Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

a POS terminali su namesteni tako da uopste ne vidim nacin da sakrijem svoj pin od onoga ko gleda kako ukucavam
Posto koristim [neku] karticu [skoro] svaki dan, ja sam se fino izvezbao da novcanikom pokrijem saku i otkucam brojeve - znam gde su koji pa ne moram ni ja da gledam.Ja, za razliku od tebe, retko nosim kesh, ovde. Najmanja transakcija na kartici mi je iz supermarketa u iznosu od £0.01 :DKad putujem, onda je nesto drugacije i zavisi od zemlje do zemlje.
Link to comment

ovo samo za bracine usi:blokirali mi moroni iz LCL karticu zato sto je postar vratio jedno pismo iz banke (nije mogao da mi nadje sanduce :isuse:), pa me ovi trazili na mobilni i kako me nisu nasli (jer sam u bgd) oni mi blokirali. to su mi naveli kao razlog kad sam zvala u utorak. onda sam im poslala faks sa racunom za struju iz septembra koji mi se slucajno zatekao u notesu od koga se ne odvajam da bi oni imali dokaz o mom prebivalistu. ja okrenem ponovo u sredu, a oni mi kazu da su primili, da je i dalje blokirana i da odblokiravanje zahteva nekoliko dana da se odradi. okrenula ponovo oko 4 danas i kaze mi momak da je danas odblokirana.ja se spustila do bankomata, a ono mi opet prijavi da nema dovoljno love za trazenih 2000 rsd, sto je budalastina na kub. sve place i honorare sam primila oko 20. decembra. je l to normalno? je l ima neki lag izmedju komande odblokiravanja i efektivnog funkcionisanja kartice?boli me uvo za pare, nego sam hotel u americi rezervisala tom karticom i moracu da je prezentiram, a tamo letim cim se vratim u pariz iz majke srbije.. :(

Link to comment
boli me uvo za pare, nego sam hotel u americi rezervisala tom karticom i moracu da je prezentiram, a tamo letim cim se vratim u pariz iz majke srbije.. :(
cek zasto mislis da je hotelu bitno da vide karticu? njih zanima da se ti pojavis, kartica je tu za slucaj da ne dodjes pa da moraju da skidaju depozit@jms: estetsko culo mi ne dozvoljava da radim takve stvari u javnosti, da krijem svoje ruke i slicno tome. radije cu biti opljackan.
Link to comment
cek zasto mislis da je hotelu bitno da vide karticu? njih zanima da se ti pojavis, kartica je tu za slucaj da ne dodjes pa da moraju da skidaju depozit
pa meni uvek u hotelima (ko da sam odsela u petsto :D) uzmu karticu kojom sam izvrsila rezervaciju i nesto urade s njom. nemam pojma sta.. mada cu ja poneti srpsku sa sobom i potruditi se da upamtim pin, tj zapisati ga na papirce u novcaniku i u telefonu. :Dinace, slazem se vasudevo, nek me pljackaju ako hoce, ne mogu ni ja da krijem shakom pin.
Link to comment
pa meni uvek u hotelima (ko da sam odsela u petsto :D) uzmu karticu kojom sam izvrsila rezervaciju i nesto urade s njom. nemam pojma sta.
boli njih dupe za karticu, nece kartica da placa nocenje, nego gost. sta ako neko rezervise hotel za tebe, svojom karticom?
Link to comment
boli njih dupe za karticu, nece kartica da placa nocenje, nego gost. sta ako neko rezervise hotel za tebe, svojom karticom?
pa ja videh vise puta opomenu prilikom rezervacije da tu karticu kojom si rezervisao moras imati sa sobom kasnije. nisam uvek, ali znam sigurno da su mi prosle godine za nesretnu firencu to eksplicitno rekli. a sad evo citam sa ove rezervacije: 'Credit card or another form of payment will be required at check-in for incidentals for all guests. ' - premda to dozvoljava davanje bilo koje kartice. uff, nemam pojma vise.
Link to comment
  • 3 years later...

Aj da dignem temu iz mrtvih malo.

 

Pre par meseci sam otvorio Master Card Installment karticu jer mi je trebala neka kreditna kartica zbog inostranstva i online kupovine. Posto sam imaoneke promene na poslu bilo je ili da cekam 3 meseca pa da vadim na osnovu plate ili da je vvadim na osnovu licnog depozita a posto mi se zurilo uzeo sam ovo drugo. 

