Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Arkadija! :o Odma da si prionula na posao!
Znaš šta, jedva sam pronašla na torentima da je neki aktivan i da postiže koliko toliko brzinu , a i sa ovom trenutnom će svih 5 sezona skinuti do sledeće nedelje, i još ako to ne bude valjalo, nego bude nešto zastarelo iz 90 ih, onda prelazim na porodične komedije :lol:
Link to comment

Imaj u vidu da je prva epizoda tj. pilot film po meni nije na nivou ostatka serije. Bar sam se ja razocarao(posle toliko pohvala) i batalio seriju na duze vreme. Onda sam se bukvalno naterao da dam sansu 3-4 epizode i ne da se nisam pokajao vec mi je uz BSG jedna od omiljenih SF serija. Posle pilot* filma svakom odgledanom epizodom sam bio jos vise zarazen. Pracenje serije je kulminiralo u 3. i 4. sezoni koje sam odgledao u veoma kratkom vremenskom intervalu.*- posle pilot filma dobar deo glumacke postave se promenio

Edited by deeps
Link to comment
Niko nije gledao Dark Skies? Nije space opera, malo je u X-Files fazonu, ko voli aliene i misterije moglo bi da se dopadne. Serija je trajala samo dvije sezone, pa nije bilo prilike da se suvise razvodni.
Sad sam se setila da sam je gledala. Pa nije mi bila neka, čim sam je zaboravila.
Link to comment

Slična je i serija Taken, koju je producirao Spilberg. Ima malo Rozvela, Oblasti 51, otmica dece u periodu od nekoliko decenija, i ona je mogla da bude bolja iako ima prilično visoku ocenu na IMDB.Mada, meni to nije pravi SF, već triler/drama sa elementima SF-a cool.gif

Edited by Arkadija
Link to comment
Sad sam se setila da sam je gledala. Pa nije mi bila neka, čim sam je zaboravila.
Ja nisam odgledala do kraja jer mi je dosadilo, ali neka sredina mi je bila ok. Proslo je skoro 15 godina, ne znam da li bi izdrzala test vremena.
Link to comment
  • 4 weeks later...

U ovoj užasnoj oseki serija, rešio sam da ipak dovršim SGU koji sam još onomad batalio jerbo je bio dosadan. Ispostavilo se da je još dosadniji nego što sam mislio. :isuse: Ali sada ne mogu da prekidam kada sam već počeo.SG-1 valja li?

Link to comment

Samo da prijavim da sam konacno stigao da gledam Babylon 5. Nakon pocetnog loseg utiska glede kvaliteta glume i specijalnih efekata (pogotovo u poredjenju sa Deep Space 9, koji sam odgledao po drugi put malo pre toga), prilicno sam pozitivno iznenadjen. U odnosu na razne Star Trekove Babylon ima mnogo razvijeniju i slozeniju pricu, po kojoj vise nalikuje dobrim SF romanima nego TV seriji. Likovi su viseslojni (ne kao u Star Treku, gde Klingonu umre majka ako izgovori recenicu u kojoj nema reci warrior, honour ili honourable), zivopisni i dobro odglumljeni (poseban hejl za Lando Molarija i Ivanovu). Jedino me plasi sto cu kad budem zavrsio babylon 5 upasti u SF krizu : ni jedna dobra serija nije u toku, andromeda i SG su mi presmesni, par epizoda galaktike koje sam video mi se nisu nesto dopale, a sve ostalo sam verujem gledao. :(

Link to comment
  • 1 month later...

Molari je jedan od najzivopisnijih likova koje sam gledao. Covek koji se bori sa sopstvenim slabostima i sustinski vecito zali sto je morao da prihvati moral svoje nacije (istovremeno ne odolevajuci da udara packe drugim nacijama i busa se u grudi :D ). Ipak, meni su monolozi G'Kara jos mozda vredniji. Mislim da toga ima vise u potonjim epizodama. Prva sezona je prilicno lagana, to se secam, od 2. pa na dalje ce biti ozbiljni problemi u zivotima glavnih likova, kao da su odjednom svi odrasli.

Sad se setih jedne od meni najcuvenijih scena kad se vorlonac prikaze i komentar Molarija.

