Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

On 10.2.2019. at 0:53, Dali_man said:

Nema na cemu. U principu, u Nisu treba da budes bas veliki baksuz pa da udjes u kafanu sa losom klopom. Ovo su, onako, neke od najpoznatijih.

 

potpis.

jos jednom sam konstatovala da je Nis gurmanska Meka Srbije.

 

ovog puta su nas vodili u Kafanu Galija, razbismo se od predjela - pihtije su toliko izule da sam sama sabila skoro ceo tanjir (da, izlivaju ih u tanjire, skroz oldskul), pa neka salata sa patlidzanom i paradajzom i paprikama i sirom, pa smo se dokrajcili telecim repovima, narucivali repete i repete i repete dok nam nije pozlilo.

 

onda sutra nismo doruckovali nego lepo zdravo gladni otisli na rucak/hodocasce u Mrak, i to bi, recima Foresta Gampa, bilo sve sto imam da kazem o tome.

Link to comment
3 minutes ago, decak Kejt said:

 

potpis.

jos jednom sam konstatovala da je Nis gurmanska Meka Srbije.

 

ovog puta su nas vodili u Kafanu Galija, razbismo se od predjela - pihtije su toliko izule da sam sama sabila skoro ceo tanjir (da, izlivaju ih u tanjire, skroz oldskul), pa neka salata sa patlidzanom i paradajzom i paprikama i sirom, pa smo se dokrajcili telecim repovima, narucivali repete i repete i repete dok nam nije pozlilo.

 

onda sutra nismo doruckovali nego lepo zdravo gladni otisli na rucak/hodocasce u Mrak, i to bi, recima Foresta Gampa, bilo sve sto imam da kazem o tome.

Uh....:D

 

Ja nikako da nateram moje prijatelje da nekad narucimo telece repove. Kad se spreme kako treba, ne postoji ukusnije meso, a gurman sam od glave do pete.

Od salata narucujemo, uvek vitaminsku, vrlo cesto pecurke na zaru. Tu se retko gresi. Od ostalih zavisi od sezone, preporuke...

 

U Mraku su ustipci najbolji nasvet.

Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

molim preporuku za restoran na relaciji kruševac - brus. ništa fensi, ništa megalomanske porcije. samo da je dobra klopa

Imaš " Kod Jutke" ...

Link to comment

Dagi plus .Kuvana ovcetina topla je vrh.Uzeo jos i kobasice od ovcetine.Za pljeskavicu nije bilo mesta.Odlicne salate.Ceh za dvoje sa picem,dve salate ,dva glavna i predjelo plus porcija kobasica ravno 2000rsd.

Sljiva onako.Bolje lincuru naruciti.

Sve u svemu,vraticu se zbog ovcije pljeske i sira .

Link to comment

Ono sto bih naglasio za srpsku kuhinju je izum milenijuma, samo kod nas! MEZE. Naime o cemu se radi. Jedes, a ne jedes. Ne jedes, a sit si. Sit si, a mozes jos!

Link to comment
8 minutes ago, nikolani80 said:

Ono sto bih naglasio za srpsku kuhinju je izum milenijuma, samo kod nas! MEZE. Naime o cemu se radi. Jedes, a ne jedes. Ne jedes, a sit si. Sit si, a mozes jos!

Ja doduse jesam covek od mesnog nareska, ali bice da je MEZE tursko, a bogami pre Turaka i persijsko, ne bih ja tu petljao Srbe...

Link to comment
Ono sto bih naglasio za srpsku kuhinju je izum milenijuma, samo kod nas! MEZE. Naime o cemu se radi. Jedes, a ne jedes. Ne jedes, a sit si. Sit si, a mozes jos!
Samo pazi da to shvatanje pojma meze ne primeniš na Kipru :D

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...