Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
7 minutes ago, Milosh76 said:

Verovatno se pominjalo, ali nije zgoreg ponoviti

Kafanica Novi Sad, rebarca zapecena u pivu i medu.. Bogovska hrana7c817ff1b13c99f541bf690d1db012c5.jpg&key=198c4e5df2c6d0dda1cf74a4c17004dd9aa4bce7a4d010645dd4f3408cf4980b

 

b604b828c4fab53aeafbb4683f288038.jpg

Gde je ta kafana Novi Sad?

Link to comment

U Novom Sadu, nisam se lepo izrazio u predhodnom postu smile.png

Zove se Kafanica smile.png

 

Ulica Djordja Jovanovica u Novom Sadu, Podbara

 

 

 http://www.restoran-kafanica.rs

 

 

 

Link to comment
On 10.4.2018. at 11:43, cmrlj said:

kafe amerikano je to, espreso i vrela voda preko. ne produzeni espreso. znam neke sto piju, uvek popizde kad im produze espreso, tvrde da kiselost kafe nije ista. isto najvise vole kad vrela voda stigne odvojeno pa sami mogu da doziraju. 

 

 

sve tacno. ako forsiras istu kolicinu espresa sa vise pare nego sto treba sjebava ukus, podize kiselinu.

amerikano je super.

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

juče smo pravo s parkinga uleteli u špajz salaša 137 u novom sadu ko gladna godina

nažalost, ionako sveden meni na papiru u realnosti je bio još svedeniji, pošto je sve već bilo pojedeno

(ako sam dobro razumela hrana se donosi sa salaša svakog dana)

ipak, i ono što smo uzeli je bilo ukusno i preobilno

svinjski vrat u sosu od luka, sataraš sa piletinom, vojvođanska šnicla i gomila salata

od svih radosti, najviše smo se oduševili paradajzom, tražili smo da nam iseku još par komada pride

odlično se slagao uz popaj salatu sa spanaćem

ambijent je jako šarmantan i topao, od muzike etta james, louis armstrong i ella, gospel i gil scott heron... sve vreme smo se njihali i žvakali u ritmu

ozbiljno prejedanje (čak nismo uspeli ni da pojedemo celu porciju), jeli smo oko 5-6, a ja još uvek ne osećam ni naznake gladi

lepo mi je u novom sadu uvek

 

Edited by beyoncé
Link to comment

Dobio sam par preporuka za kafane u  Nisu i okolini, pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim mestima

 

1) Krcma Boziji raj u Prolom banji

2) Restoran Mali vikend Sicevo, jesti svajsovane cevape

3) Etno kafana Biser u Nisu

 

Preporuka je od Nislija

Link to comment
juče smo pravo s parkinga uleteli u špajz salaša 137 u novom sadu ko gladna godina
nažalost, ionako sveden meni na papiru u realnosti je bio još svedeniji, pošto je sve već bilo pojedeno
(ako sam dobro razumela hrana se donosi sa salaša svakog dana)
ipak, i ono što smo uzeli je bilo ukusno i preobilno
svinjski vrat u sosu od luka, sataraš sa piletinom, vojvođanska šnicla i gomila salata
od svih radosti, najviše smo se oduševili paradajzom, tražili smo da nam iseku još par komada pride
odlično se slagao uz popaj salatu sa spanaćem
ambijent je jako šarmantan i topao, od muzike etta james, louis armstrong i ella, gospel i gil scott heron... sve vreme smo se njihali i žvakali u ritmu
ozbiljno prejedanje (čak nismo uspeli ni da pojedemo celu porciju), jeli smo oko 5-6, a ja još uvek ne osećam ni naznake gladi
lepo mi je u novom sadu uvek
 

Da, to je baš lepo mesto
Link to comment

Nisam jeo ništa ozbiljnije od omleta tamo al sam bio redovan na kafi i doručku tamo. Simpa je. Naročito zimi. Subotom bude neki švecki sto fazon doručak. 

Link to comment

Ako bi se ovaj topik zvao Restorani u Srbiji koje ne treba posetiti ja iz prve imam reč od tri slova - Džep.

 

Na povratku iz Makedonije hteli da kod Niša skrenemo s puta do Marjana u Draževcu, zvali ga 10 puta od granice do Grdelice na fiksni i mobilni koji su izlistani svuda po internetu i niko se nije javio. Kud onda da skrećemo 20 kilometara sa autoputa i rizikujemo da poljubimo vrata sa nalepljenom crvenom trakom ili slično.  Te tako svratismo u Džep. Brate...

 

Neverovatno je kako su uspeli da izopače i najjednostavnija jela, Kupus salata vuče na ustajalo sirće, urnebes gromuljast, lepinja tvrda, dimljena vešalica žilava ne mož se preseći, uštipak bled, kobasica trula... Drugar je uz vešalicu uzeo i čorbast pasulj, pitam ga kakav je kaže ma dobar samo mu zrna nešto čudna, i vadio zrno po zrno iz usta kao riblje kosti i ređao po ivici tanjira.

 

Znam da je taj put za Grčku ovde večita tema i svi se pitaju gde svratiti i ja na žalost osim višekilometarskog skretanja sa džade ne vidim nijednu drugu opciju uz autoput. Nadam se da će me neko demantovati.

Edited by clandestino
Link to comment

ni ja ne znam. 

 

danas bio u bačkoj topoli u restoranu gurman. hrana je ok i obilna. nećeš ostati gladan. ambijent pak sranje. bašta - staklena bašta. usluga onako. malo duže smo čekali.  

Link to comment
23 hours ago, clandestino said:

Ako bi se ovaj topik zvao Restorani u Srbiji koje ne treba posetiti ja iz prve imam reč od tri slova - Džep.

 

Na povratku iz Makedonije hteli da kod Niša skrenemo s puta do Marjana u Draževcu, zvali ga 10 puta od granice do Grdelice na fiksni i mobilni koji su izlistani svuda po internetu i niko se nije javio. Kud onda da skrećemo 20 kilometara sa autoputa i rizikujemo da poljubimo vrata sa nalepljenom crvenom trakom ili slično.  Te tako svratismo u Džep. Brate...

 

Neverovatno je kako su uspeli da izopače i najjednostavnija jela, Kupus salata vuče na ustajalo sirće, urnebes gromuljast, lepinja tvrda, dimljena vešalica žilava ne mož se preseći, uštipak bled, kobasica trula... Drugar je uz vešalicu uzeo i čorbast pasulj, pitam ga kakav je kaže ma dobar samo mu zrna nešto čudna, i vadio zrno po zrno iz usta kao riblje kosti i ređao po ivici tanjira.

 

Znam da je taj put za Grčku ovde večita tema i svi se pitaju gde svratiti i ja na žalost osim višekilometarskog skretanja sa džade ne vidim nijednu drugu opciju uz autoput. Nadam se da će me neko demantovati.

 

:D

 

Motel Predejane je svakako bolji izbor

Link to comment
27 minutes ago, precog said:

Restoran Veliki u NS, dobre kobaje imaju. Ostalo nista posebno

 

Odlična su im bila svinjska rebarca kad sam svojevremeno gostovao tamo

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Odlična su im bila svinjska rebarca kad sam svojevremeno gostovao tamo

da, u pravu si, svinjska rebra su bila vrlo dobra, isto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...