Jump to content
Tale

Visa i ostale kartice

Recommended Posts

gospa buba
Kako nije problem drzavno forsiranje jednog pruzaoca usluga? 
to je zapravo jedino shto jeste problem.

shto nikad nije ono shto kazu, nego neshto drugo. shto se vishe uskopiste da uvedu, to je vishe to drugo, neka njihova privatna posla. ali to smo vec oprichali...

sent from bubamoto

Host

Malo sam guglao, ali mi i dalje nije jasno sta je tacno Dina - da li je to ogranak NBS koji radi za profit? Sta pise o Dini u godisnjem izvestaju NBS?

Malo sam guglao, pa vidim da je carter prilikom osnivanja Dine bio uvodjenje na trziste platne kartice kako bi se suzbila siva ekonomija. Srbija u trenutku uvodjenja valjda nije bila u medjunarodnom sistemu ostalih procesora, pa nisu mogle da se izdaju kartice gradjanstvu? OK, to ima smisla. U tom kontekstu ima smisla i trac da bi Srbija opet mogla da ispadne iz sistema, mada ne verujem da ce se to desiti.

U svakom slucaju, meni nije problem samo forsiranje jednog procesora i ne zanima me da li njegov ili njen brat imaju od toga koristi. Veci problem je suzbijanje konkurencije  resenjem koje je tehnoloski zaostalo (pritom su i Visa i Master kartice relikt ruzne proslosti). 

gospa buba

drzavno suzbijanje konkurencije zarad kotisti nechijeg brata je puno ime ovog njihovog uredjenja.

chak i da se izmetne na neko javno dobro, to je sam sluchajan efekat.

sent from bubamoto

goofs

Ako sam ja dobro cuo, problem je sto Viza i Master lupaju velike marze i sto nemaju svoje predstavnistvo u Srbiji nego to rade iz regionalnog centra, pa drzava od svega toga dobije jedan papak. Pa ovime zele da ih nateraju da dodju zvanicno u Srbiju i spuste marze, sto je sve ok. Samo je metodologija pogresna. Koriste narod ko slepu patku.

čekmeže
On 21.8.2018. at 15:36, Delija67 said:

Mozes i da odes do Pristine i tamo otvoris racun. Ne krsis propise drzave Srbije jer ti je racun u Srbiji, ali se na njega ne odnose propisi NBS.

I dobiješ dinare ovde a ne devize.