Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

a da li te zanima koje su opcije muskaraca u takvoj situaciji? ovo ozbiljno pitam... i da li je npr dolazenje u mini suknji koja lici na kais vise nego na suknju sexualno uznemiravanje? ili je to pravo na slobodu zena ili kako vec?
Secam se sa studija na vajarstvu: plava, nezna, ocigledno perverzna ali nedostizna (ona peta godina ja druga:( ) prozdire bradatog profu crnogorca pogledom, gestovima i glasom, u kontinuitetu mesecima.Svi smo bili seksualno uznemireni.edit: mozda je nesto tu i bilo, ali na casovima je profa bio 'ladan i postojan kano klisurine. Edited by CowBoy
Link to comment
girls, come calm down and think pink.jasno da poulugolo oblacenje ne zasluzuje 'pipkanje', ali to nije mnogo ni bitno, jer zlostavljac (prevelika rec) ionako ne nasrce na telesno ogoljene devojcice osvescene samoprivlacnosti. nasrcu na slabe i slabije, nasrcu na podredjene i na studentkinje, jasno kontrolisuci svoj nagon pred nadredjenim ili ravnopravnim zenama (a znam i za decake koji su to trpeli. tacnije, decaka).meni vise nego smisleno. neke stvari u ovoj temi treba elaborirati, i nije sve tako ociglsno, niti mislim da je konstruktivno za 'stvar' odbijati razgovor.
pa dobro, kontekst je amerika, 90ih. tamo je ta 'kultura zakonskog resavanja ovih pitanja ipak u domenu prakse i realnost meni njena misao uvek bila guilty pleasure, iako je nekakav jovan maric americke medijske scene - za osnovu ima liberalne levicarske pokrete 60ih zacinjeno bioloskim determinizmom po pitaaju rodnih razlikamore..i jos-zabraniti slip gace na plazama i biciklisticke gace kojekude <_<
Link to comment

Godinama je kod mene na faxu bilo opće poznato da je za polaganje opšte hirurgije dovoljno biti lepuškasta crnka koja prihvati očinski savet profesora X i odradi prošuštene vežbe kroz par noćnih dežurstava na klinici u smeni sa profesorom koji u svom kabinetu ima bračni krevet i tuš (najluđe je što u istom tom kabinetu polažu svi studenti, i onda treba da pričam o hirurškoj terapiji srčanih mana gledajući u tuš i skladno složene šampončiće i ulja).

Edited by dig_chohano
Link to comment
Secam se sa studija na vajarstvu: plava, nezna, ocigledno perverzna ali nedostizna (ona peta godina ja druga:( ) prozdire bradatog profu crnogorca pogledom, gestovima i glasom, u kontinuitetu mesecima.Svi smo bili seksualno uznemireni.edit: mozda je nesto tu i bilo, ali na casovima je profa bio 'ladan i postojan kano klisurine.
nije valjda Vuk Bojovic? ko bese jos bradat Ratko i Vlada Komad?
Link to comment
sta pa sta?! pa sto nisi usnimila?! angry.gif i nije bas sve na profesorima i osoblju(ne branim ih... pupu daleko bilo). isto tako ima studentkinja koje jedva cekaju noge da rasire (Rade Doroslovacki: koleginice, to se pere, to se ne luftira)
Khm, čini mi se da je jedan od pretendenata na autorska prava na ovu dosetku rahmetli Bogdan Smiljević, profesor istorije Matematičke gimnazije u njenom prvim godinama, dakle krajem šezdesetih. Čiča je tada popio suspenziju iz nastave na neko vreme.
Link to comment
da, htedoh i da pitam za praksu. teorijski, potpuno mi je smisleno. mada, mada, mada... reci nisu tako bezazlene.
I ja se slazem da reci treba "osloboditi" jbg ako krenemo tim putem onda ce svaki flert i nabacivanje da upadne u kategoriju seksualnog uznemiravanja. Naravno jedna stvar je nabacivanje i flertovanje a potpuno druga stvar je verbalno uslovljavanje. Edited by pavllle
Link to comment

ima tu jedna stvar u njenoj izjavi koja mi je malo problematicnija od govora, tu mozemo da nadjemo resenje. vise me brine ovo da su neke zene neprimerene ili kako god se ves to prevodi. to je, naravno, istinito, ali malo baca na relativizaciju, a ideja je (valjda) uspostavljanje norme, proseka npr.

Link to comment
Jel postoji tema o seksualnom uznemiravanju na radnom mestu/fakultetu? Mene iskreno zanima koje su opcije zena koje se nadju u takvoj situaciji, pored trenja o kurac.
Sram da ti udje!Reljefnost se umene kaze Ocrtnuce i necu sa za to izvinjavati. Imam raznu tehniku vizualnog minimiziranja ocrtnuca ali nisam stigao dalje od priljubi-ga-na-gore-i-prevuci-majicu-koliko-moze-te-sedi-za-sto-pa-se-nista-nece-videti.Takodje, ne bunim se ni kad talas hladnoce ukruti kakvu bradavicu na mlecnoj zlezdi kolegice - tzv. kornishonizacija...Citirao bih zivog sveca koji je umro: Budimo ljudi iako smo kurati (i sisati).
Link to comment

reci ni slucajno nisu bezazlene, cak i ako nisu seksualno uznemiravanje, onda su u gomili situacija mobing. uostalom, bez reci retko i dolazi do uznemiravanja. nisam nesto cuo da je neko samo cutao i pljeskao dupeta.

Link to comment
I ja se slazem da reci treba "osloboditi" jbg ako krenemo tim putem onda ce svaki flert i nabacivanje da upadne u kategoriju seksualnog uznemiravanja. Naravno jedna stvar je nabacivanje i flertovanje a potpuno druga stvar je verbalno uslovljavanje.
Odvajanje reci od dela je vestacko i jalovo jer reci jesu dela. Ne kazem da izvan reci nista ne postoji, ali reci ipak nisu samo sredstvo za interpretaciju stvarnosti nego su i same stvarnost. Najbanalniji primer ove tvrdnje je govor mrznje, kao pravni institut koji postoji u valjda svim pravnim sistemima, jer da reci nemaju moc da nanesu stetu ni govora mrznje ne bi bilo. Isto tako i seksualno uznemiravanje moze da bude verbalno, a razliku izmedju flerta i uznemiravanja bi trebalo utvrdjivati na osnovu odnosa moci, a ne 'vrste' interakcije (verbalna ili fizicka).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...