Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Da li je cena poziva sa mts fiksne mreže u sbb fiksnu mrežu ista kao mts ka mts-u?

U cenovniku mts usluga postoje pozivi u domaćem saobraćaju u fiksnoj i u mobilnoj, a u sbb-u razlikuju svoju od ostalih mreža.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zna li neko gde mogu da se nađu delovi za Xiaomi? Tražim pišljivo staklo kamere već dva meseca, kažu stao uvoz iz Kine zbog korone.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Haug!

 

Treba mi savet za koji mobilni internet da uzmem, trebaće mi za period od 5 do 6 nedelja. Problem: imam samo pripejd Telenor USB modem, ali na njemu je 10 GB mesečno skoro 999 dinara, a meni treba... baš dosta više. Telenor ima kućni internet bez uređaja koji daje 150 GB mesečno, za oko 1700 din čini mi se ali prc - ugovor na 12 meseci.

 

Nisam još toliko očajan da gledam VIP ili pogotovo Mts, ali ajd da pitam, možda neko zna, za kratak period od 5-6 nedelja, šta je najbolje uzeti za onako solidnu gigabajtažu, a da ne moram da uzimam nešto na 12 ili nedobog, 24 meseca?

Link to comment
4 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Hmm daaaa, tih 10 GB tj 20 za mesec dana je isto malo :sad:

 

Multiple SIMs?

 

Ako ti treba puno, negde ces morati da platis...

Link to comment
On 3.7.2020. at 21:08, Marvin (Paranoid Android) said:

Haug!

 

Treba mi savet za koji mobilni internet da uzmem, trebaće mi za period od 5 do 6 nedelja. Problem: imam samo pripejd Telenor USB modem, ali na njemu je 10 GB mesečno skoro 999 dinara, a meni treba... baš dosta više. Telenor ima kućni internet bez uređaja koji daje 150 GB mesečno, za oko 1700 din čini mi se ali prc - ugovor na 12 meseci.

 

Nisam još toliko očajan da gledam VIP ili pogotovo Mts, ali ajd da pitam, možda neko zna, za kratak period od 5-6 nedelja, šta je najbolje uzeti za onako solidnu gigabajtažu, a da ne moram da uzimam nešto na 12 ili nedobog, 24 meseca?

Kupi mts broj a onda za 1700 dinara uplati roming za Bosnu, neogranicen internet, mesec dana. True story. Dobro, moras i u Bosnu.

Link to comment

Imaju mtel kartice 20€ do kraja godine satro neograniceno. Kazu da ima fup. Al tu treba nabaviti karticu.

Globaltel je 300din 5gb

Ima vip vikend net, stim sto izadje prilicno, jer mora da se uzme njihov modem za 4200 + onda 3500 za mesec dana ili 1000din nedeljno,al je neogranicen. Prva nedelja free

Edited by yabadaba
Link to comment
On 3.7.2020. at 20:08, Marvin (Paranoid Android) said:

Haug!

 

Treba mi savet za koji mobilni internet da uzmem, trebaće mi za period od 5 do 6 nedelja. Problem: imam samo pripejd Telenor USB modem,

 

Ne znam koji je model u pitanju, ali ja sam uspeo da otkljucam jedan (beli, Huawei, mislim da je 3G)

Link to comment
On 2.5.2020. at 22:40, ObiW said:

Evo na engleskom:

https://www.fiercewireless.com/5g/brussels-halts-5g-plans-over-radiation-rules

 

Ovo je ključna rečenica:

 

 

Last year, Fremault and Alexander De Croo, Belgium’s telecom minister, called for a technical study on whether 5G deployments could co-exist with Brussels' current radiation rules of 6 volts per meter. Those rules are 50 times stricter than international standards.

 

Oni su odlučili da postave granicu zračenja da bude 50X manja od medjunarodnog standarda. Zašto? Ne znam. Da li bi oprater mogao da napravi mrežu koja će da zadovolji te uslove? Može ako smanji snagu pojačavača u baznim stanicama. Da li je to komercijalno isplativo? Verovatno nije.

 

Čitajući izmedju redova ovaj novi propis se ne odnosi na postojeće mreže i/ili frekvencije. Drugim rečima postojeća 4G mreža na recimo 2.6 GHz ili 1.8 GHz može 300 V/m, bilo koja nova mreža koja se aktivira, 3G, 4G, 5G, pa čak i ako je na 1.8 ili 2.6 GHz,  mora 6 V/m.

 

 

Kada sam radio na ovome evropska norma je bila mnogo manja od tih 300V/m. Limit naravno zavisi od frekvencije i trenutno je 39V/m za 700MHz do 61V/m za veće frekvencije.

 

Iz mog iskustva ako si izložen manjim radijacijama (mnogo manjim od norme) duže vrijeme, glava počinje da boli. 

 

Ovaj lik iz od 6m/V je čini mi se u to vrijeme bio u normi ali ne sjećam se u kom kontekstu. 

Link to comment
  • 1 month later...

Da li postoji posebna tema za poređenje mobilnih mreža u Srbiji? Ako postoji, slobodno premestite ovaj post tamo, na oči ne vidim trenutno i pretraga ne daje rezultate... 

