Jump to content
IGNORED

Privatni detektivi i inspektori - američki


kud_genijalci

Recommended Posts

Prvo ide ažuriranje spiska

1. Mannix2. Cannon3. Kojak4. McCloud5. Hunter6. Barnaby Jones7. Cagney and Lacey8. The Closer (ženski dripac, mali izuzetak!)9. District (kao, istinito)10. Hill Street Blues11. Madigan (od toga je i film nastao iako ssrija nije dugo trajala)12. M Squad (Lee Marvin je igrao u ovoj davnoj seriji koja je prikazivana sredinom 1970-ih kod nas, vrlo kasno i na crno-belom televizoru je seda Marvinova kosa bila vrlo dojmljiva)13. Rockford files 14. New York Blue - Sipovic legenda15. Streets of San Francisko - naš Mladen Baburović i sin nečiji16. Sledge Hammer17. Magnum - Tom Selleck u očajnim patikama i smešnim gaćama i otkopčanim havajkama18. The Wire 19. Slučajni partneri - tada je još imao kosu! ; a ona je imala (i ima) dobro dupe 20. Monk 21. Miami Vice 22. Dragnet23. Homicide life on the street24. Mike Hammer Private Eye - Stejsi Kič 25. Philip Marlowe, Private Eye - Paures But26. West Waikiki - Čeril Led, prethodnica Mardž helgenberger iz Očevida Las Vegas27. Ekipa za očevid Las Vegas, Vilijem Petersen kao Grisom i riba Mardž kao Kaća (odlično razrađene njihove porodične traume, fenomenalno!) 28. Tropical Heat - Sloteru Niče Srbija ti kliče!...
Neko je pomenuo Hoopermana."Serija označava prelaz s velikih serija 60-ih i 70-ih na teskobne, egzistencijalističke produkcije s kraja 80-ih, predstavlja lakmus za promejenu svjetonazora i trijumf pesimizma, previđajući tako nevolje i na svjetskoj političkoj sceni, one su distopija prije stvarnosti koja nas je deiluzionirala ..." pisao je jedan hrvatski filozof u vrijema raspada SFRJ.Zaista, sve je umanjeno u serijama s kraja 80-ih pa nadalje.Stančići maleni, ni govora o kućama.Kirije rastu.Umjesto šefova tu su šefice, kao i Hoopermanova (treba li reći: Barbara Bosson?), koja mu mast vadi.Automobila u pravilu nema, tu su taksiji i državni stojadini.Takođe, za razliku od osunčanih serija šezdseteih i sedamdesetih, seriej s kraja osamdesetih se odvijaju u pravilu noći i uveče, pod veštačkim svetlom, u kamernoj atmosferi (i zbog produkcijske jeftnoće).Hooperman je imao zgodnu domarku, Debru Farentino.DebrahFarentino5.jpgOn sam je bio introevrtovan, nije se mučio u teretani već je u svom stanu radio po 100 trbušnjaka i po 50 sklekova svakog dana, dok je ostatak treninga odrađivao u streljani i (h)rvanjem s domarkom.Posle gledanja serije, mnogi su se studenti političkih nauka i kibernetike upisali u Višu školu unutrašnjih poslova u Zemunu. Posle ih vrbovala CIA. Jebiga. ...Hooperman!http://www.youtube.com/watch?v=mTm0Qs86TS8
Link to comment
cekaj, kada se to desilo? ja sam ne tako davno iz njihovih arhiva trebovao njegove stare serije zarad nekog pokusaja istrazivanja.
troll on: Ja pokojnog Lolu slušao kad je pričao(bili smo zajedno u UJDI-ju).Mislim da je ukupno radio deset serija, što kao režiser, što kao scenarista. Za neke znam da su preživele, npr.gledao sam u Trezoru jednu od Deset zapovesti iz 1970., dakle nešto i može da se nađe, ali dobar deo je uništen. Ako si u prilici, baš pogledaj šta je ostalo, i mene to jako zanima, pa ćemo uporediti sa ukupnim spiskom zaostavštine, koji može da se pronađe.Naravno da ne treba da očekuješ spisak uništenog materijala od RTS-a, ipak je to jedan od najvećih blamova na televiziji uopšte, ali obrati pažnju da sem Pozorišta, nikada nijedna Lolina serija nije reprizirana, jer i ako postoje neke epizode, serije verovatno nisu kompletne. Možda bi Bojana Andrić mogla nešto više da zna o tome, ona je i iskopala epizodu Deset zapovesti. troll off - izvini Papiću, razbucasmo ti topić
Link to comment
To je, inače, stara teorija pokojnog Lole Đukića. Njemu su, kad je politički nešto najebao, iz Arhiva televizije lepo presnimili sve trake svih legendarnih serija koje je pravio šezdesetih: više nikada nećete moći da gledate ni Građanina Pokornog, ni Servisnu stanicu, ni Crni sneg, ni Deset zapovesti, ni Dva kapitena. Rekli su mu kako nisu imali pare za nove trake, pa su morali da presnime baš Loline serije.
Au. :mellow:
Link to comment
troll off - izvini Papiću, razbucasmo ti topić

