psa, što odgovara istini. Opet, zamišljam šta bi bilo sa našim psom da je negde izgubljen pa stiskam još više. Objektivno, bio bi u priličnoj meri sam u toj varijanti, i najbolje bi mu čučnulo neko prigradsko imanje. Ali, ljudi, kako je lepa...i kako je ogavan azil u Resniku.. može se ispisati pseći Oliver Tvist
Link to comment

meni je sve ovo vrlo tužno. imam tri kuje, viđam se s kučkarima koji su i drugo pseto usvojili, nemaju problem. imam ovde u parku i kučkarku koja sa momkom voda sedmoro njih. nemojte bre da ste stipse, prikupite te pse. ma, nije ni skupo. mislim, hranjenje. nauče da jedu sve. nešto košta vakcinacija, antibuvini i to ali, nije ni to mnogo. mene dođe godišnje 8-10000 za troje.

Link to comment
meni je sve ovo vrlo tužno. imam tri kuje, viđam se s kučkarima koji su i drugo pseto usvojili, nemaju problem. imam ovde u parku i kučkarku koja sa momkom voda sedmoro njih. nemojte bre da ste stipse, prikupite te pse. ma, nije ni skupo. mislim, hranjenje. nauče da jedu sve. nešto košta vakcinacija, antibuvini i to ali, nije ni to mnogo. mene dođe godišnje 8-10000 za troje.
sve se slazem, ali uvek se mora racunati i na neke (ne)planirane troskove, kao kad se zivotinja razboli npr. kod nas je lecenje zivotinje luksuz, to je posle onog "dosadila igracka", drugi razlog zasto zivotinje bivaju napustene. nemaju ljudi para, ili jednostavno smatraju da to ne treba da plate. a cene jesu velike, neki koje znam su naucili sami da daju psu injekciju i sl. da ne pricam o ljudima koji potpuno zdrave zivotinje dovode vetovima trazeci da ih uspavaju.
Dobio sam ih. :) Zdrava je, cipovana i vakcinisana. Sutra idem da je uzmem.
uzivajte dugo zajedno :Hail: Edited by garoviks
Link to comment
Pretpostavljam da ce joj biti malo cudno da se navikne novu okolinu i ljude. Kuckari, da li imate neke konkretne savete u vezi sa tim? Posle skoro godinu dana ponovo pas u kuci. :)
Све исто као и са кучићима који су у кућу ушли као штене, само је води на поводцу док се не навикне на идеју да код тебе није гост већ да јој је то нова кућа.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...