Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

  • 3 months later...
Kafana Dukat u Cerovcu, na putu iz Kragujevca ka Topoli, dobra jagnjetina, prava srpska kafana.
Slazem se, cesto svracam, odlicna kafana. Ćaka u Ćupriji, bio sam sto puta i uvek je sve fenomenalno, najbolja šopska salata u državi.
Link to comment

ipak mi je promaklo ali moram i ja da pohvalim 'dukat' u cerovcu. jes da sam bio sa nekim bumbarima ali jedenje je bilo respektabilno. neverujem da na tom potezu do mladenovca nema bolje kafane.

Link to comment

verujem. inace je dascara kod mladenovca izgleda promenila vlasnike prosle godine i krenule su prituzbe da je kvalitet pao. a primetio sam da se na nekih 500 m pre nje iz pravca beograda sa iste strane gradi jos monumentalnije zdanje namenjeno ugostiteljstvu. pomor sumadijskih jaganjaca u najavi.

Link to comment
Ako ste u Nišu, obavezno svratite u Dagi plus, obišao sam dosta kafana ali ova mi je prirasla srcu.
E jbga trebao mi je info o nekoj dobroj kafani u Nisu pre par dana, nista nisam imao pa zavrsih u Nislijskoj mehani.Bolje nego sto sam se nadao uzeli smo rostilj na oval od svega po malo, sasvim ok ...Gde je to Dagi plus da znam ubuduce...
Link to comment

U pravu si, od rakije pa preko sira, pljeskavice, jagnjece dzigerice u maramici, do kuvane ovcetine, nisam nasao ni jednu zamerku.Adesa je RESTORAN DAGI PLUS Radmile Kovačević, to je valjda trošarina.

Link to comment
Ajmo Novosadjani...treba mi dobra preporuka za neki od NS restorana/kafana...po mogucstvu sa nekim kratkim direkcijama ili adresama kako tamo stici...Moze mesto sa dobrim gulasima i domacom kuhinjom...a mogu i riblji i ostali specijalitet da prodju...Naravno...podrazumeva se da su cene pristojne i da me nece osisati...bio bih vrlo zahvalan ako bi mi neko prelozio nesto jer mi dolaze neki prijatelji iz Australije i insistiraju da dodju i jedu u NS...
Kad moram sam sebe da quotujem :)Proslog puta sam zavrsio na Ribarcu...a u martu bi ponovo trebalo da skoknem do NS...pa rekoh malo ranije da pitam za preporuke :)Dakle...gulasi i madjarski specijaliteti, domaca kuhinja ili riblji restorani...anyone?edit: typo Edited by Behemoth
Link to comment
  • 1 month later...

Braćo, sestre, pobratimi i ostala nevoljena rodbino: dajte neki predlog za kafančugu u prirodi do stotinak km od Beograda na jug (ono, proplanci, Šumadijo, livadico, avlijo, kučuk Alijo...), voljni smo otić negde gde uz dobru 'ranu, ladnu radžu i blejloga mrsa malo možemo uz cvrkut sokolova i ostale živine mudro zboriti na raznorodne teme značajne za život nas mlađahne, uspešne i smrtonosno zgodne srbadije u 21. stoleću.

Link to comment

Kod Tome i Nade na Kosmaju,moze malo tamo i da bude ladno ovih dana za dzedzenje u sljiviku, bez obzira na sunce.... mozda i Karadjordjev Vajat u Orascu, mada tamo nisam bio bar 2 godine, mozda se urbanizovalo u medjuvremenu;)

Link to comment

bio sam ja letos, sve po dobrom starom... Dig, to ti bila moja preporuka via Oplenacako ces, pak, da ides stazama Kolubarske bitke, imas Cardak kraj Sapca (u Majuru, mislim)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...