Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

On 21.7.2019. at 16:35, desboj said:

Dolazak do sela 3/10

Restoran 9.5/10

Usluga 10/10

Pastrmka 12/10

 

Terme pored izgledaju fino ali nismo ulazili.

 

 

Tldr, kumsova preporuka je za preporuku.

uf, meni je ovo boldovano:thumbd:. mislim, jeste da je problem da se dođe do tamo ali, to je u stvari dobro. dolazi se namenski, po preporuci, ne onako usput. moje viđenje. ostalo ti je sasvim na mestu. sledeći put, pravac strmosten - lisine.

Link to comment
5 hours ago, djordje geprat said:

uf, meni je ovo boldovano:thumbd:. mislim, jeste da je problem da se dođe do tamo ali, to je u stvari dobro. dolazi se namenski, po preporuci, ne onako usput. moje viđenje. ostalo ti je sasvim na mestu. sledeći put, pravac strmosten - lisine.

 

 

pa nije bas toliko strasan prilaz..evo bas juce smo bili..ja izguglala bazen a pastrmka je bila bonus..zanimljivo mesto,ima svasta u toj dolinici

 

 

inace

e ovako jeli smo svuda..u Tjentistu u hotelu Mladost i u restoranu Komlen preko puta spomenika.u Trebinju u hotelu  Platan i u hotelu Tvrdjava i u Zvorniku negde,nisam videla gde..

i u Nisu u nekoj kafanici u centru i u Niskoj banji u ,,Gurmanovoj tajni,, i u Jelasnici ,,Kod Brke,,
i jeli smo svasta i bas je osetna razlika izmedju Bosne i Srbije...prvo u zacinima-u Bosni je sve dosta manje slano i nezacinjenije pa samim tim i manje ukusno a rekla bih i manje masno ali sasvim korektno a jeli smo svasta,negde skoro sve sa jelovnika(ribe,medaljone u sosovima,karadjordjevu,rizoto,piletine u raznim sosovima...)..tamo je sve skolski,restoranski-uz sve se dobije pola tanjira pomfrita dok uz nesto i bareno povrce,salate su redom skroz nezacinjene sto me je malo nerviralo..ok ali falilo je ,,ono nesto,,

dok je u Nisu spektakl od rostilja,paprike,sarmice od vinovog lisca,sira i dobro zacinjenih salata..sve dosta slanije,zacinjenije,masnije..

i nemojte jesti rebarca na kajmaku u Gurmanovoj tajni u Niskoj banji-tvrda su i zilava,ne znam to kao da nisu bila rebarca nego neki drugi deo mesa a predimljena i slana...

konobari u Nisu su odlicni,lete,rade/pamte sve sto treba dok su u Bosi osetno lenji i sporiji

svuda sam jela ,,telecu,, corbu i nigde mi se nije svidela..

najbolju corbu sam jela pored banje Zdrelo u nekoj kafanici pored smestaja Jenic i u Rumuniji sto nam je skuvala baba u planinarskom domu na Karpatima s tim da ova mozda nije ni imala mesa ali je izula..

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bojčinska koleba, ozbiljna preporuka
Riblja čorba jedna od najboljih u exyu
Kobasica od mangulice, ljuta, mesnata, vrh.
Slanina od mange lepo prodimljena pa propržena, prilozi krompir, senf, salate, tortilje
1f04519a1636181a6f1e65a236d5294b.jpge6fd23d334a955b4a8b0fddd38877253.jpg

Link to comment

ja volim tamo da odem vise zbog sume, prostora i hladovine. klopu, moram priznati, uvek svi hvale al meni preslana. moze biti da je do mene. nikad tamo nisam jeo riblju corbu, probacu sledeci put kad odem.

 

a kad smo kod riblje corbe - kad mi se jede dobra corba idem u kupinovo. relativno kratka voznja od bojcinske sume do tamo, postavio dole koordinate ako neko ide na tu stranu. splav restorancic, omanji, na obodu obedske bare, zove se savski mir. corba tamo je bas po mom ukusu, ne secam se da sam igde jeo bolju. odlicno zacinjena, malo ljuca, pristojni komadi ribe u corbi, sve bas onako kako volim. najtoplija preporuka. 

 

https://www.google.rs/maps/place/Сплав+код+баба+Роје/@44.6971185,19.9983651,12z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x30965c416ae712a1!8m2!3d44.6868466!4d20.044614

 

upozorenje - izbegavam da idem tamo kad je mnogo vruce jer su na zasticenoj teritoriji pa nema basta/terasa niti se mogu otvoriti prozori kako treba (da ne uznemiravaju zivuljke okolo) i zna da bude dobro vruce i zagusljivo.  

 

Link to comment
34 minutes ago, renne said:

Tamo je beše odličan gulaš od divljači

ovaj o kome ja pisem je riblji restoran. jedino ako ne prodaje gulas ispod zita al nisam naleteo. riba, corba, hleb, salata. nista drugo. riba onako, nekad super a nekad prosek, prilozi losi (prekuvano zaledjeno povrce, krompir salata, uglavnom bezveze) al corba zakiva. 

 

33 minutes ago, Valkyrie said:

@renne

kolko je daleko ta B koleba od nas?

Ima li nekog sadržaja za decu, neke penjalice i sl? 

 

nije daleko i super je mesto. u sumi je, ima svasta za klince a ima i prostora da mogu da trce, zuje, igraju se... i da, protrci i pokoja mangulica tu i tamo. 

 

a manje od pola sata voznje odatle je obedska bara, greota da se ne ode. ja bih preporucio svakom ko ide da prvo obidje obedsku baru pa u sumu na rucak. milinica. 

 

 

 

Link to comment

Ja neki dan bio premijerno u onom restoranu Atos na Koruski, gde su valjda svi odavde bili osim mene. Jeo neki batak sa grilovanim povrcem i ukusno je ali Borkovac u Rumi mi je ostavio ipak bolji utisak, a tamo sam svasta bas jeo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...