Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Ono sto proizilazi iz ovog clanka nazivas "kenjanjem" i "suludim" pa sam umolio redakciju da ne pravi vise takve uredjivacke promasaje.
Ja sam ocenio kenjanjem njihove dosadasnje analize na zadatu temu. Clanak koji si postovao je apsolutno povrsan. 'Analize kazu' (u rangu sa "kazu ljudi") i 'one size fits all'(?!).Poenta je da Nokia (Motorola i Ericsson takodje) mogu da ponude sve ono sto mogu i Japanski proizvodjaci. Procitaj moje predjasnje postove da saznas zasto se to nije desilo.
Link to comment

Članak je da se nasmeješ. :) Ne vidi se ceo, ali pretpostavljam da je na temu kako će iPhone da pokaže da je mnogo bolji od Nokie, što može da bude i obično navijanje. Uostalom, da su japanski telefoni toliko superiorni postojali bi i van Japana. Sećam se par GSM uređaja koji su bili precenjeni, bagoviti i ništa specijalno.

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
Članak je da se nasmeješ. :) Ne vidi se ceo, ali pretpostavljam da je na temu kako će iPhone da pokaže da je mnogo bolji od Nokie, što može da bude i obično navijanje. Uostalom, da su japanski telefoni toliko superiorni postojali bi i van Japana. Sećam se par GSM uređaja koji su bili precenjeni, bagoviti i ništa specijalno.
Bas da se nasmejes...zato sam i pisao urednistvu da se vise time ne bavi.I nije clanak o tome kako ce iPhone da se pokaze boljim od Nokie - vec je o tome da ni iPhone nije ono sto Japanci ocekuju.NTT DoCoMo mora da uradi nesto da povuce pare, ocekuje se da iPhone bude kult pa da se uzmu pare dok je vreme.60 miliona DoCoMo (Do Communications via Mobile) pretplatnika je prezasiceno i profit pada vec cetvrtu godinu.Superiornost japanskih telefona lezi u superiornom servisu operatera - koji traze da telefoni rade ono sto oni nude.
Link to comment

U tome i jeste fora, pitanje je koliko je isplativo praviti kompletno novu liniju uređaja samo za jedno tržište. Verovatno da nije puno isplativo, inače bi se neki od najjačih pet proizvođača mobilnih uređaja (mislim na telefone) već pojavio tamo. :)

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment

Uzgred, kad tako izdvojiš jednu rečenicu iz članka gde se ne vidi ostatak i na osnovu toga izvodiš zaključke, uz stav "boli me k" šta ostali pišu i misle, to se obično zove flejm ili trol. :)

Link to comment
Uzgred, kad tako izdvojiš jednu rečenicu iz članka gde se ne vidi ostatak i na osnovu toga izvodiš zaključke, uz stav "boli me k" šta ostali pišu i misle, to se obično zove flejm ili trol. :)
Mislis da je taj clanak izasao iz Kurira?U danima kad ste vi u Srbiji imali inflaciju - broj koga je sledilo 17 nula - oni koji su vukli rikshe po Hong Kongu su imali mobilne telefone.Sta ostali pisu? Radije verujem The Financial Times nego njima.Osim toga, 3 godine sam bio na sajtu NTT DoCoMo i radio samo podrsku za njih. Nokia je jedan od mojih velikih korisnika, naravno da im zelim svaki uspeh. Njihov uspeh je i moj.
Link to comment
U danima kad ste vi u Srbiji imali inflaciju - broj koga je sledilo 17 nula - oni koji su vukli rikshe po Hong Kongu su imali mobilne telefone.
Ali oni i dalje vuku rikše, a naša inflacija je jedva dvocifrena. :wink:
Link to comment

rekoh dobro ali moram ipak jos jedan put odgovoriti jer ovo po malo vredja inteligenciju a verujem da autor moze bolje:

