Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

To za toliko kašnjenje može važiti za ponudu usluga operatera, a za same aparate u upotrebi teško.
To sam i ja mislio - do juce. Onda mi je zatrebalo da namestim budilnik na Nokia N72.Trivijalna stvar koja postoji jos od prvih telefona.Na SH700iS ima opcija "Set alarm" se razvije u:One OffEvery weekdayEvery DayOn specified daysOnda, ponudi zvucni signal, standardne i dobro poznate melodije (ukljucujuci i "Stranger in the Night').Onda trajanje (obicno uzmem 3-5 sekundi).Onda, N72:Set alarmTimei to je sve! Cak nisam znao da li je pre podne ili posle podne. Nema mogucnost za vise alarma, za dane..Sta se onda desava? N72:Alarm zvoni u 6:30 svaki dan, nedeljom, praznikom.SH700iS: Ima kalendar i nikad se ne oglasava neradnim danom ni praznikom.N72: nema podesavanje trajanja, Ima da rastura dok ne iznervira sve koji mogu da ga cuju. Sta ako odes pod tus minut pre alarma? Sta ako je ostao podalje od kreveta ili mesta gde se nalazis?SH700iS: 5 sekundi (ili koliko hoces, dnevni alarmi su mi po 3 sekunde) CD quality sound i dosta.N72: jedan alarm i gotovo.SH700iS: ja ih imam 6, jedan se oglasava svakog drugog radnog cetrvrtka, jedan prve radne srede u mesecu, jedan prvog cetvrtka u mesecu (kad treba da iznesem flase i konzerve na reciklazu).N72: nisam znao sta da ocekujem kada je prvi put trebao da "zvoni". Bila je neka pesma koju je ne znam kako izabrao, koja je rasturala sve jace i jace (telefon je bio u drugoj sobi) dok tumarajuci po mraku nisam dosao da ga ugasim. SH700iS: Svaki alarm ima svoju melodiju, 3-5 sekundi. Ne mora telefon da bude uz glavu ni da se ustaje da se pritisne dugme ako si ga vec cuo i probudio se.Niko u Nokiji nije razmisljao kakva diskomfort njihova naprava moze da izazove? Ako i ima nacina da se ovo gore prevazidje, nemam nameru da studiram njihove prirucnike od 400 strana da naucim kako da navijem sat.
Link to comment
Set alarmTimei to je sve! Cak nisam znao da li je pre podne ili posle podne. Nema mogucnost za vise alarma, za dane..Sta se onda desava?
Ne možeš da porediš način funkcionisanja telefona sa fabričkim operativnim sistemom koji ima ograničenu količinu softvera (ne računajući Javu) ugrađenu u telefon i smartphone koji ima Symbian ili Windows Mobile operativni sistem. Skini lepo sa interneta neki softver za alarm (ja koristim Alarm Pro) i sve te opcije će ti biti dostupne. U tome i jeste stvar - ideja je da telefon dobiješ kao golu mašinu sa instaliranim operativnim sistemom, a da ga svojim potrebama prilagodiš instalirajući odgovarajući softver. Ako ti to ne odgovara, onda smartphone nije za tebe, zašto si ga uzimao?P.S. Srećna ti Nova godina, ako ti je stigla. :) Edited by gotivac
Link to comment
Nisam ja rekao da je Nokia tehnoloski iza - The Financial Times je rekao da Nokia nije uspela na Dalekom istoku je njeni aparati ne rade ono sto tamo treba.
Ovo je u principu kenjanje. Mislim da je jednostavno preskupo Nokiji da udje na tech advanced market. Naravno, ima tu nesto i oko WCDMA ranijih godina i konstantnog "pomeranja" standarda od lidera na japanskom marketu. Ovde je bilo izuzetno puno politikanstva. Aparati kao takvi su mogli i vise nego sto su operatori to zeleli.
Razlika u pristupu je bitna - u Japanu operateri imaju svoju strategiju sta hoce da ponude korisnicima i za to prave sopstvene aparate (drugi ih prave za njih, po zadatoj specifikaciji). Tu su Evropa i Amerika iza.
Svi telefoni napravljeni za, recimo, Verizon su radjeni po njihovim specifikacijama. I nisu jedini u tome. Ovo je i donekle trend i u evropi gde su Tmobile i VF vodeci operatori sa specificnim zeljama. Generalno, verujem u slobodu da svako pravi ili zahteva ono sto misli da ce doneti profit. Market konstantno pokazuje ko je naveci i najprofitabilniji na trzistu. BTW: Ono sto recimo radi Verizon bi bilo apsolutno ne prihvatnjivo na evropskom trzistu maslo sam stisnut sa vremenom za duzi odgovor. Novak je :D Ne me shvatis pogresno. Japansko i donekle koreansko trziste je doista mnogo zahtevnije u smislu tehnoloskih inovacija - i jeste feature driven market. Svi veci proizvodjaci (Nokia, Motorola, Ericsson) mobilnih mogu postici skoro sve ove zajebancije jer ih imaju u development pipeline-u nekada i ranije negoli proizvodjaci u Japanu i Koreji. Jedini razlog zasto ne izlaze sa svim novim igrackicama jeste cost/benefit analiza.
Link to comment
