Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Da podnesem izvestaj sa putvanja sa dve anti-preporuke i jednom preporukom.

 

Prvo, Golubac je vrlo pust, nismo nista nasli za has osim nekog restorancica u centru (Zlatna ribica mislim da se zove), na keju sa pogledom na Dunav. Katastrofa, hrana jos i kako-tako, ali cekali smo vise od sat vremena da nam donesu i zbog toga propustili upad u tvrdjavu na stazu na koju smo zeleli.

 

Zatim, dalje prema Donjem Milanovcu ima nesto sto se zove "Kapetan Misin Breg", po meni vrlo izvikano mesto. To je kao neki mali salas, lepo je uredjen, ima i lep pogled, kuvaju ti domacu hranu, ali hrana nije spektakl i skupi su, 1200din ti traze za neki svedski sto. I moras da rezervises i najavis se unapred.

 

E a u Donjem Milanovcu, u samom centru, na keju, restoran "Poreč", odvalili smo se od klope, riba preukusna, velika, mekana. Cene su malo beogradske, ali su porcije obimne i siguran si da dobijas svezu ribu. Bas bas preporuka.

Link to comment

Meni je Zlatna ribica bila sasvim ok... jeo sam stek ZLatna ledja i bio je sasvim dobar, zena jela smudja isto sasvim dobar. Nismo dugo cekali, doduse bili smo oko 4 popodne... mozda zato

 

Inace Golubac je preporuka za celodnevni obilazak

Link to comment

@Anonymous, @Dali_man, @Tribun_Populi, @aram, i ostali znalici juga i jugozapada srbije, ajd' dajte neke tipove za klopu na putu ka staroj planini. neki sadasnji plan je da sa sinom 22.9. odemo malo na more u grcku, pa da se po povratku zadrzimo u  pirotu i obidjemo malo staru planinu, jedno dva tri dana... dakle, kafane, jela, specijalitetui kojih nigde vise nema i takoto.... evo danas gledam FB stranu odbranimo reke stare planine i neke tete spremile posnu janiju, jelo koje bi meni pasovalo... no, tamo cu ipak jesti i pirotski kackavalj, ja generalno jedem samo kozije sve, ali i ako nesto ovcije pojedem tih par dana nece biti neki veliki zglajz.... a sin ce jesti bas sve. za nis znamo  - mrak, rajko, zvrk ali pominjali ste i neku kafanu ka niskoj banji, zaboravih i mesto i ime i jos svasta nesto (anonymus je preprucio u pirotu konak, u boljevcu gurman, ajd nastavite molim vas! :D

Link to comment
15 minutes ago, nezvanova said:

@Anonymous, @Dali_man, @Tribun_Populi, @aram, i ostali znalici juga i jugozapada srbije, ajd' dajte neke tipove za klopu na putu ka staroj planini. neki sadasnji plan je da sa sinom 22.9. odemo malo na more u grcku, pa da se po povratku zadrzimo u  pirotu i obidjemo malo staru planinu, jedno dva tri dana... dakle, kafane, jela, specijalitetui kojih nigde vise nema i takoto.... evo danas gledam FB stranu odbranimo reke stare planine i neke tete spremile posnu janiju, jelo koje bi meni pasovalo... no, tamo cu ipak jesti i pirotski kackavalj, ja generalno jedem samo kozije sve, ali i ako nesto ovcije pojedem tih par dana nece biti neki veliki zglajz.... a sin ce jesti bas sve. za nis znamo  - mrak, rajko, zvrk ali pominjali ste i neku kafanu ka niskoj banji, zaboravih i mesto i ime i jos svasta nesto (anonymus je preprucio u pirotu konak, u boljevcu gurman, ajd nastavite molim vas! :D

Na par kilometra ispred Niske Banje (Naselje Brzi Brod) imas kafanu kod Cica Dice. Tu ti je specijalitet divljac. Nova kafana, otvorena pre jedno dve godine, lepo sredjena

https://www.facebook.com/etnorestorancicadica/

U samoj Niskoj Banji imas kafanu Gurmanova tajna. Fin, prijatan ambijent.

http://www.gurmanovatajna.rs/

Na putu ka Pirotu, u selu Sicevo imas kafanu Mali Vikend. Terasu sa pogledom ka Sicevackoj klisuri

https://www.facebook.com/pages/Kafana-Mali-Vikend/1941143882821013

Malo skretanje sa puta, selo Jelasnica i kafana Kod Brke i njihova cuvena sukana pita.

http://mojzalogaj.com/sr/kafane-nis/6-brka.html

 

Za dodatne informacije, stojim na raspolaganju ;)

Link to comment

Iako sa godinama naginjem što jednostavnijem filovanju pice (paradajz, sir, bosiljak), moram da priznam da su me zagolicale preporuke od Gayye i Marke Žvaka za Mamma Rosu i njihovu picu sa jagnjetinom:

 

  

 

@nezvanova šta je posna janija?

Edited by Ras
Link to comment

@ ras

ooooooo, pa ove pice moram probati, salate, belmuz.... joj, nadam se da ce se sin sloziti da idemo tuda (jer opostoji opcija za przno koja nam je free, istra za koju bi smo se gadno isprsili, ali nam je najlaksa za putovanje, i sitonija, koja bi bila meni za dusu, narocito u kombinaciji sa starom planinom.... no, videcemo ko ce na kraju pobediti u ovom nasem pasivno agresivnom igrokazu odabira mesta za kraci odmor....

 

inace, posna janija je 

https://www.facebook.com/search/top/?q=janija&epa=SEARCH_BOX

evo recept

https://bonapeti.rs/recepti/r-101268-Posna_janija_od_paprika_i_krompira

 

@delimenu hvala, hvala, spomenuo si cak i kafanu o kojoj ste pricali a ja htela sina da vodim tu, Kod Brke!

obicicemo je sigurno! 

 

 

 

Link to comment

Ne pristupam fb, pa sam zbog toga pitao, hvala!

 

Pročitao rp za posnu i u nedoumici sam zbog čega se ovo jelo zove janija, odnosno u kakvoj je zaista vezi sa janijom?

Preleteo i druge recepte koji (u zagradi) lepo kažu - paprikaš.

Moguće da ima veze sa tradicijom.

Link to comment
55 minutes ago, Ras said:

Iako sa godinama naginjem što jednostavnijem filovanju pice (paradajz, sir, bosiljak), moram da priznam da su me zagolicale preporuke od Gayye i Marke Žvaka za Mamma Rosu i njihovu picu sa jagnjetinom:

 

  

 

@nezvanova šta je posna janija?

 

 

ihaj, kad je yolo pisao na forumu o pirotskoj pici. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...