 

Elem, posle milion godina u Telekomu konačno su počele da mi smetaju njihove regularne zavrzlame. Domet, brzina neta, prekidi... Na poslu smo i fiksne telefone i Internet prebacili na SBB i skinuli sa leđa palilulsku nebrigu (žao nam je, ADSL ne može brže, a krčanje na linijama je do vas, ne do nas, optički kabl hahaha ti si lud dečko, centrala je na 200 m ali nema mogućnosti - a onda krenu da se kurče sa SBB-om i raskopaju zgradu da ugrade neki svoj kabl i nude "nešto"). 

 

Razmatram prebacivanje postpaid brojeva na Telekom i interesuju me vaša iskustva sa paketima, uslugama, cenama, ponudama. U davna pradavna vremena Telenor se zvao Mobtel i pokušavao je da tri meseca zaredom naplati jedan isti roming od pet dana u HR, pa se onda pravio da račun ne može da se dostavi na adresu... Ja se stvarno nadam da više nije tako. 

 

Ideja o dodatnim aplikacijama i netu nije loša, a lepo je i pobeći na vreme sa broda koji će očigledno da tone jedno solidno vreme i koji će pre toga da pojačava cene što je više moguće. 

Link to comment
9 hours ago, pixy said:

Da li postoji posebna tema za poređenje mobilnih mreža u Srbiji? Ako postoji, slobodno premestite ovaj post tamo, na oči ne vidim trenutno i pretraga ne daje rezultate... 

 

Elem, posle milion godina u Telekomu konačno su počele da mi smetaju njihove regularne zavrzlame. Domet, brzina neta, prekidi... Na poslu smo i fiksne telefone i Internet prebacili na SBB i skinuli sa leđa palilulsku nebrigu (žao nam je, ADSL ne može brže, a krčanje na linijama je do vas, ne do nas, optički kabl hahaha ti si lud dečko, centrala je na 200 m ali nema mogućnosti - a onda krenu da se kurče sa SBB-om i raskopaju zgradu da ugrade neki svoj kabl i nude "nešto"). 

 

Razmatram prebacivanje postpaid brojeva na Telekom i interesuju me vaša iskustva sa paketima, uslugama, cenama, ponudama. U davna pradavna vremena Telenor se zvao Mobtel i pokušavao je da tri meseca zaredom naplati jedan isti roming od pet dana u HR, pa se onda pravio da račun ne može da se dostavi na adresu... Ja se stvarno nadam da više nije tako. 

 

Ideja o dodatnim aplikacijama i netu nije loša, a lepo je i pobeći na vreme sa broda koji će očigledno da tone jedno solidno vreme i koji će pre toga da pojačava cene što je više moguće. 

Hm ...

Nemoj se nadati nekom preteranom boljitku kod Telenora.

Ja imam postpejd kod Telenora ihaha i vrlo cesto kad sam uporedjivao "akcije" i ponude mogao sam dobiti za jedno 20% vise kod TS, no ja sam lenja stoka i mrzelo me je da se prebacujem...

Dugo vremena ono sto me je drzalo kod Telenora je pokrivenost i jacina signala po celoj Srbiji.Neki prijatelji mi kazu da to vise nije tako u korist Telenora.Nisam proveravao.

Takodje mislim da je Telenor ipak skuplji.

Ako ti jedan od provajdera ima slab ili nikakav signal na lokacijama gde provodis mnogo vremena onda je jasno da treba da promenis provajdera.

 

A to da li ce da tone TS to je sve pitanje van tvog korisnickog "iskustva". Ti ces to "tonjenje" da platis svakako kroz peglanje gubitaka iz budzeta, a nisam siguran da ce oni dizati cene u tom slucaju.

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Hm ...

Nemoj se nadati nekom preteranom boljitku kod Telenora.

Ja imam postpejd kod Telenora ihaha i vrlo cesto kad sam uporedjivao "akcije" i ponude mogao sam dobiti za jedno 20% vise kod TS, no ja sam lenja stoka i mrzelo me je da se prebacujem...

Dugo vremena ono sto me je drzalo kod Telenora je pokrivenost i jacina signala po celoj Srbiji.Neki prijatelji mi kazu da to vise nije tako u korist Telenora.Nisam proveravao.

Takodje mislim da je Telenor ipak skuplji.

Ako ti jedan od provajdera ima slab ili nikakav signal na lokacijama gde provodis mnogo vremena onda je jasno da treba da promenis provajdera.

 

A to da li ce da tone TS to je sve pitanje van tvog korisnickog "iskustva". Ti ces to "tonjenje" da platis svakako kroz peglanje gubitaka iz budzeta, a nisam siguran da ce oni dizati cene u tom slucaju.

Pretpostavljam da su skuplji, tako je uvek bilo. Aplikacije i brži net su privlačne, ali ovo drugo izgleda može da bude prilično subjektivno. S obzirom da ne zujim mnogo po Srbiji, a i po Beogradu ništa specijalno van kancelarije i kuće, izgleda da taj net ne ulazi mnogo u ličnu kalkulaciju. Moraću da iskoristim aplikacije za merenje jačine signala i napravim konačnu procenu - kad god pogledam telefon kod kuće signal mi je na minimumu, jedna ili dve crte. Moraću i tuđe telefone da proverim kakav je njihov domet, jer sam možda izvukao sranje nagradu kad sam kupio trenutni Samsung... 

 

Da li će Telekom potonuti ili će ga kupiti neko normalan, nemam pojma. Samo se nadam da im usluga u međuvremenu neće otići niže, ali zemlja Srbija, svašta možeš da očekuješ...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...