Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

3 hours ago, jms_uk said:

Nadam se da neko zna/ima iskustva:

 

mts postpejd korisnik (tarifa Omorika 1) ide u Crnu Goru i zeli da koristi mobilni tamo, prvenstveno internet/Viber.

 

Da li su ove dve varijante jedina/najbolja opcija?

 

https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Roming/Roming-tarifne-opcije#tab=tab-three

 

To je najpovoljniji roming ikad i igde, ful neogranicen net za 1000d. To nema ni u Srbiji za lokalnu upotrebu. Kada sam pitao u poslovnici kako je to moguce samo su slegnuli ramenima. Jedino moras biti manuelno nakacen na lokalnu mtsovu mrezu u crnoj gori. Kapiram da direktoru treba net kad je u domovini ili slicno nesto.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ulica u centru grada, kod hrama. Novogradnja. Cim udjem u zgradu nemam signal (mts) a telenor ima. Kako to? Bukvalno unutar zgrade mrtvo a korak ispred pun signal. Kako se resavaju te stvari? 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Gledam ove nove male bazicne Nokie, i ima jedno 10-tak modela razlicitih (ako ne i vise): 105, 106, 110,130, 215, 216, 230, 3310... Da ne pominjem da mnogi od ovih modela imaju u verziji iz 2017 godine, 2019 godine, sa jednim ili dva SIM-a...

 

Vidim da se sada pune na microUSB sto mi je plus jerbo mogu da ih punim preko USB-a kompjutera ili Android punjaca (ne moram da vukljam i Nokijin punjac kad idem na put negde). 

 

Ima li neka da je nesto bolja od ostalih? Znam da ova 3310 nije "ona" 3310, ali generalno meni treba da je backup "yes-no" telefon 1) pouzdan u smislu da se ne kvari, 2) da baterija traje dugo 3) da ne mora u djubre ako iz ruke ispadne na parket ili asfalt 4) da ima dual-SIM, mada to nije ultimate uslov

 

 

Edited by JakeBlues
Link to comment

Ja sam caletu koji je skoro 100% slep uzeo ovaj panasonic     https://www.winwin.rs/mobilni-telefon-panasonic-kx-tu110exb-crni-1-77-tft-cam-ds-led-lampa-8651455.html


Samo da moze da se javi kad ga zovem...  Za sada funkcionise, cak mu ne treba mnogo da se javi, naucio je "gore levo prisnes dugme i javis se"...

 

Velike krupne dirke, ima dualsim, baterija ce trajati ko zna koliko dugo...

Link to comment
Quote

 

pogledaj ovo

iskoči mi reklama pre neki dan na fb, pa sam počeo da razmišljam da uzmem ćaletu

 

 

Ok je ovo za starije, ali je veliko da se vuce kao backup phone, pre svega mislim debelo, a i ne volim to na preklop. Nikad nisam bio fan toga. 

Pun je aliexpress nekih bazicnih telefona, ali nekako imam ipak (jos uvek) poverenja u Nokiu.

 

Edited by JakeBlues
Link to comment

Kod njih me najvise brine baterija koju stavljaju unutra. Imam ja neku Nokiju sada, ali kad je vec postalo nemoguce nabaviti originalne Nokia baterije poceo sam navodno kvalitetnim kineskim, koje rade ok oko 6 meseci, a onda pocne da im pada kapacitet. A koja je smisao Nokije ako mora da se puni svaki treci dan ? :)

 

Sad je osim baterije poceo da me zeza i ekran : pojavila se neka vertikalna linija celom duzinom... pa nestala posle nekog vremena... pa se ponovo pojavila... i vise ne nestaje... Tako da cenim da sve sto lepo ima svoj kraj, posle nekih 15tak godina :)

 

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...