Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

To vec ne bih znao :unsure:
Pa, sad, ono sto ja znam da je nemoguce da se PIN pamti na samoj kartici ispada tema za diskusiju. Nemoguce.Kupi nesto preko neta, popuni ekran, to je ono sto njima treba da znaju, te podatke. A u njih su nekako upali. Ne u PIN-ove.
Link to comment
Mislim da je tako kod svih Visa kartica izdatih u drugoj polovini ove godine.Prethodna koju sam imao je imala samo magnetnu traku, ova nova ima "čip".
lose mislis. za magnetne kartice ti kod nas i dalje ne treba pin kod placanja.
Link to comment
Kod svih novih Visa kartica se na terminalu kuca PIN pri svakoj transakciji, potpisi na slipu su nestali od kako su se pojavile ove nove kartice.
Važi svuda osim kod GSP-a <_< Kada kupujem mesečnu markicu, ne može da se ukuca pin kroz prozorče na šalteru, nego ga diktiram onoj tetki na šalteru da ona unese, a posle toga mi svejedno daje da se potpišem na slip kao ranije :isuse: :)
Link to comment

@grunf i neraizvinite na dezinformacijama onda, ja zvala banku da trazim visu sa cipom, jer mi ovu bez cipa u nekim inostranstvima nisu primali, il su me smarali sa dokumentima, a i ne mogu da im je dam da je nose. u svakom slucaju rekla mi teta da ce sledeca koju cu dobiti kad ova istekne sto ce biti u februaru svakako biti sa cipom, jer da ove druge vise ne izdaju. kako su lagali mene i ja lazem vas :(

Edited by cmrlj
Link to comment
ego ga diktiram onoj tetki na šalteru da ona unese
hau jes nou. :isuse:Mozda da joj istoj prilikom ostavim i kljuceve od kola i stana?Probala je isto to neka tetka na kasi u Tempu pre mesec-dva, jer je kabl kratak [naravno] i nije joj bilo drago da ja prilazim kasi da bih ukucao PIN :lol:
Link to comment

samo vi diktirajte...inače, PIN je na kartici, naravno, ali zaštićen i apsolutno ničim povezan sa brojem računa, kartice itd, u principu je totalno randomneke banke ovde dozvoljavaju i da sam izabereš svoj PINinače u kartici imate pravi mali komp u minijaturi, OS, memoriju, ulaz podataka, izlaz...ceo štos zaštite je upravo u tome : terminal kartici prosledi podatke za verifikaciju, kartica te podatke obradi koristeći crypto elemente koji fabrički ne mogu van kartice i izbaci samo rezultat potreban za verifikaciju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...