Ne možeš da porediš način funkcionisanja telefona sa fabričkim operativnim sistemom koji ima ograničenu količinu softvera (ne računajući Javu) ugrađenu u telefon i smartphone koji ima Symbian ili Windows Mobile operativni sistem. Skini lepo sa interneta neki softver za alarm (ja koristim Alarm Pro) i sve te opcije će ti biti dostupne.
Pa necu nista da skidam. Sto taj telefon ne radi stvari (trivijalne kao set alarm) out of the box? Ne znam sta jos drugo ne moze da uradi, nemam nameru da istrazujem "secrets of pancreas" i ostale obskurne stvari.
U tome i jeste stvar - ideja je da telefon dobiješ kao golu mašinu sa instaliranim operativnim sistemom, a da ga svojim potrebama prilagodiš instalirajući odgovarajući softver. Ako ti to ne odgovara, onda smartphone nije za tebe, zašto si ga uzimao?
Taj nacin razmisljanja je i kostao Nokiju zero presence (i teskih para) na japanskom i koreanskom trzistu. Gde to ima da kupis kola, golu masinu, pa onda ides okolo da nadjes tockove, felne, gume...? Za sranjce od 100, 200$ ili sta bila cena.Taj rubbish N72 phone je zena kupila, u Thai nema boljih od Nokie.
P.S. Srećna ti Nova godina, ako ti je stigla. :)
Kada je stigla, bilo je 6 sati ispred Bg. Srecna i tebi!
Link to comment
Ovo je u principu kenjanje. Mislim da je jednostavno preskupo Nokiji da udje na tech advanced market.
Pa, sada, The Financial Times proverava svoje podatke bolje nego prosecan forumas ovde.Sta da radim? Da slusam tebe ili da prihvatim ono sto i sam znam a i FT je napisao?Kenjanje?
Link to comment
Pa necu nista da skidam. Sto taj telefon ne radi stvari (trivijalne kao set alarm) out of the box? Ne znam sta jos drugo ne moze da uradi, nemam nameru da istrazujem "secrets of pancreas" i ostale obskurne stvari.Taj nacin razmisljanja je i kostao Nokiju zero presence (i teskih para) na japanskom i koreanskom trzistu. Gde to ima da kupis kola, golu masinu, pa onda ides okolo da nadjes tockove, felne, gume...? Za sranjce od 100, 200$ ili sta bila cena.
Uh, uh, uh, ne znam zašto ne čitaš šta pišem - taj telefon je N serija, što će reći smartphone. Taj telefon nije telefon za korisnika koji želi sve out of the box. I u krajnjem slučaju, takvi telefoni predstavljaju verovatno manje od 10% Nokijine ponude. Kao što rekoh - zašto kupuješ smartphone ako ti treba običan telefon? Ah, da, gospođa pazarila... :) Da se vratim na tvoju analogiju sa kolima, kao da kupiš Ferari i žališ se što ne može da ide po njivi po kojoj običan Yugo može.
Link to comment
taj telefon je N serija, što će reći smartphone. Taj telefon nije telefon za korisnika koji želi sve out of the box. I u krajnjem slučaju, takvi telefoni predstavljaju verovatno manje od 10% Nokijine ponude. Kao što rekoh - zašto kupuješ smartphone ako ti treba običan telefon? Ah, da, gospođa pazarila... :)
Budi ti u pravu koliko hoces, Nokia ne postoji na razvijenim trzistima Dalekog istoka i to joj sigurno nije drago.I clanak ciji sam isecak prilozio je aludirao da ni iPhone nece biti dovoljno dobar.A to "nije smart phone za svakoga" se zove arogancija proizvodjaca i vodi ga samo u jednom smeru - na dno, tamo gde Nokia u Japanu i vec jeste.A i kupio sam neku obicnu Nokiu (nov, na njemu ne pise model, 40$) dovoljnu za :Hallo". Taj nema alarm - uopste! Ali ima ugradjenu svetiljku, kao oni privesci za kljuceve.
Link to comment
Budi ti u pravu koliko hoces, Nokia ne postoji na razvijenim trzistima Dalekog istoka i to joj sigurno nije drago.I clanak ciji sam isecak prilozio je aludirao da ni iPhone nece biti dovoljno dobar.A to "nije smart phone za svakoga" se zove arogancija proizvodjaca i vodi ga samo u jednom smeru - na dno, tamo gde Nokia u Japanu i vec jeste.A i kupio sam neku obicnu Nokiu (nov, na njemu ne pise model, 40$) dovoljnu za :Hallo". Taj nema alarm - uopste! Ali ima ugradjenu svetiljku, kao oni privesci za kljuceve.
koja to nokia nema alarm? sta pise ispod baterije? daj neku sliku. ja sam prvi koji ce da je popljuje, al ti ga bas pretera.
Link to comment
koja to nokia nema alarm? sta pise ispod baterije? daj neku sliku.
Ispod baterije pise "Model: 1208", ne znam gde mu je kutija. Ima i alarm, nasao sam, ipak za 40$ mora nesto i da se dobije.Alarm je ista rudimentarna stvar kao sto je bila 1993. i isto kao danas na N72. Off/on, alarm time i zdravo.Ima u BKK da se kupi iPhone, unlocked, samo se premesti SIM kartica i radi. Jedan prijatelj je kupio i rekli su mu da ne pokusava "code upgrade".
Link to comment

