Jump to content
IGNORED

the king


Cruella De Ville

Recommended Posts

aaaa! a i ja budala našla sa sladžom da se trkam. :Dtaj vetar je za udenuti negde između 4. i 5. dela valjda. i taj serijal tek treba da počnem. po svemu sudeći negde oko 2023, taman kad se luba nakani da pogleda SOA.i majstorski zaokružim post: počni, lubo, već jednom da ih gledaš - ljudi malne insepšn napravili, a ti se tu i dalje femkaš. happy.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    41

  • luba

    33

  • Аврам Гојић

    25

  • Lrd

    21

I bilo je krajnje vreme da me King ponovo ostavi bez daha, kao kad sam bio mlad momak ja u Mejnu, pecao kedere u Kenduskegu, a on mi je prisao, krupan covek velikih naocara...Odlicna, odlicna knjiga, barem prvih 200 strana koliko sam presao. Povratak starim junacima iz drugog rakursa, jednostavno i socno pripovedanje, posveta Amerikani i zlatnim predvecerjima Nove Engleske, kada starci izlaze do birtije da pricaju o davnim danima, a ocevi razmisljaju kako da maljem pobiju svoju celu porodicu.11-23-63.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
I bilo je krajnje vreme da me King ponovo ostavi bez daha, kao kad sam bio mlad momak ja u Mejnu, pecao kedere u Kenduskegu, a on mi je prisao, krupan covek velikih naocara...Odlicna, odlicna knjiga, barem prvih 200 strana koliko sam presao. Povratak starim junacima iz drugog rakursa, jednostavno i socno pripovedanje, posveta Amerikani i zlatnim predvecerjima Nove Engleske, kada starci izlaze do birtije da pricaju o davnim danima, a ocevi razmisljaju kako da maljem pobiju svoju celu porodicu.
Živ bio, pročitaj prvo do kraja pa onda sudi. I meni je taj deo u Deriju bio super, ali posle ide spor pad u besmisao i opštu diskordiju. O raspletu sam već kukao ovde negde, čini mi se.
Link to comment

Wind through the Keyhole ne mogu da predjem 100 strana vec 20 dana. Jedini razlog da napise ovo je bio da se na prvoj strani zahvali stafu iz marvela, a da oni posle to iskoriste ko scenario za strip.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
I bilo je krajnje vreme da me King ponovo ostavi bez daha, kao kad sam bio mlad momak ja u Mejnu, pecao kedere u Kenduskegu, a on mi je prisao, krupan covek velikih naocara...Odlicna, odlicna knjiga, barem prvih 200 strana koliko sam presao. Povratak starim junacima iz drugog rakursa, jednostavno i socno pripovedanje, posveta Amerikani i zlatnim predvecerjima Nove Engleske, kada starci izlaze do birtije da pricaju o davnim danima, a ocevi razmisljaju kako da maljem pobiju svoju celu porodicu.11-23-63.jpg
Ја почех да читам у књижари, па ми се баш некако учинило вредно да дам 10$ на књигу.
Link to comment

Мени је књига од почетка до краја била одлична, изгутао сам је уз све обавезе за непуна три дана. Део приче који се дешава у Мејну, ако се иззузме злокобни Дери, Андроскогин каунти место где сам провео пар феноменалних летовања и једну конференцију. Најежио сам се док описује одмор у једној од колибица на језеру. Посета ликовима из романа То ме је онако скоро расплакао. Феноменалан пастиш. Деао у Тексасу ништа слабији. Нити има ичега набуџеног у ономе како ликови реагују на могућност да се спречи Кенедијево убиство. Успут, американа до бола. :thumbsup: Кинг је вероватно најпотцењенији амерички аутор, вечити жанр писац за професоре, а у ствари нови Самујел Клеменс.

Link to comment

+1opet sam ga citala letos, i neke zamerke (mnogo blaze nego vinijeve, naravno) sad uopste nisam ni primetila.ali me je zato ovo razbilo, otprilike koliko i the girl who loved tom gordon. uvodni kingov esej je takodje za izucavanje na nekom majster kursu knjizevnosti, posto ga sad i hajbrauovci priznaju za pisca.9014.jpg

Link to comment
Нити има ичега набуџеног у ономе како ликови реагују на могућност да се спречи Кенедијево убиство.
http://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8&feature=relatedDobro je znati da imaš uvid u reakciju prosečnog Amerikanca na putovanje kroz vreme i mogućnost da se izmeni istorija.Ostajem pri tvrdnji da je King i zaplet i rasplet krajnje amaterski sklepao... rekao bih "kako mu ne dolikuje" ali odmah se setim kako je završio Dark Tower pa shvatim da to ipak ne stoji.Zaplet: "Hajde da se vratimo u prošlost da spasemo Kenedija i, konsekventno, ceo svet!"Rasplet: "O noes, spasavanjem Kenedija sjebali smo ceo svet!"
Link to comment

ne znam za 11/22/63, samo bih da se složim da je long vok veoma interesantna i upečatljiva knjigaa ponovo sam pročitala priču dolan's cadilac, ako vam je promakla nadoknadite to što pre.

