Jump to content
IGNORED

Zašto se Jugoslavija/SFRJ zaista raspala


Anonymous

Recommended Posts

Eto, klasičan namenski, što reče član iz izgnanstva:  ja sam zaboravio koliko namenski ume da nacisto odlepi kada se neko pokaze strucniji od onoga u cemu je on umislio da je ekspert.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Bio si?

Znas uopste o cemu pricam?

Zaradjujes, radis?

Ili te, predmnijevam, zulja to sto si - samo teoreticar?

 

Aham.

Samo sto si smetnuo s uma da taj isti mozak sluzi ili bi trebalo da posluzi za stvoriti nesto, a ne cekati da dobijes potvrdu da si sa razvojem mozga zavrsio i time se kvalifikovao za ucesce u drustvenom zivotu.

Pa jebote, ljudi starosti do max 25 godina su iznosili na svojim ledjima revolucije, ratove, pobune, sportista sa 28 godina vec zavrsava, a ti mi ovde sernjas o razvoju mozga :isuse: 

Pomislio bi covek da licno bosko buha pise iz groba kad vidi sva ta prebacivanja o izneverenim i nenosenim ratovima, revolucijama i pobunama 

Link to comment

Zašto se ranije nije raspala i zašto je stvorena....

Jugosloveni su bili srećni.
Ravnomerna raspodela bede.
Radnička odmarališta za sve.
Industrijski giganti, donosio se kući toalet papir, u radno vreme si na njivi ili na pecanju, bitno je da si se upisao ujutru.

A onda je Regan rekao da više nema para za Jugoslovene.

I tu počinje pičvajz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
17 hours ago, miki.bg said:

Eto, klasičan namenski, što reče član iz izgnanstva:  ja sam zaboravio koliko namenski ume da nacisto odlepi kada se neko pokaze strucniji od onoga u cemu je on umislio da je ekspert.

 

da, kasno osamostaljivanje postoji u italiji, španiji i dr. ali dok je to kod njih opšteprepoznat fenomen prema kom ljudi imaju odnos da to predstavlja određenu anomaliju ali "šta da se radi", mi smo prošli tačku bez povratka odavno. na kognitivnom planu.

 

kod nas pedesetogodišnjaci nazivaju četrdesetogišnjake "deco" (na poslu na primer, to je neki opšti fetiš), i već se odavno to ne tematizuje. 
to ne znam da ima igde.

 

zbog propasti skoro svih drugih osnova statusne diferencijacije, ljudi prigrljavaju svoje "godište" (jebeno "godište":isuse:) kao da su uhvatili boga za muda što su stariji od nekoga (ikoga), stičući tako doživljaj da bar nisu na dnu društvene lestvice. to uključuje i "e kad ti dodjes u ove godine, ima da vidiš...". tako sam imao čak vidno mlađe osobe od mene koje su morale da mi znaju do znanja da su starije nagoveštavajući da treba da ih ne znam kako uvažim. da je to alarmantno debilno i asocijalno ponašanje ih se uopšte ne tiče, to je rutina po osnovu koje oni pravdaju sami sebe na dnevnoj bazi.
pouzdano skoro nemoguće doživeti igde osim u ex-yu.

 

imao sam asocijalne ispade u formi kviz pitanja "da li znaš" u odnosu na neku tačku kolektivnog sećanja (za šta bih po nekoj logici, u granicama pristojnosti, važila pretpostavka da mora da znam, ako nisam pao s marsa), jer ljudi grade svoj identitet i osećaj vrednosti na umišljotini da su oni punopravni nosioci kolektivnog sećanja, a da je osoba sa druge strane neka ameba valjda, splačina bez mozga i sećanja, bez ličnosti. umesto da nešto bude tema povezivanja, nešto što omogućava i opravdava komunikaciju, to se pravi kao tačka razdvajanja koja opravdava jednog subjekta u odnosu na drugog. tako ljudi u dubokoj krizi identiteta traže, iščeprkavaju, makar nešto da opravdaju sebe.
ekstremno nemoguće doživeti igde osim u ex-yu.

 

dok sam studirao slušao sam genijalne i "krajnje dobronamerne" savete starijih ljudi da studiram što duže jer je to lep period u životu. imbecilni atak na um mlade osobe.
čuo sam proveren slučaj kako je na jednom fakultetu rečeno tek upisanim studentima da velika većina njih neće završiti fakultet i da će oni koji završe ionako "raditi na pijaci" (to je očigledno nekome simbol poniženja i negacije nečije ličnosti), ali da je lepo studirati jer je to lep period u životu. takva fokusirana projekcija nihilističke mržnje je bedno nastojanje onih ljudi, zapravo celih struktura, koji ne mogu da opravdaju svoj autoritet (u društvu koje više ne zna kako da opravda nijedan autoritet), da si sebe same opravdaju bar utoliko što pripadaju kasti "poslednjih ljudi". posle mene potop.
teško da se takva negacija svog društvenog poziva, dužnosti, funkcije toleriše na redovnoj bazi bez posledica igde osim u najnihilističkijim društvima, možda moldaviji; a kod nas to preovladava na svim nivoima.

  • Hvala 1
Link to comment

To sa fakultetima je baš WTF momenat, negde počnu još u srednjoj sa omalovažavanjem. Šteta što nisam snimio taj veličastveni trenutak izrazivanja podrške budućim potencijalnim brucošima kad prodekan na dan prijemnog kaže ovih 100 sa liste nešto vredi, ostalo jok

Edited by miki.bg
Link to comment
  • 11 months later...

Apropo tih tvrdnji, a i mnogo toga više u odnosu SAD i EU prema Jugoslaviji i jugoslovenskoj krizi u osvit raspada, kome se čita a vredi pročitati... Niz činjenica sistematizovanih u sažeti prikaz kako promašaja, tako i zlih namera niza međunarodnih aktera. Uključujući i ključne igrače.

 

Opportunities missed, Opportunities seized: Preventive Diplomacy in the Post Cold-War World, part III, Susan L. Woodward, The Breakup of Yugoslavia, str. 133-172

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.carnegie.org/media/filer_public/9e/43/9e435fc8-f8fd-4764-aabd-2c8eba103b38/ccny_book_1999_opportunities.pdf&ved=2ahUKEwiTl4OMrrDiAhUwlYsKHUaUBu0QFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw2u0iVsE46Ph16OJr0tq1bZ&cshid=1558570666797

 

Kakva EU, kakvi bakrači, koja crna propuštena šansa...

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, Host said:

Naravno, bolja je bila mudra politika kraljevine koja je izvozila terorizam na zapadna trzista i izazvala svetski rat :fantom: 

 

To niko nije rekao.

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Naravno, bolja je bila mudra politika kraljevine koja je izvozila terorizam na zapadna trzista i izazvala svetski rat :fantom: 

 

Znam da samo troluješ, no za razliku od Apisovih solaža, SFRJotovska podrška Arafatu i drugarima nija bila solo akcija šefa UDBe već zvanična državna politika na najvišem nivou

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...