Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

10 hours ago, nikolani80 said:

Ono sto bih naglasio za srpsku kuhinju je izum milenijuma, samo kod nas! MEZE. Naime o cemu se radi. Jedes, a ne jedes. Ne jedes, a sit si. Sit si, a mozes jos!

Ti ovo prepisao sa sajta restorana?

A daleko od toga da je srpski izum...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
  • 2 weeks later...

Veterinarska inspekcija oduzela je 12,5 tona nebezbedne mesa i drugih namirnica iz kafane Kod Brace na Ibarskoj magistrali i predala je na propisno uništavanje.

 

Vanrednim nadzorom ustanovljene su brojne nepravilnosti u pripemi i održavanju hrane.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva poljoprivrede, u hladnjači tog objekta inspektori su pronašli veliku količinu hrane životinjskog porekla izmenjenih senzornih osobina i bez dokumentacije. Deo objekta u kojem se sprema i skladišti hrana i oprema za pripremu hrane zatečeni su prljavi i u "jako lošem" stanju, navodi se u saopštenju.

Protiv odgovornog biće podneta prijava tužilaštvu, a obaveštenje o utvrdjenim nepravilnostima prosledjeno je sanitarnoj i turističkoj inspekciji koje treba da preduzmu mere u svojoj nadležnosti, dodaje se u saopštenju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Som?

Lepo izgleda. A cene?

U Grockoj, pored Dunava, tamo gde vezuju camce i brodice se jede solidna riba po korektnim cenama- do 800 din porcija. Ne znam kako je ove godine i da li je pocela sezona.

Smudj im nije neki (peku ga), ali je som (snicle) odlican, kao i keciga kada je ima. Riblja corba dobra. Ono sto tamo kvari utisak je prilog koji je nekako lose spremljen i nije uvek najsveziji. Nikako mi nije jasno da padaju na tako prostim stvarima kao sto su pirinac i blitva-krompir.

Nestede na kriskama limuna, a sluze standardno i pomorandzu (!?).

Link to comment

Maligan je oduvek bio malo skuplji,gore je filet smudja koji je 1300, i som koji  je nesto jeftiniji.Corba je dobra, orli takodje,som je mogao da se pece jos minut-dva.Odem jednom u mozda dve godine i nikad nije bilo lose.Paprikas mora da se poruci nesto ranije,nema uvek a meni je ok i dimljeni saran

Edited by Haralampije
Link to comment

Ako mislimo na istu ekipu, vise toga nema od demokratskih promena (sic) Oce da zabasaju opstinari koji jedu za nase pare, ali gde ih nema

Edited by Haralampije
Link to comment
  • 1 month later...

Moja pevačica je iz Pirota. I pretio sam joj da ću je namerno minirati na svirkama ako mi ne donese peglane kobasice.

 

Nije mi donela. 

Ovako sam prošao.

 

 

Link to comment
Preporuka za Knjaževac i Pirot? Idem tamo za vikend, nekim čudom u životu nisam bio u Pirotu.
Imas na dw sajtu reportazu iz Pirota i pominju se kafane sa kvalitetnom klopom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Piroćanci majstori. U krugu od 50 metara tri vrhunske kafane. Mi bili u Konaku i bolji roštilj godinama nisam jeo. Ne sumnjam da bi isto bilo da smo otišli u neku drugu. Jedino što sve tri ubijaju sa muzikom, ali za onu poeziju od hrane se vredi žrtvovati.

 

Burek iz kioska pored pijace ista klasa, ne pamtim kad sam tako dobar burek poslednji put jeo (nisam skoro bio u Nišu priznajem). Njihov burek je sa sirom, a ne sa mesom, terminološki netačno, ali nema veze.

 

Gurman u Boljevcu vrhunski roštilj takođe (pogotovo timočki ćevap), ipak je ostao malo u senci onog iz Pirota.

 

Neće me nijedan restoran u Beogradu skoro videti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...