Link to comment
Dobro je znati da imaš uvid u reakciju prosečnog Amerikanca na putovanje kroz vreme i mogućnost da se izmeni istorija.
За једног медведића си баш на крај срца. :P Како да ти кажем живим са њима, разговарам, није баш да су ми непознати. Због тога не мислим да је Стевица толико омануо пишући на начин на који пише поготову кад се узме у обзир да то говоре ликови пре пола века и то на Југу. Иначе, он је као и већина његове генерације дефинисан тим убиством и нисам уопште изненађен да га је обрадио. Што се завршетка тиче, ја бих то малко другачије урадио, али не мислим да је развалио књигу том свом премисом.
Link to comment

Ma verujem da su ti poznati, nego me je iznenadilo da pričate o putovanju kroz vreme i sprečavanju predsetničkih atentata :D Meni je to njegovo mlataranje middle class patriotizmom užasno bljutavo i neukusno, nisam mislio da je neuverljivo. U jednoj od Dark Tower knjiga (ne znam kojoj, ali mora da je od 4. nadalje) nije mogao da se zaustavi u seriji 9/11 poređenja. Kako neka zgrada padne, ili se digne neka prašina, ili neki ljudi vrisnu, on kaže "I to je u trenutku podsetilo Džona Smita na jedan drugi pad, kada su dve kule, i bla bla, i žvanj žvanj..."Niko me neće ubediti da autor prosečne inteligencije radi takve stvari zato što i on sam nonstop misli na Neponovljivu Genocidnu Tragediju. Radi ih iz sitnih, banalnih, jeftinih marketinških razloga.BTW, odslušao sam audiobook Wind Through the Keyhole, i nije mnogo loše. Nisam mnogo očekivao, ali kao set nested priča fino je ukomponovano. Čak mi deluje kao da je tu iskoristio popularnost svojih epsikih Roland bljuzgi da bi ispričao jednu bajku koja nema mnogo veze ni sa Dark Tower ni sa revolverašisanjem.

Link to comment
Ma verujem da su ti poznati, nego me je iznenadilo da pričate o putovanju kroz vreme i sprečavanju predsetničkih atentata :D Meni je to njegovo mlataranje middle class patriotizmom užasno bljutavo i neukusno, nisam mislio da je neuverljivo. U jednoj od Dark Tower knjiga (ne znam kojoj, ali mora da je od 4. nadalje) nije mogao da se zaustavi u seriji 9/11 poređenja. Kako neka zgrada padne, ili se digne neka prašina, ili neki ljudi vrisnu, on kaže "I to je u trenutku podsetilo Džona Smita na jedan drugi pad, kada su dve kule, i bla bla, i žvanj žvanj..."Niko me neće ubediti da autor prosečne inteligencije radi takve stvari zato što i on sam nonstop misli na Neponovljivu Genocidnu Tragediju. Radi ih iz sitnih, banalnih, jeftinih marketinških razloga.BTW, odslušao sam audiobook Wind Through the Keyhole, i nije mnogo loše. Nisam mnogo očekivao, ali kao set nested priča fino je ukomponovano. Čak mi deluje kao da je tu iskoristio popularnost svojih epsikih Roland bljuzgi da bi ispričao jednu bajku koja nema mnogo veze ni sa Dark Tower ni sa revolverašisanjem.
То некако зависи од твог личног погледа на свет, а самим тим и на патриотизам. За бајбимумере Кенедијево убиство је вероватно кључни догађај у животу као за титосттанце одлазак онога чије стварно порекло не знамо у историју. Ја сам пробао да читам Револвераша, али не успех да се мрднем, од почетних пар глава. мени је то некао онако неуверљиво и местимично досадно. Можда нисам био мотивисан или штавећ.
Link to comment

Sve tačno, ali samo do određene tačke. Nemam nikakav problem sa željom Kinga i njegovih likova da spasu pokojnog predsednika putovanjem kroz vreme. Ali imam ozbiljan problem kad i on i oni umisle da tako "spasavaju svet". Od... od nečega, ne zna se čega. I ta želja za besmislenim, ničim argumentovanim junačenjem pokreće celu radnju romana! To je već uvreda za inteligenciju.Ne znam šta je mislio da će ga dočekati kad se vrati u sadašnjost pošto spase Kenedija? Mir u svetu i raj na zemlji? Nepostojanje terorizma? Kolonije na Marsu? Ni reči o tome nema u celoj knjizi, treba tek onako da progutamo da je Kenedijev opstanak, eto, vitalan za sve nas. (Takođe, jebeš roman o putovanju kroz vreme gde se ni ne pomene mogućnost stvaranja paradoksa. Glavni lik se ni ne zapita da li bi se rodio i kako bi živeo u svetu u kom je Osvald sprečen, te da li bi u tom svetu i poželeo da putuje unazad kroz vreme i spase predsednika...)BTW ne znam šta ima "neuverljivo" u priči o zajebanom revolverašu koji kroz pustinju ganja nekog čoveka u crnom. Klasičan western zaplet, u koji tek dosta kasnije ulaze neki elementi horora. Dosadno priznajem, ima nas raznih :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

dok cekamo na dr sleepa, nesto sto ce sigurno izaci pre toga, a taman da moja omiljena izdavacka kuca dobije jos malo podsticaja:

Hard Case Crime, the award-winning line of pulp-styled crime novels published by Titan Books, today announced it will publish JOYLAND,a new novel by Stephen King, in June 2013. Set in a small-town North Carolina amusement park in 1973, JOYLAND tells the story of the summer in which college student Devin Jones comes to work as a carny and confronts the legacy of a vicious murder, the fate of a dying child, and the ways both will change his life forever. JOYLAND is a brand-new book and has never previously been published. One of the most beloved storytellers of all time, Stephen King is the world’s best-selling novelist, with more than 300 million books in print.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...