Jump to content
IGNORED

Privatni detektivi i inspektori - američki


kud_genijalci

Recommended Posts

Ovo je varanje. Nema Wirea, jer to uvek pobedjuje.
True dat.Elem, racunaju se i fake psychic detektivi? Nisam doduse nikad bash pratio seriju, ali djeluje kao zabavna sprdnja na racun svih vidovnjaka po serijama.psych_series.jpg
Link to comment

Aman, ljudi, Bogart, di ce vam dusa?!Philip Marlowe/The Big Sleep i Sam Spade/Maltese Falcon.edit: e jbg, omasila sam temu, sad vidim da su tema samo TV inspektori, taman sam pomislila da je tesko bogohuljenje u toku. Ipak necu da brisem Bogija. wub.gifpost-3760-13231357632866.jpg

Edited by fluffer
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=CF_49tWPNWAMannix!Pre nego što ažuriram listu serija, evo nekoliko podataka o čuvarima reda.Maniks. Njegov šef - Džozef Kampanela ("Lew") ima velike sličnosti s Klifordom koji je šefovao Meklaudu.Maniks je ratni veteran, naizgled običan čova, ali gadan.U jednoj epizodi namamio je negativca u wc nekog bara.Ušao je u wc i sapunom namazao pod.Rmpalija negativac uđe pa se oklizne.Maniks iz nekog razloga beše nenaoružan (retka situacija).I oklizne se rmpalija a Maniks njemu nogom za vrat.Tako se to radi.Pamptim u toj sceni kad je uša neki gost da piški pa pita "momci šta ima", "ništa pričamo", "aha, pa dobro" i onda okrene glavu da vidi onog dole pričepljenog rmpaliju.http://www.youtube.com/watch?v=FGJ82yhdMqk&feature=relatedCannon!Kenon je dasa, takođe.Bio je policajac ali je postao privatnik jer se razočarao.Mnogo dobra kolica je vozio.A što je jeoooo. A imao je i rašta - vidite koliki je.Ipak, nije toliko pucao. Više je pretio revolverom, i vozio je kola, ala je vozio svaka mu čast.
Link to comment

Glas za Meklauda. Baš zato što na reprizama deluje naivno - hoću da ga pamtim onakvog kakav mi je bio kad sam imao 6 godina.To je, inače, stara teorija pokojnog Lole Đukića. Njemu su, kad je politički nešto najebao, iz Arhiva televizije lepo presnimili sve trake svih legendarnih serija koje je pravio šezdesetih: više nikada nećete moći da gledate ni Građanina Pokornog, ni Servisnu stanicu, ni Crni sneg, ni Deset zapovesti, ni Dva kapitena. Rekli su mu kako nisu imali pare za nove trake, pa su morali da presnime baš Loline serije.Mudri Lola, međutim, to je dočekao sasvim filozofski: on je smatrao da su serije živele u funkciji vremena, pisane da budu aktuelne i da ih gledaoci repriza ne bi razumeli u novom kontekstu; te da mu je taj televizijski Neron zapravo učinio uslugu; on sam, nije želeo da ih gleda u reprizama.Ne znam da li je bio u pravu - ja kad gledam staro Pozorište u kući, meni je to mera dobrog sitkoma, nikad više dostignuta u Srbiji. Ali, ideju o junacima u vremenu sam usvojio: zato Meklauda neću gledati ponovo, da ne bih mrljao sliku onog šerifa i onog Njujorka.

Link to comment
Glas za Meklauda. Baš zato što na reprizama deluje naivno - hoću da ga pamtim onakvog kakav mi je bio kad sam imao 6 godina.To je, inače, stara teorija pokojnog Lole Đukića. Njemu su, kad je politički nešto najebao, iz Arhiva televizije lepo presnimili sve trake svih legendarnih serija koje je pravio šezdesetih: više nikada nećete moći da gledate ni Građanina Pokornog, ni Servisnu stanicu, ni Crni sneg, ni Deset zapovesti, ni Dva kapitena. Rekli su mu kako nisu imali pare za nove trake, pa su morali da presnime baš Loline serije.Mudri Lola, međutim, to je dočekao sasvim filozofski: on je smatrao da su serije živele u funkciji vremena, pisane da budu aktuelne i da ih gledaoci repriza ne bi razumeli u novom kontekstu; te da mu je taj televizijski Neron zapravo učinio uslugu; on sam, nije želeo da ih gleda u reprizama.Ne znam da li je bio u pravu - ja kad gledam staro Pozorište u kući, meni je to mera dobrog sitkoma, nikad više dostignuta u Srbiji. Ali, ideju o junacima u vremenu sam usvojio: zato Meklauda neću gledati ponovo, da ne bih mrljao sliku onog šerifa i onog Njujorka.
cekaj, kada se to desilo? ja sam ne tako davno iz njihovih arhiva trebovao njegove stare serije zarad nekog pokusaja istrazivanja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...