Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Na cemu si™?

 

Nije SF...

"Numb3rs". Kad imam izbor uvek sam za SF, ali ovo nekako iskočilo :).

Babilon mi deluje baš kao nešto što će me zaokupiti. 

Link to comment

hehehe 

pa tako sam i ja

 

Ma nije malo vremena jbt, kad pomnožim broj sezona i epizoda sa vremenom iste, valjda je vreme nije pregazilo baš toliko da mi deluje smešno u današnje vreme. :(

 

Sve u svemu, vreme odmiče, free trial je počeo danas. 

Link to comment

što se tiče efekata biće ti urnebesno smešno

što se tiče vizija ni tu ne briljira kao tng 

i enterprise mi je bolji od original series

ja nisam mogao bindžovati na primer

srećno

 

i samo da prenesem svoje početno oduševljenje sa farscape

Link to comment

Ja sam davno gledao original i nakon par epizoda privikavanja funkcionise to. Sto se tice kvaliteta scripta stavio bih ga odmah iznad TNG.

 

A Enteprise sam probao da gledam opet relativno skoro i smorio se najstrasnije. Ni moderan dizajn, ni T'Pol, ni standardne bracne razmirice izmedju ljudi i vulkanaca nisu uspele da ublaze mane te serije. Verovatno najgori Star Trek do sada. 

Link to comment

Ako bih rangirao Star Trek serijale na prvom mestu bi naravno bio TNG, nakon njega Voyager, posle mogu da se poredaju slobodno kako žele, s tim da ipak određenu prednost dajem DS9, pošto originalnu i Enterprise nisam uspeo da odgledam. 

Link to comment

Ja sam davno gledao original i nakon par epizoda privikavanja funkcionise to. 

 

+1

 

I ovo sto kaze Gospodin Slucaj je manje vise to, mada ja ne bih rekao nikako da je Enterprise bolji od TOS. Niti da je TOS bolji od TNG (treba samo uzeti u obzir da je TNG duze trajao).

 

Ja sam odrastao uz TNG, pa je onda dosao odmah DS9, pa nakon njega Voyager, pa sam tek onda gledao TOS (pre toga sam gledao filmove). TOS izgleda smesno napocetku, ali realno likovi rulaju, a nijedna druga serija nije imala tu humoristicku notu koliko TOS (izuzetak su delovi u TNG kada Cmdr. Data pokusava da prokljuvi ljudske navike i obicaje i tako to). Kada se naviknes na smesnost efekata i internalizujes taj stil SF serije iz 60ih, TOS klizi odlicno i moze da se gleda i gleda.

 

Zapravo, meni je najgora serija DS9. Na pocetku je bilo interesantno osvezenje, ali nije to to. DS9 je zamisljen kao anti-trek (sam pisac to kaze, hteo je nesto "realisticnije" i mracnije, pesimistickije) i to je ono sto generalno smeta. Voyager je bio osvezenje posle DS9 u smislu da smo se vratili na obrazac broda koji putuje kroz nepoznato, sto je esencija Treka. Medjutim, ako je DS9 bio suvise edgy, kao tinejdzer koji se previse lozi na grandz '93., tako je Voyager bio suvise tunjav, tunjav kao porodicni sitkomi (kasnih) 90tih.

 

Enterprise mi je bio skroz dobar i ne znam cemu hejt. Bio sam skeptican prema Skotu Bakuli ali se sasvim dobro nosio sa ulogom. Ja bi serije rangirao ovako

 

1. TNG

2. TOS

3. Enterprise

3. Voyager

5. DS9

 

(Ent. i Voy. namerno na deobi 3. mesta, nije greska)

 

I naravno, TOS filmovi >>>>>>> TNG filmovi. U kombinovanom skoru filmovi+serije TOS izbija na prvo mesto u odnosu na TNG, ali samo zbog ogromne razlike u kvalitetu filmova. Ovi novi filmovi su za mene daleko iza i TNG filmova jer jednostavno nemaju taj Star Trek feel. Neki drugi mladi Kirk, Spok, Mekoj, Skoti...zabavno je za gledanje ali nije to to. Ja sam to mogao da gledam tek kada sam sebi rekao "ovo nije Star Trek sto ces sad ukljuciti, vec neki genericki svemirski akcioni film", onda mi je bilo OK.

Link to comment

ni meni baš nije najjasnije čemu toliki hejt za enterprise meni sasvim ok serijal

tng>voyager>enterprise

 

odgledah prve 4 epizode farscape i baš sam zadovoljan

odličan humor vizije zadovoljavajuće a u tu i tamo se provuku i ok naravoučenija

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment
  • 1 month later...

Prva sezona zna da izgleda malo cudno i nepovezano... tek od druge krece pravi uzitak, tako da ne prekidaj prerano.

 

Počeo da gledam i negde sam na pola prve sezone. Za sada me samo ovaj post drži da ne prekinem :D. 

Link to comment

Danas je tačno 50 godina od emitovanja prve epizode Star Trek: The Original Series.

 

14291803_1296786197020406_73891215108060

 

 

Btw, kako sam ja tek sada otkrio ovaj topik, posle 9 godina foruma, valjda ne bi ni Spok mogao da rastumači.

 

EDIT: DS9 nikako nije gori od Enterprise-a. On ima ekstremno dosadan početak sa iritantnim bejdžoranskim sranjima koja traju pun kurac epizoda, ali stvari postaju zanimljivije sa Dominionskim ratom. Enterprise mi je bio skroz negledljiv,  od njega je gore samo poslednjih 2-3 filma. TNG je ubedljivo najbolji serijal, s tim što priznajem da nisam gledao TOS, pa ga i ne razmatram. Od filmova Wrath of Khan je možda i najbolji, mada se meni sviđa i Undiscovered Country, za najgore sam već rekao, premda je i peti deo prilično sranje.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...