Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ček, najnormalnije se u isti red stavljaju kreator "Konačnog rješenja" i kreator Golog Otoka? :mellow::isuse:
Cek, najnormalnije se ignorise cinjenica da su i jedan i drugi na slican nacin proganjali politicke neistomisljenike i protivnike rezima? :mellow::isuse:
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

zar nije ajhmanu sudjeno? mislim da ima neka knjiga o tome.inace ajhman i kapicic su ipak dve razlicite price. tako da bi mogli malo da spustite baloni hiperbola (koncentracioni logor, genocid i slicno) na zemlju.
ne, iste su price. ljudi su bili izvrsioci onoga sto im je sistem (kome su sluzili) naredio i u sta ih je ubedio da je ispravno. upravo su jovo kapicic i ajhman mere za nemacku iz 1940. i jugoslaviju iz 1948.
Link to comment

ako su elementarni civilizacijski zahtevi nametnuti, a nisu odlezali, onda se lahko stave na stranu kada to gologuziji odgovara. dobro je sto takvi 'eksponenti sistema' nisu doziveli svoj prajm u nekom drugom, je l', sistemu. bili bi veci jova od jove.a jos je bolje sto se zapravo nista ne pitaju ...

Link to comment
Ajoj.
Selekcija je slična, ako i riješenje nije ni blizu.S tim da je Jovo samo godinu dana ranije odgajao drugove time od čega je drugove godinu dana kasnije razodgajao, pedagoški. Ispadanja na zaokretu revolucije su ono što me fascinira kod svih totalitarista.
Link to comment

nisu na slican nacin. to je nedopustiva greska. ali praviti od golog otoka mesto gde se malo gresilo i skretalo je nesto na sta imaju pravo forumski cirkuzanti, nije cak ni za polemiku. to sto jugoslavija nikada nije imala nikakvu demokratsku supstancu koja je mogla da svari preispitivanje i rehabilitaciju, to nije nikakav razlog da ga odbacujemo kao mesto sa koga je 99% ljudi izaslo zivo. ne samo zbog 1% koji nisu nego upravo zbog tih 99% ciji su zivoti, iako sacuvani, bili unisteni.najmanje sto se moglo ocekivati od onih koji su ga napravili da cute u pokajanju a ne da seire nad svojim zrtvama u dubokoj starosti. ko hoce da saoseca sa takvim covekom, neka saoseca. rekoh i ponavljam, zabole me.

Link to comment

Ponovicu ponovo da mi je deda bio na golom otoku i da bi povratio kada bi procitao ovakve bljuvotine. Opravdavati napad na coveka od 92 godine je ............ posto nemam adekvatnu rec.

Edited by bergasa19
Link to comment

Ne znam kakva je bila uloga Kapicica u posleratnom komunistickom teroru ali Ajhman je - puki izvrsitelj. Kakav kreator, kakvi bakraci. Bio je Hajdrihova glorifikovana sekretarica. Udarati starca, bez obzira o kome se radi, je suludo. Covek ima 92 godine... pros'o voz.

Link to comment
Ponovicu ponovo da mi je deda bio na golom otoku i da bi povratio kada bi procitao ovakve bljuvotine. Opravdavati napad na coveka od 92 godine je ............ posto nemam adekvatnu rec.
Boldovano je diskutabilno
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...