Jump to content
IGNORED

2011


ultra plasticni

Recommended Posts

Pa pazi znam lika koji je u trenutku nervnog rastrojstva oko pritiska oko odlaska u inostranstvo Kenjadu ubio svoju zenu, to je strasan stres za brak, zelje i obaveze, ali ovde nije nikad pomenta mogucnost odvojenog zivota i zadovoljenja oba partnera na duze staze. I razvod tamo nije tabu tema. Precesto se igra kako je Iran zemlja verskih fanatika, a zapravo je Irska (ili Spanije koja sad nema film ili serije bez pedera ili grube seksualnost aman dosta sa smaranjem) do skoro bila mnogo gora.
vrednost filma je upravo sto tretira paralelno vise tema, meni je moralna dilema vs religija mnogo jaca nego tema razvoda. bilo bi cudno da negiras kako je film dobro upakovan.btw, spanija ima dobrih filmova kad se bavi nadrealnim stvarima. sto se realnog zivota tice, u pravu si (al' takva je spanija i inace :D ) Edited by Lancia
Link to comment
Interesantno, a ja sam Razvod doživeo kao film koji mnogo manje igra na kartu nekog iranskog fanatizma nego, recimo, Kirostamijevi filmovi. Ovde mi je izgledalo, skoro da je priča mogla da se desi i kod nas, sa nekim odstupanjima. Drugim rečima, film mi se baš dopao zato što se bavi nekim savremenim univerzalnim problemima, a ne zato što je angažovan.
Takvih imas na tone pa ih opet ne pozivaju na festivale.
Link to comment
Takvih imas na tone pa ih opet ne pozivaju na festivale.
eh sad. naravno da ih ima na tone i s pravom ih ne zovu. ima valjda neke razlike u kvalitetu.meni je uz 'bilo jednom u anatoliji' najbolji proslogodisnji film.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...