Mislis da je taj clanak izasao iz Kurira?U danima kad ste vi u Srbiji imali inflaciju - broj koga je sledilo 17 nula - oni koji su vukli rikshe po Hong Kongu su imali mobilne telefone.
Je li tebi ovo ozbiljan argument u odbrani tvoje teze da nokija ne valja u 21. veku? Valjda hoces reci da su spomenuti iz Hong Konga veci experi jer su imali telefone u vreme ex-yu ratova!? Bavim se mobilnom telefoniom poslednjih osam godina i vrlo sam blizu donosenju mnogih odluka trenutno najvecih proizvodjaca. Prosto mi nije jasno zasto me ovoliko placaju kad mogu da nadju svaku budalu u dalekoj aziji da im kaze da to sto rade nista ne valja?! Moguce da su imali mobilne i pre Adriana Nemceka ili Jorme Ollile te da ih, zaradi uspeha kompanija koji ovi vode, treba instalirati na njihove pozicije.
Sta ostali pisu? Radije verujem The Financial Times nego njima.
Naravno, nemam nista protiv da ti odaberes u sta verujes. Medjutim zato ova tvoja teza ne stoji. Bazirana je na slepom verovanju clanku prepunom opstih mesta. Sudeci po ovom delu clanka rekao bih da autor nije preterano upucen u temu. Zato sam i pokusao da objasnim nekoliko faktora, a vidim da su se i drugi ukljucili u slicnoj funkciji, zasto se tebi ucinilo da Nokia pravi lose telefone pa zato nije na Japanskom trzistu.
Nokia je jedan od mojih velikih korisnika, naravno da im zelim svaki uspeh. Njihov uspeh je i moj.
Onda mora da si vrlo srecan covek posto ocito njima ide izuzetno dobro. Cestitam na licnom uspehu.
Link to comment

Ah, da, kad nestane argumenata, onda se prelazi na diskreditaciju sagovornika- za vas Srbe je motika i drveni plug, kako vi možete znati nešto više od toga. Ništa gore nego kad se tikva pokondiri. ;)Inače ako je toliko bitna strana štampa, evo ovde izveštaj http://www.businessweek.com/pdfs/2007/0732_globalbrands.pdf i pogledaj gde je Nokia, gde je konkurencija i koliki je napredak u odnosu na prošlu godinu. :)

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment

neki predlog cime bih mogao da zamenim N6233?da ima slicne performanse [+/-] i da bude isto nokia :Dovo mi je cetvrta, tj. druga u poslednje 2 nedelje. jedan primerak je radio 10 meseci ok, ali ova poslednja dva zezali, kao i prvi.mislim, vidim ja sta ima, ali ako neko ima licna iskustva, bilo bi korisno...

Link to comment
neki predlog cime bih mogao da zamenim N6233?da ima slicne performanse [+/-] i da bude isto nokia :Dovo mi je cetvrta, tj. druga u poslednje 2 nedelje. jedan primerak je radio 10 meseci ok, ali ova poslednja dva zezali, kao i prvi.mislim, vidim ja sta ima, ali ako neko ima licna iskustva, bilo bi korisno...
Ja sam imao tu 6233 i bila je prilicno bagovita. Kalkulator jednostavno vise nisam mogao da startujem, umela je da zaglupi prilikom promene tema, uredno sam joj radio update softvera preko Nokia Software Updater-a ali nije pomoglo, pa sam je proslog leta zameno za Nokiu N73 ME. Nju toplo prepoucujem, sasvim funkcionalan telefon. Cita sve Office i PDF dokumente sto mi jako znaci, ima sasvim funkcionalnu 3mpix kameru sa autofokusom i blicem koji zaista dobro funkcionise. Jedina zamerka je na kratak vek trajanja baterije, kod mene ne moze da sastavi vise od 2 dana.
Link to comment

Ako ti kamera nije prioritet, pogledaj i 6120 classic, ima bolje performanse nego n73. Takođe pogledaj i e61 ako ti ne smeta nedostatak kamere i veća širina, cena mu je sasvim prihvatljiva sada. :)

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...