Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

zar nije ajhmanu sudjeno? mislim da ima neka knjiga o tome.inace ajhman i kapicic su ipak dve razlicite price. tako da bi mogli malo da spustite baloni hiperbola (koncentracioni logor, genocid i slicno) na zemlju.
Nije hiperbola, nego poredjenje, koje se samo po sebi namece. I molim te, nemoj sada opet terminoloskim egzibicijama zamagljivati sustinu.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

meni je samo zao sto ga ranije nisu sustigle... mlatiti ga sada kada je izlapeo bas i nema puno smisla... i nisam kao Vasa ili Cane da ne podrzavam iz neke principijelnosti, samo kazem da su ga ranije trebali mlatiti. i to jako. i dugo.

Link to comment
ne, iste su price. ljudi su bili izvrsioci onoga sto im je sistem (kome su sluzili) naredio i u sta ih je ubedio da je ispravno. upravo su jovo kapicic i ajhman mere za nemacku iz 1940. i jugoslaviju iz 1948.
i sta je sistem jednom naredio a sta drugom? ne mislis da tu ima neke razlike? mozda bi jovo i pobio sve madjarske jevreje ali to necemo nikada saznati posto to nije uradio. to je kao onaj argumenat 'da bi svi cinili iste zlocine u bosni da su imali prilike'. mozda, jebiga, ali nisu te stoga malo ozbiljnosti.u pitanju je matori covek na ulici kome se zna adresa a ne neki preplanuli nacista u argentini. nije ga tukao dastin hofman ili lorens olivije vec, verovatno, neki cetnicki entuzijasta.na kraju krajeva nije meni kaponja iz srca ispao da ga branim. zna se koje boje njegovi nose a samo to se u srbiji racuna.
Link to comment
i sta je sistem jednom naredio a sta drugom? ne mislis da tu ima neke razlike? mozda bi jovo i pobio sve madjarske jevreje ali to necemo nikada saznati posto to nije uradio. to je kao onaj argumenat 'da bi svi cinili iste zlocine u bosni da su imali prilike'. mozda, jebiga, ali nisu te stoga malo ozbiljnosti.
ja mislim da ti ozbiljno nemas pojma o cemu pises. ako si zaista apologeta golog otoka, onda je to druga prica. u tom smislu razumem tvoj poziv na ozbiljnost. Edited by gazza1
Link to comment

sve vrvi od dzekova koji podvriskuju od srece zato sto je neko prebio nekog dedu na ulici. samo me zanima da li bi ga i oni u kakvoj mracnoj ulicici svojerucno mlatnuli po chontari, ili vise vole da se milke u cosku svoje sobice ...

Link to comment
ja mislim da ti ozbiljno nemas pojma o cemu pises. ako si zaista apologeta belog otoka, onda je to druga prica. u tom smislu razumem tvoj poziv na ozbiljnost.
ko sto rekoh neumesno mi je poredjenje golog otoka sa koncentracionim logorom & kapicica sa ajhmanom i o tome se vec nasiroko raspravljalo tako da nema tu bas preke potrebe ponavljati. nastavite.
Link to comment
što učitavaš apologiju golog otoka i ko je to uopšte spomenuo?možda me na ličnom nivou zabole za Jova ali seiriti neću, ipak je to ogoljeno nasilje.
i sta je sistem jednom naredio a sta drugom? ne mislis da tu ima neke razlike?
je l' bi ga mlatnuo ili ne?
ne, samo nemam nikakvo osecanje. kompletna kurcobolja prema sudbini coveka koji samo ima ljusturu ljudskog bica.
Link to comment
ja mislim da ti ozbiljno nemas pojma o cemu pises. ako si zaista apologeta belog otoka, onda je to druga prica. u tom smislu razumem tvoj poziv na ozbiljnost.
a šta je sad pa ovo ? neko novo stratište za koje nismo znali?ako si mislio na Goli otok, opet te jebu činjenice, jer je odatle 99% njih izašlo živo, za razliku od Aušvica, gde 99% nije...jel to opet ona priča o "dve strane iste medalje"? Edited by braca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...