Link to comment
Slična je i serija Taken, koju je producirao Spilberg. Ima malo Rozvela, Oblasti 51, otmica dece u periodu od nekoliko decenija, i ona je mogla da bude bolja iako ima prilično visoku ocenu na IMDB.Mada, meni to nije pravi SF, već triler/drama sa elementima SF-a cool.gif
Meni je taken super, mada bih rekao da to nije klasična serija, kao neka mini serija filmova, pošto koliko se sećam msm da epizoda traje oko 1.20h.
Link to comment
Samo da prijavim da sam konacno stigao da gledam Babylon 5. Nakon pocetnog loseg utiska glede kvaliteta glume i specijalnih efekata (pogotovo u poredjenju sa Deep Space 9, koji sam odgledao po drugi put malo pre toga), prilicno sam pozitivno iznenadjen. U odnosu na razne Star Trekove Babylon ima mnogo razvijeniju i slozeniju pricu, po kojoj vise nalikuje dobrim SF romanima nego TV seriji. Likovi su viseslojni (ne kao u Star Treku, gde Klingonu umre majka ako izgovori recenicu u kojoj nema reci warrior, honour ili honourable), zivopisni i dobro odglumljeni (poseban hejl za Lando Molarija i Ivanovu). Jedino me plasi sto cu kad budem zavrsio babylon 5 upasti u SF krizu : ni jedna dobra serija nije u toku, andromeda i SG su mi presmesni, par epizoda galaktike koje sam video mi se nisu nesto dopale, a sve ostalo sam verujem gledao. :(
Dobro jutro. Babylon 5 je najbolja SF serija ikada, a J. Michael Straczynski je apsolutni genije.Meni je praktično neverovatno da je i to remek-delo snimljeno ikako, imajući u vidu silne probleme sa finansijama i sličnim rabotama. Zato se uredno štancuju đubrad poput Farscapea, raznih Stargejtova, Vova i Andromedi, a pojedini dobijaju i rimejkove :isuse: Sa druge strane, Babylon 5 ima apsolutno sve, i to još nije ni završen, već su morali da prekidaju i završavaju seriju skokom u budućnost. Tragedija. A tačno se videlo da se Straczynski tek razmahao i krenuo da razvija priču fokusiranu na ljude, sa tajnom organizacijom psihića u fokusu.Za anime SF-ove konsulutuje stručnjaka, ovde ili na anime topiku.Gejevi STOP!
Link to comment
Molari je jedan od najzivopisnijih likova koje sam gledao. Covek koji se bori sa sopstvenim slabostima i sustinski vecito zali sto je morao da prihvati moral svoje nacije (istovremeno ne odolevajuci da udara packe drugim nacijama i busa se u grudi :D ). Ipak, meni su monolozi G'Kara jos mozda vredniji. Mislim da toga ima vise u potonjim epizodama. Prva sezona je prilicno lagana, to se secam, od 2. pa na dalje ce biti ozbiljni problemi u zivotima glavnih likova, kao da su odjednom svi odrasli.

Sad se setih jedne od meni najcuvenijih scena kad se vorlonac prikaze i komentar Molarija.

Ландо Молари је вероватно најкомплексинији лик који се икада појавио у једној научно фантастчној серији. Ж'Кар ванредан такође њихов однос мржње и поштовања, да не кажем пријатељства је опет нешто најбоље икада одрађено у жанру.
Dobro jutro. Babylon 5 je najbolja SF serija ikada, a J. Michael Straczynski je apsolutni genije.Meni je praktično neverovatno da je i to remek-delo snimljeno ikako, imajući u vidu silne probleme sa finansijama i sličnim rabotama. Zato se uredno štancuju đubrad poput Farscapea, raznih Stargejtova, Vova i Andromedi, a pojedini dobijaju i rimejkove :isuse: Sa druge strane, Babylon 5 ima apsolutno sve, i to još nije ni završen, već su morali da prekidaju i završavaju seriju skokom u budućnost. Tragedija. A tačno se videlo da se Straczynski tek razmahao i krenuo da razvija priču fokusiranu na ljude, sa tajnom organizacijom psihića u fokusu.
+10Вавилон је нажалост патио од тих проблема са финнасирањем, мислим да је био серија испред свог времена, и да је америчка публика можда ( али стварно можда) тек сада спремна на тако нешто. Римејк продужен и разрађен вероватно не би био ни принети, оригиналу који је недоречен.Мира Фурлан... :wub:
Link to comment
Ландо Молари је вероватно најкомплексинији лик који се икада појавио у једној научно фантастчној серији. Ж'Кар ванредан такође њихов однос мржње и поштовања, да не кажем пријатељства је опет нешто најбоље икада одрађено у жанру.
+10Ona epizoda pri kraju kada Molari objašnjava izmučenom Ž'Karu "countermending orders" i dovršava "These things tend to happen in a monarchy"...Kao da sada gledam.Par njihovih dijaloga više urade za elokvenciju i emancipaciju običnog čoveka od svih đubriva kojima nas Paolo Koeljo & družina nemilice zasipaju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...