Evo, bas procitah u novinama (Bangkok Post, preneto od Associated Press).Pod naslovom "PC Sales decline in Japan" clanak kaze da je Japan prva razvijena zemlja na svetu gde koriscenje i prodaja PC opada. U oktobru 2007. pad je bio 4.8% za desktop, 3.1% za laptop. Hitachi je najavio da se povlaci is PC biznisa.Dok koriscenje Interneta nezadrzivo raste? Kako to?Mobilni telefoni mogu skoro sve sto moze PC. Uz pametne operatere koji nude servise PC nikad nije mogao i sofisticirane telefone.To je citav red velicine iznad bitke za trziste koju Nokia vodi. Moze Nokia da potisne Motorolu ali to nije tektonska promena kao potisnuti citavu PC civilizaciju.

Link to comment

Nešto mi tu baš oko onog podešavanja alarma nije logično. Na mojoj staroj Nokiji, ( onoj sa prve strane ) sve mogu lepo da podesim oko alarma baš kako si opisao da ti treba, jedino su zvukovi obični. Meni sasvim dosta.

Link to comment
To sam i ja mislio - do juce. Onda mi je zatrebalo da namestim budilnik na Nokia N72.Trivijalna stvar koja postoji jos od prvih telefona.Na SH700iS ima opcija "Set alarm" se razvije u:One OffEvery weekdayEvery DayOn specified daysOnda, ponudi zvucni signal, standardne i dobro poznate melodije (ukljucujuci i "Stranger in the Night').Onda trajanje (obicno uzmem 3-5 sekundi).Onda, N72:Set alarmTimei to je sve! Cak nisam znao da li je pre podne ili posle podne. Nema mogucnost za vise alarma, za dane..Sta se onda desava? N72:Alarm zvoni u 6:30 svaki dan, nedeljom, praznikom.SH700iS: Ima kalendar i nikad se ne oglasava neradnim danom ni praznikom.N72: nema podesavanje trajanja, Ima da rastura dok ne iznervira sve koji mogu da ga cuju. Sta ako odes pod tus minut pre alarma? Sta ako je ostao podalje od kreveta ili mesta gde se nalazis?SH700iS: 5 sekundi (ili koliko hoces, dnevni alarmi su mi po 3 sekunde) CD quality sound i dosta.N72: jedan alarm i gotovo.SH700iS: ja ih imam 6, jedan se oglasava svakog drugog radnog cetrvrtka, jedan prve radne srede u mesecu, jedan prvog cetvrtka u mesecu (kad treba da iznesem flase i konzerve na reciklazu).N72: nisam znao sta da ocekujem kada je prvi put trebao da "zvoni". Bila je neka pesma koju je ne znam kako izabrao, koja je rasturala sve jace i jace (telefon je bio u drugoj sobi) dok tumarajuci po mraku nisam dosao da ga ugasim. SH700iS: Svaki alarm ima svoju melodiju, 3-5 sekundi. Ne mora telefon da bude uz glavu ni da se ustaje da se pritisne dugme ako si ga vec cuo i probudio se.Niko u Nokiji nije razmisljao kakva diskomfort njihova naprava moze da izazove? Ako i ima nacina da se ovo gore prevazidje, nemam nameru da studiram njihove prirucnike od 400 strana da naucim kako da navijem sat.
khm, vlasnik sam nokie 6131 i nokie n73 me i mogu ti reći da n73 iako ima trt mrt napredni symbian os ima takav manjkav set alarm, a nokia 6131 upravo takav napredan kakav si naveo za sh700is. sa sve mp3 melodijom po izboru kao zvonom. malo čudno...elem, nokie JESU zagospodarile srbijom, to je fakat. kod mene u kući, pored ove dve navedene, stoji i muzejski primerak nokie 6600 star 3 i po godine, radi kao prvog dana (inače sentimentalno sam vezan za isti, bio u piramidama, slikao mumije u egipatskom muzeju, upao u more, bio na svim splavarenjima, prvom takmičenju, kupio ga od prve plate, snimio tomićev go iz penala protiv cska za 1:2, i dalje da ne smaram, uglavnom :wub: ) i od skora nokia e50, luče od telefona, posebno mi se sviđa plava svetlost tastature i "metalna" maska .... Edited by twisted
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...