Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ja jeo neku prepelicu, uteram joj, bila dobra, al bila malo.. moro dva dezerta uzeti. A bilo i predjelo. Al dobro ajde..
Pa to se bre porucuje na tuce , ko cevapcici ili ostrige. Ili barem 6 komada.Jel ti znash kolke su one? Bataci im manji valjda od zabljih.
Link to comment

Bila kao cela, i dobio ono govno od vode što po njemu plivaju limunčić i/ili peršunčić da perem prste (uvek me muka uvati kad mi to donesu za sto, jer znam da sam najebo, što oni lepo ne iseku da mogu jesti viljuškom..), al se nisam najeo, naravno. Međutim, i draga dobila nešto malo, ali ona ionako ne jede puno pa joj bilo dosta, a ja bi ostao gladan, kao što sam i ostao sa buđavom prepelicom. Mislim, bila je ukusna, ali još nisam dovoljno gej da samo time budem zadovoljan. Mislim, i kvalitet i kvantitet su mi podjebnako važni. A i gejevi to cene, priča se.

Edited by Buck Naked
Link to comment

budjava prepelica? pa sto ne naruci peceno pile. ko ne poznaje sebe ne treba da ulazi u kavanu, rekao je krleza posle rucka sa titom u zagrebackoj gradskoj kavani u predvecerje oktobarske revolucije.

Link to comment

Obično nisam tako neiskusan.. A i rekoh, bilo je i predjela i supe i dezerta (sve kvalitetno), pa sam mislio da neće biti problem.. A i prepelica imala neke perverzije iznutra, što nisam hteo propustiti.

Link to comment
  • 1 month later...

drugari, nteresuje me da li postoji neki kvalitetan restoran u okolini vrsca (mesto udaljeno do 25 kilometara, do koga se moze stici autobusom i/ili vozom). mrzi me da objasnjavam zasto mi bas to treba ali ako neko zna nesto, nek napise ovde.hvala unapred!

Link to comment

zavisi zasta ti treba. imas na onom brdu povise vrsca prilicno napucan restoran u sklopu nekog malo jaceg kompleksa. a jeo sam jednom i na ulazu u vrsac u nekom motelu ili stalijevec, iza benzinske pumpe - upali usred neke svadbe. ali to je sve neka konfekcija. u samom vrscu ima jedna kafana onako opustenijeg tipa da se preporuci - ali me ubi ako se secam i imena a i da ti objasnim ovde kako tamo da stignes. ima i nekakav cini mi se podrum tacno negde prekoputa onog hotela u sred centra, to nije delovalo lose ali je bilo zatvoreno kad smo banuli. ne znam namenu. ja bi se odvezo do stare palanke na uscu kanala DTD u dunav kod rumuna alasa i tamo bi se obzdro, bas kao sto sam i uradio pre 7 dana. ako se zaputis tamo, imas 2 kafane tamo gde se ukrcava skela za preko dunava. desno je fensija ali malo gora hrana, levo je soc ambijent ali bolji has, mada su razlike minorne realno.

Link to comment
zavisi zasta ti treba. imas na onom brdu povise vrsca prilicno napucan restoran u sklopu nekog malo jaceg kompleksa. a jeo sam jednom i na ulazu u vrsac u nekom motelu ili stalijevec, iza benzinske pumpe - upali usred neke svadbe. ali to je sve neka konfekcija. u samom vrscu ima jedna kafana onako opustenijeg tipa da se preporuci - ali me ubi ako se secam i imena a i da ti objasnim ovde kako tamo da stignes. ima i nekakav cini mi se podrum tacno negde prekoputa onog hotela u sred centra, to nije delovalo lose ali je bilo zatvoreno kad smo banuli. ne znam namenu. ja bi se odvezo do stare palanke na uscu kanala DTD u dunav kod rumuna alasa i tamo bi se obzdro, bas kao sto sam i uradio pre 7 dana. ako se zaputis tamo, imas 2 kafane tamo gde se ukrcava skela za preko dunava. desno je fensija ali malo gora hrana, levo je soc ambijent ali bolji has, mada su razlike minorne realno.
hvala. i ja sam bas razmisljao o staroj palanci. odatle bese ide skela na drugu stranu?
Link to comment
hvala. i ja sam bas razmisljao o staroj palanci. odatle bese ide skela na drugu stranu?
tako je. biraces izmedju 2 kafane na obali. jedna je levo, jedna desno od skele. iskreno sumnjam da su razlike velike, obe su prilicno pune. desna gledano prema skeli je lepsa basta. ja sam jeo u levoj koju bije glas da je bolja hrana, u kojoj je smudj odlican a ni corba nije za bacanje. ali ne treba ocekivati cuda. klasicne alaske kafane i sve sto ide uz to. i da, imaju dobra vina. vrsacki sardone iz ove selekcije (kutres, bese) kosta u merkatoru skoro 600 kinti a u kafani je 800 dinara.edit: u tom kraju ima bar jos 2 zanimljiva mesta, na oko (nisam obitavao). kada dolazis iz pravca kovina i gaja, koji kilometar ispred raskrsnice gde se levo ide za belu crkvu a desno za banatsku i staru palanku, ima odvajanje za kajtasovo (levo, ima velika tabla). samo 1-2 kilometra kada se krene tim putem sa desne strane ima lepa kafana na ogromnom placu, puno parkiranih automobila obecava da ne bi trebalo da je dres, a vidim da na placu imaju i deo za decu, kao neka igraonica na otvorenom - isto se jede riba. koji km dalje od toga je kajtasovo na cijem izlazu sa desne strane imas putokaz za zeleni dvor, to je neki salas o kome je vasudeva pisao, 300m od puta. Edited by gazza1
Link to comment

Ajmo Novosadjani...treba mi dobra preporuka za neki od NS restorana/kafana...po mogucstvu sa nekim kratkim direkcijama ili adresama kako tamo stici...Moze mesto sa dobrim gulasima i domacom kuhinjom...a mogu i riblji i ostali specijalitet da prodju...Naravno...podrazumeva se da su cene pristojne i da me nece osisati...bio bih vrlo zahvalan ako bi mi neko prelozio nesto jer mi dolaze neki prijatelji iz Australije i insistiraju da dodju i jedu u NS...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...