Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Ne mogu da se setim na koji drugi način da znaju koju karticu da blokiraju..
ovde das svoje podatke (ime i prezime, adresa, datum rodjenja) i jos kazes "telefonski" PIN koji si sam odabrao prilikom registracije kartice.
Link to comment
Ne mogu da se setim na koji drugi način da znaju koju karticu da blokiraju..
Pitala me u stvari za JMBG prvo, pa kad sam vec krenuo da joj kazem kaze: "Aj, dajte u stvari broj kartice... ako nije problem...". Moguce da inace nije navikla da je neko zove u 1 ujutro ili je nova, nemam pojma, ali rekla je to nekako vrlo cudno. Ili je samo paranoja :).
Link to comment

Htedoh reci da bas zato nema sta da ne bude OK, ali eto. Debili koji mi nista ne jave dok ih nisam pitao sta je problem, odgovor u 1 ujutro da im je neko provalio u billing sistem zbog cega su preventivno resetovali sve passworde (i zbog cega nisam mogao da se ulogujem) i da je "najbolje da prijavim karticu kao ukradenu, s obzirom da ne mogu da garantuju da niko nema moje podatke" <_<. Uzgred, jel imaju pravo uopste da cuvaju moj info, kad nisam cekirao da mi automatski naplate kad dodje vreme za to?

Link to comment
Uzgred, jel imaju pravo uopste da cuvaju moj info, kad nisam cekirao da mi automatski naplate kad dodje vreme za to?
Ne bi trebalo, ako ti nisi sam odobrio tu opciju [da cuvaju tvoje podatke].Btw, ko je u pitanju?
Link to comment
Ne bi trebalo, ako ti nisi sam odobrio tu opciju [da cuvaju tvoje podatke].Btw, ko je u pitanju?
Jedna manja hosting firma, niko poznat. Do sad sam kod njih obicno placao nekom debitnom/internet karticom, ali sad nisam imao cim drugim. Jbg.
Link to comment
Nije skroz za ovu temu, ali je blizu ...
Hakeri iz pokreta "Anonimac" :D objavili su danas da su ukrali veliki broj imejlova i podataka sa kreditnih kartica iz baze podataka Stratfora, obećavši da je to samo početak "Božichnog napada na dugu listu meta" koja bi mogla da potraje celu sledeću nedelju.Jedan navodni haker rekao je da je cilj bio da se podaci sa kreditnih kartica iskoriste za kradju miliona dolara, koji će potom biti poklonjeni kao božićne donacije.On je dodao da su ukradeni podaci sa više od 90.000 kreditnih kartica od zaposlenih u pravosudnim i obaveštajnim organima, kao i od novinara.
Link to comment
Ne mogu da se setim na koji drugi način da znaju koju karticu da blokiraju..
Znaju tako sto znaju kojem je outsourceru baza napadnuta i koji deo kartica (od kog do kog broja) bio njemu na obradi.Mnoge banke (Citibank jeste, tu je moja Visa kartica) su to poslale u Indiju. Tamo, a disgruntled employee (neko otpusten ili shikaniran) moze da pomogne da se ovako nesto desi.Ili, upad u bazu tih mikimaus firmi koje za jeftine pare po 3rdworld countries rade obradu.PIN se ne cuva na kartici, nikada. PIN se proverava necime sto se zove "NDC" = NCR Direct Connection, NCR firma (u kojoj sam nekada radio i koja je izmislila ATM) je to razvila i mnogi to koriste. PIN je na mainframe, ne cuva se nigde drugde. BTW, kada ti treba PIN za kreditnu karticu? Osim ako hoces da podignes kesh na ATM?Ovde je neko upao u bazu i napravio picvajz.You (banks) pay peanuts - then you get monkeys. Edited by Yoyogi
Link to comment
BTW, kada ti treba PIN za kreditnu karticu? Osim ako hoces da podignes kesh na ATM?
Za bilo koju POS transakciju. U UK je 2006. uveden "chip & PIN"n koncept i [ovde] ne postoji kartica bez chipa + nema potpisivanja prilikom kupovine, samo PIN.
Link to comment
Za bilo koju POS transakciju. U UK je 2006. uveden "chip & PIN"n koncept i [ovde] ne postoji kartica bez chipa + nema potpisivanja prilikom kupovine, samo PIN.
Ne mogu da verujem da neko (banka) cuva PIN na samoj kartici.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...