Ne bi bio ni prvi ni poslednji. Glede Lole (koga i ja gledah u Domu Omladine na predizbornom skupu koji je posetio M. Panić, a Žika Kovačević se smejao sa strane dok je Stanislava Pešić napravila znakoviti lapsus, dakle glede Lole i nije šteta što su obrisane serije jer je on bio stari kadar, samoupravljač, evoluirao, a bolji je kad je malo omatorio i one minijature u "Monitoru" Mihaila Erića su zapravo sukus svega što je radio; i dajte splitujte ovo o Loli, Bizmarku, fašizmu Sime Gajina - javlja mi se javlja mi se - kakve veze ima Lola Đukić sa Maniksom i Meklaudom?

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=FHa1gXGosswThe DistrictEmitovano pre nekoliko godina na RTS-u.Džek Menion, glavni lik, u stvari je prolepšani, mršaviji i juš mušičaviji stvarni policajac - već pokojni - Džek Mejpl, zamenik šefa njujorške policije. Mejpl se inače u stvarnom životu oblačio kao Pinkertonovo agent iz stripova o Taličnom Tomu. Uz pomoć statističkog metoda uspeo je da smanji stopu kriminala da je to bilo neverovatno. Radnja serije se događa u Vašingtonu.Dok je mogao, učestvovao je i u pisanju scenarija; smrt ga je sprečila da nastavi.Glumac Kreg T. Nelson je ovom ulogom dobio priliku da se iskupi: igrao je pretežno negativce, po pravilu zbalce borilačkih veština.Ovde je heroj, prosto je nezdravo koliki je sad pozitivac.Ako i ima neke mane, to su sklonost ka fensi šuzama (cipelama), egzotične dijete ... U jednoj epizodi je organizovao istragu da ustanovi ko mu je iz frižidera ukrao čokoladnu štanglu kojom je hteo da se časti posle jedne od dijeta.CraigTNelson.JPG
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=9C8EUrtEhfMRockford FilesU vreme dok sam gledao ovu seriju bila mi je strašno dosadna. Tirke se jednom potcenjivački zapitao - ciljajući na besmisao naslova - pa gde su bre ti dosijei? Nigde. Jer Džejsm garner kao Rokrod živi u prikolici, i glavno su mu oružje sekreratroca (telefonska) - kojom počinje svaka epizoda - i telefonski imenik.U seriji ima manje tuče i pucanja nego u sličnim uratcima.Stiven Džej Kenel, autor scenarija, bio je i ostao majstor "mlakog čaja", razvlačenja upravnih postupaka i građanskih parnica oko američke međe i slično.Murder One, retko.Rokford je po današnjim merilima teška sirotinja, ali zato imao poveći broj stalnih saradnika i saradnica.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...