Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Za pare koje klopas u Bg-u mozes da naspes gorivo odes dole jedes i jos ti ostane.
Ja u Pirotu ne obilazim kafane jer rodbina ne da, nego nas vodaju ko mecke od jednih do drugih na klopu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, Moća said:

Za pare koje klopas u Bg-u mozes da naspes gorivo odes dole jedes i jos ti ostane.

 

Ladno, a da ne pričamo o razlici u kvalitetu.

 

Tamo recimo gurmanska pljeskavica (o kakvoj mi ovde samo možemo da sanjamo) košta 200 dindži (u kafani Bela rada). A da ne govorimo o ostalom, nama je predjelo u Konaku bila trljanica i peglana kobasica.

 

Za sledeći put mi ostaje kuvana hrana tamo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 6.5.2019. at 22:57, Anonymous said:

Njihov burek je sa sirom, a ne sa mesom, terminološki netačno, ali nema veze.

Uz malo kasnjenje, nisam otvarao ovu temu par meseci, sta je terminoloski netacno?

Link to comment
On 18.6.2019. at 0:35, Dali_man said:

Uz malo kasnjenje, nisam otvarao ovu temu par meseci, sta je terminoloski netacno?

 

Burek je sa mesom! Pita sa sirom je sirnica!!

Link to comment
Gde klopati u Nisu mrzi me da prelistavam topik :blush:
Od Mraka, preko Rajka do "sve je jedno, rostilj je svuda odlican".

A ako pitas lokalce, onda je kontra pitanje, sta hoces da jedes, jer nije isto da li jedes crevca, rostilj ili nesto trece. Za sve postoje " prava mesta"!
Link to comment
On 19.6.2019. at 5:39, dragance said:

 

Burek je sa mesom! Pita sa sirom je sirnica!!

Ajd da resimo ovo jednom za svagda...

 

Burek je u Turskoj ono sto je kod nas pita. Sve varijacije na temu koje u osnovi imaju testo punjeno raznim nadevima je u Turskoj burek, odnosno kod nas pita. Svako podrucje/drzava gde su Turci Osmanlije vladali imaju neku svoju pitu, odnosno burek. Znaci, dosao Turcin pekar, proizveo svoju verziju pite, nazvao je, jelte, burek, raja se primila, to se sirilo i ostalo do dana danasnjeg. Za ostale ne znam, ali za burek koji se u Srbiji konzumira, se tacno zna ko ga je, kad i gde prvi proizveo. Izversni Mehmet Oglu iz Istanbula koji je jos 1498 godine u Nisu proizveo specijalnu vrstu pite u dve varijante: sa sirom i mesom (pominje se i treca varijanta, prazan) i nazvao ih je, pogadjate - burek. Ta receptura se odrzala do dana danasnjeg. 

 

On 19.6.2019. at 6:41, Milosh76 said:

Od Mraka, preko Rajka do "sve je jedno, rostilj je svuda odlican".

A ako pitas lokalce, onda je kontra pitanje, sta hoces da jedes, jer nije isto da li jedes crevca, rostilj ili nesto trece. Za sve postoje " prava mesta"!

Tako je. U osnovi se kafane u Nisu klasifikuju po svojim specijalitetima, ambijentu i muzici. Moja preporuka u letnjim mesecima je kafana Zvrk, u samom centru grada preko puta Vozdove skole. Imaju najlepsu letnju bastu. Kada nadjem malo vremena, napravicu malu retrospektivu niskih kafana.

Link to comment

Bio sam u Nišu u onoj maloj burekdžinic preko puta gimnazije. Opet sam je skoro promašio. Ali vredelo je. Stvarno je dobar sa sirom burek bio. Ne znam zašto nisam sa zeljem probao :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...