Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Samo rimejk, Sajlonci, pošto nisam potpao pod stari prevod nego pratio na inglišu. Interesantno da se primilo a baš mi čudno deluje, asocira na divlje berače čaja sa Cejlona koji su se podigli protiv zlih uštogljenih gospodara vođenih Admiralom Adamom, linijski brod Galaktika, 17 vek. Idem na pivo sa nekom curom, mozak ima overloud fantazija.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
AboutDEFIANCE is a groundbreaking entertainment experience, set on a devastated future Earth. Play the game, watch the show, change the world. http://defiance.com/DescriptionDefiance is the first multi-platform shooter MMO which, in a ground-breaking entertainment experience, interconnects with a global television program by Syfy, cable’s premier imagination-based entertainment channelOn the television side, the Defiance series, to be produced by Universal Cable Productions, will be penned by Rockne S. O’Bannon, a legendary sci-fi TV writer best-known for his work on Warehouse 13, Alien Nation, seaQuest DSV, and Farscape.General InformationSet on a future Earth, Defiance introduces players and viewers to a world where humans and aliens live together on a planet transformed by decades of conflict. The game combines the intense action of a “AAA” console shooter, with the persistence, scale, and customization of an MMO, while its TV counterpart weaves the rich tapestry of the world into a series with the scope, characters, and drama of a classic sci-fi epic. Because they exist in a single universe, the show and the game will influence each other and evolve together over time, with actions in both mediums driving the overall story of Defiance.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
defyinggravity.jpg2009.Tek sada sam je pogledao progutao i, kao neko ko zna o čemu priča, mogu bez dileme da kažem da mi je ovo jedno od, ako ne i najbolja SF tvorevina za televizor, ako izuzmem par dečačkih napaljenosti koje danas jedino još kao kemp mogu da se prisetim, uz jedinu Rodenberijevu franšizu koju sam na namenjenom topiku već maloletno izhejlovao. Ono što je neobično jeste činjenica da mi je niko do sada nije preporučio, mada to može da deluje i indikativno. Kako god, premisa, zaplet(i), kasting, gluma, scenario, a posebno scenografija (najbolja koju sam video ikada, ne samo na 'malom platnu') su spektakularni i morao sam da se raspitam kod Mr. Gugla zašto je ovaj dijamant trajao samo jednu sezonu. U pitanju je, naravno, nemilosrdna tržišna ekonomija: gledanos'. Jer, nažalost, DG nije rađena za kabl. Ali i - za sve nas sf zaluđenike - fakat da su spejs opere danas naprosto nenaplative. Osim ako ih ne radi HBO.defyingboard.jpgSmeštena tek pedesetak godina od nas, sa klifhenger pred-zapletom koji provejava kroz odlično urezane flešbekove, uz pregršt naučnih premisa koje su prominentno upletene u scenario i iskorišćene na vrhunski način, gledaocu nudi zanimljiv melting-pot srži etimološkog jezgra naziva samog žanra. Kreator Džejms Periot nije nepoznat i radio je svašta-nešto, ali ovo mu je ubedljivo najveći domašaj. solaris.jpgIzabrana posada broda Antaris odlazi u prvi (i za čovečanstvo istorijski) obilazak svih planeta Sunčevog sistema, da bi tek pred Venerom astronauti otkrili šta se zapravo krije iza misije. Da sam Amerikanac rekao bih 'Solaris' meets 'Alien', ali pošto nisam reći ću свака част, јебали сте кеву! Multimilionerski producentski zahvat оbjedinjava čak pet velikih TV kompanija, uključujući i BBC, ali ga je ukinuo ABC zbog lou rejtinga. Nepovraćeni novac na stranu, trud koji je učinjen da se napravi ova serija je nenadoknadiv i zaista je velika šteta što ovako nešto nije gledano, a svakodnevno se prave kojekakve budalaštine na koje se, očigledno, loži američka populacija s neshvatljivim manjkom IQ-a.defying-gravity-2009-1.jpgU eri kvazitemporarnih moronština, superherojskih pandura, za-šaku-dolara-više 'epske fantastike' i nebuloznih serijala o sveznajućim patolozima širom USA, DEFYING GRAVITY je biser naučnofantastične TV literature, nazaobilazan za sve koji su, čak i pod teretom neuzvraćene ljubavi, barem jednom zamišljeno pogledali u noćno nebo ispunjeno zvezdama, pitajući se šta se krije okolo njih.Photo appendix:Cice...tvdefyinggravitychicks.jpgSvi...defyinggrasvi.jpgOn i njegove cice...on-i-cice-1.jpgInsignija...insignia.pngHaters gonna hate, libomeracku, ovo je vrh, preporučujem svakom androidu koji je ikada sanjao električnu ovcu, iako ih ovde nema nijednog. Ne u ljudskom obliku, anyway.top-points-smiley.gif?1292867690 Edited by Blueberry
Link to comment

Ne znam kako sam propustila Defying Gravity, stvarno nikada nisam ni čula niti je iko to pomenuo. Ali to ću lako ispraviti, pošto sam na odmoru i baš sam razmišljala šta bih mogla da gledam , a da je SF. Već se skida :)

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...