Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

2 hours ago, vookela said:

Lovac odlican provereno, a za Rosulje sam cuo da je isto dobar.

Rosulje (kod Bore /Raše) su odlični - samo roštilj. Nije neki ambijent za razliku od npr. Lovaca pa i Platana. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Restoran Gile u banji Koviljaci ili kod Koviljace, nisam bas siguran. Ja uzeo pileci batak u kajmaku, ujak pljesku i rostilj kobaje a ovaj treci dimljenu vesalicu. Obilne porcije bas, pojeo moje sve i salatu i uzeo jednu kobaju da probam, sve prste da polizes.

Link to comment
10 hours ago, Zli Gli said:

Restoran Gile u banji Koviljaci ili kod Koviljace, nisam bas siguran. Ja uzeo pileci batak u kajmaku, ujak pljesku i rostilj kobaje a ovaj treci dimljenu vesalicu. Obilne porcije bas, pojeo moje sve i salatu i uzeo jednu kobaju da probam, sve prste da polizes.

jeste banja, ali nije u mestu nego je na zaobilaznom putu pored loznice i banje. tamo smo par puta odlazili na ribu, ali je postalo lutrija, pa smo prestali. mesišta nisam probala.

Link to comment

Gde god idem, uzimam batak u raznim varijantama ako ima u ponudi a ovde bio samo taj u kajmaku, nekom istopljenom. Makar jednom mora batacic, ili u ovom slucaju tri komada u porciji.

Link to comment

Moja keva jednom kupila peceno pile i kad dosla kuci i otpakovala, vidi pile bez jednog bataka, smori se ona tu malo, i krene da ga krsi, kad ono oglodjana bataca koska ugurana piletu u bulju kroz trticu.

 

Horor

Link to comment
  • 2 months later...

Kafana Mali podrum u Nišu. Mislim, kafana, a izgleda kao lokal u Strahinjića Bana, recimo Ipanema, spustiš se par stepenika sa nivoa ulice, rustika, kovano gvožđe, stara cigla i moderan toalet, al kad dođe vreme da otvoriš jelovnik sve se preokrene. Supe/salate sve od 100 do 200 din, veliko pivo 110, ovči uštipci mala porcija (4 kom) 200 din, velika porcija (5 kom) 250 din, i sve tako, ako laže koza.... http://www.kudanaklopu.com/nis/kafane-nis/jelovnik-mali-podrum/ 

 

Domaćini kažu da 90% ovde dolazi zbog jagnjećeg pečenja i ono je stvarno bilo dobro ali u senci ostalih đakonija koje prave od jagnjeta i majke mu: čorba, sarma, uštipci...

 

Ono što me je posebno dojmilo jeste da je lokal totalno provetren iako se za svakim stolom jelo pečenje i roštilj. Sa vrata Vas samo dočeka miris kafe, baš kao u Strahinjića Bana.

 

Mali podrum majka, Niš majka, sve majka

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...