 

Tako da sam sada dosao u genijalnu situaciju da kada platim nesto online sa tom installment karticu, sto mi se skine sa mog depozita odmah uz kamatu od 4.5% jer mi banka izlazi u susret time sto mi omogucava da se taj iznos podeli u 6 mesecnih rata koje se onda skidaju sa mog tekuceg racuna na koji primam platu  :frust:

 

Posto cu definitivno da tu karticu da prestanem da koristim, zanima me koja je najbolja varijanta za online kupovinu, po principu da koliko stavim na nju toliko imam da potrosim a da mogu da je koristim gotovo svuda po netu?

Link to comment

Aj da dignem temu iz mrtvih malo.

 

Pre par meseci sam otvorio Master Card Installment karticu jer mi je trebala neka kreditna kartica zbog inostranstva i online kupovine. Posto sam imaoneke promene na poslu bilo je ili da cekam 3 meseca pa da vadim na osnovu plate ili da je vvadim na osnovu licnog depozita a posto mi se zurilo uzeo sam ovo drugo. 

 

Tako da sam sada dosao u genijalnu situaciju da kada platim nesto online sa tom installment karticu, sto mi se skine sa mog depozita odmah uz kamatu od 4.5% jer mi banka izlazi u susret time sto mi omogucava da se taj iznos podeli u 6 mesecnih rata koje se onda skidaju sa mog tekuceg racuna na koji primam platu  :frust:

 

Posto cu definitivno da tu karticu da prestanem da koristim, zanima me koja je najbolja varijanta za online kupovinu, po principu da koliko stavim na nju toliko imam da potrosim a da mogu da je koristim gotovo svuda po netu?

Najbolja ti je Visa virtuon(ima je većina banaka) u kombinaciji sa web(home)bankingom.

Ne držiš na njoj nikakva sredstva a kad želiš nešto da platiš prebaciš na nju home bankingom sredstva sa drugih računa. Svi je primaju i kod nas i u inostranstvu.

Link to comment

Aj da dignem temu iz mrtvih malo.

 

Pre par meseci sam otvorio Master Card Installment karticu jer mi je trebala neka kreditna kartica zbog inostranstva i online kupovine. Posto sam imaoneke promene na poslu bilo je ili da cekam 3 meseca pa da vadim na osnovu plate ili da je vvadim na osnovu licnog depozita a posto mi se zurilo uzeo sam ovo drugo. 

 

Tako da sam sada dosao u genijalnu situaciju da kada platim nesto online sa tom installment karticu, sto mi se skine sa mog depozita odmah uz kamatu od 4.5% jer mi banka izlazi u susret time sto mi omogucava da se taj iznos podeli u 6 mesecnih rata koje se onda skidaju sa mog tekuceg racuna na koji primam platu  :frust:

 

Posto cu definitivno da tu karticu da prestanem da koristim, zanima me koja je najbolja varijanta za online kupovinu, po principu da koliko stavim na nju toliko imam da potrosim a da mogu da je koristim gotovo svuda po netu?

 

moje iskustvo koje traje više godina je da je najbolje da uzmeš neku od visa internet/virtuon ili kako se već zove ta kartica u tvojoj banci. u komercijalnoj je to idealna varijanta jer se preko ebankinga mogu u bilo koje doba dana prebaciti pare na karticu i onda je koristiti. održavanje kartice je 250din godišnje i nije potrebno davati početnu sumu kao što je nekad (ne znam da li i sad) bilo potrebno u rajfajzen banci. ne preporučujem korišćenje bilo koje druge kartice što iz sigurnosnih razloga što iz razloga koje si naveo, gde nije jasna procedura plaćanja preko neta.

Link to comment

pa neka debitna, ja imam viza elektron iz banke inteze, radi sasvim dobro

 

Plus mobi aplikacija Intese, u svako doba dana i noći mogu da konvertujem sa tekućeg i ulaćujem/podižem...

Link to comment

Hvala svima! Vizu Elektron imam i ona mi radi posao u inostranstvu za sve (sem za iznajmljivanje kola) ali mi je na netu potpuno beskorisna jer nema ona 3 broja na zadnjoj strani pa ne mogu nigde da kupujem. Danas sam bas otvorio E-Bank pa ceprkam po njemu i za sada mi ovo Teacherovo sa debitnom + Ebanking deluje najbolje :)

Link to comment

Hvala svima! Vizu Elektron imam i ona mi radi posao u inostranstvu za sve (sem za iznajmljivanje kola) ali mi je na netu potpuno beskorisna jer nema ona 3 broja na zadnjoj strani pa ne mogu nigde da kupujem. Danas sam bas otvorio E-Bank pa ceprkam po njemu i za sada mi ovo Teacherovo sa debitnom + Ebanking deluje najbolje :)

 

kako nema? ja je imam, vezanu za devizni racun, i - ima ta tri broja. 

 

Intesa, da preciziram. Placanje preko neta funkcionise bez problema

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...