Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

od boga ti zdravlje, mlad junace!naravno, ja bih iskulirao obe pozicije i strankinju odvezao tamo gde je nastala Srbija - u Dolinu jorgovana! vozeci putem od Kraljeva ka N.Pazaru, posle tvrdjave proklete Jerine, a 50m pre administrativne grane (slivna recica u Ibar) sa Sandzakom (videti pod: policijski punkt) skrenes desno...na 50m se nalazi Krcma. to je nesto iz sedamnaestog/osamnaestog veka, han, odmoriste karavana, mahala...karirani stoljnaci, kuvana jajca u korpi na stolu, kao i rakijsko burence sa slavinicom i casicama je standardna oprema na stolovimatu je i bubnjara. slike Starog Rasa i kubure. ali i Chicco oprema za decu, ako neko neko svrati porodicno :D :isuse:hrana nije normalna. jednom smo sluzbeni vozac i ja morali da parkiramo u sred Doline jorgovana, da kuntamo malo pored Ibra, nijedan nije mogao da vozi. da su naisli lokalni lovci, pobili bi pedere bez pitanja..ako nastavljas dalje u Sandzak, ima jedan kontejner izmedju Pazara i Sjenice, neko lokalno skretanje za Tutin. jagnjetina/jaretina pod sacom/u mleku...haluciogeno iskustvo. podmazuje krvotok da moze da protera sve ovo nakupljeno od svinjetine...ne mogu vise, vec mi se kruti, moraj dizadje..dedem neo.. :balavi:

Link to comment

Uh, bio nekolicinu puta u oba renomirana objekta (mada preferiram taj kontejner, jaretina najbolja u svemiru) i super su predlozi u slučaju da nam možeš uzajmiti nekakav teleport, pošto nas ide ziliJon a do tamo se junački putuje. Posebno što smo mi bijednici koji bi da izađu malo iz Bg, al da se što pre ukotvimo za neki astal sa mesištem, lađenom radžom i širokim spektrom zidarskih piva.

Link to comment
Uh, bio nekolicinu puta u oba renomirana objekta (mada preferiram taj kontejner, jaretina najbolja u svemiru) i super su predlozi u slučaju da nam možeš uzajmiti nekakav teleport, pošto nas ide ziliJon a do tamo se junački putuje. Posebno što smo mi bijednici koji bi da izađu malo iz Bg, al da se što pre ukotvimo za neki astal sa mesištem, lađenom radžom i širokim spektrom zidarskih piva.
Neko je pominjao neku ludacki jeftinu i dobru kafanu u nekom zabitom sremskom seocetu. Da me jebes ali ne mogu da se setim. Bila je prica o nekoj perfektnoj klopi, dzabalesku rakiji, tako nesto.
Link to comment

ne znam za to u sremu, ali je hvaljeno bilo neko seosko domacinstvo pretvoreno u neki blago etno-profenserisani kompaund iza meljaka ibarskom na jug, al ubi me ne mogu da se setim. bio tamo nisam, hvalili neki sa sitnom decom da mogu da ih puste da se jure sa kokoskama i zecevima, detalje ne znam. imaju sigurno sajt, znam da sam gledao neke slike.

Link to comment

nemo si taki coek, nisu ni sva deca ista. npr Vuk je juce kidao krvav T-bone steak u Bella Italia da se pola onog Alkatraza (slave sto su dobacili od Prokuplja do Arene) okolo zavuklo u misije rupe. tisina u kafani da se, da ostanem u alegoriji, cuo misiji prdez duboko u bloku. godinu dana, zlato tatino, a vec voli krvavo.. ruma, cuti, pa kunta

Link to comment

E, Karađorđev vajat je carski. Od rano jutros do malopre tamo. Sve od kafe sa domaćom kajsijom u lađenim čokanjčićima, preko najjebačkijeg domaćeg leba ikad sa belim mrsom do jage i telenceta ispod sača je dasusereš. Molili da uvate neko jarence što kruži okolo pa i njega da sačuju, odbiše dušmani. Sunce, tišina, ma savršeno. Hvala na preporuci, braćo u Hristu.edit: zaboravih, besramno je jeftino.

Edited by dig_chohano
Link to comment
E, Karađorđev vajat je carski. Od rano jutros do malopre tamo. Sve od kafe sa domaćom kajsijom u lađenim čokanjčićima, preko najjebačkijeg domaćeg leba ikad sa belim mrsom do jage i telenceta ispod sača je dasusereš. Molili da uvate neko jarence što kruži okolo pa i njega da sačuju, odbiše dušmani. Sunce, tišina, ma savršeno. Hvala na preporuci, braćo u Hristu.edit: zaboravih, besramno je jeftino.
daj koordinate, da se i mi drugi malo okrepimo :)
Link to comment
Kod Tome i Nade na Kosmaju,moze malo tamo i da bude ladno ovih dana za dzedzenje u sljiviku, bez obzira na sunce.... mozda i Karadjordjev Vajat u Orascu, mada tamo nisam bio bar 2 godine, mozda se urbanizovalo u medjuvremenu;)
tek sad videh..., jel to onaj brlog na livadi pre Baba??, ako jeste, goru jagnjetinu, i bedniju uslugu u zivotu nisam video...
Link to comment

pa ovo je kad se skrene za kosmaj pa posle nekih par stotina metara. pristojna im je bila jagnjetina i nije licilo na brlog, normalna seoska kuca sa dvoristem, ne izgleda kao kafana. veci je problem sto tamo nije moglo da se sedne po lepom danu od guzve nego bilo sta drugo....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...