Jump to content
IGNORED

the king


Cruella De Ville

Recommended Posts

Er valja ovaj poslednji?
za poslednjeg ne znam, ali, uz sve mane, Under the Dome je veoma, veoma citljiva knjiga. jedino sto mi je nekako otudjena, nedostaje ona Kingova patentirana dubinska karakterizacija.
Link to comment
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    41

  • luba

    33

  • Аврам Гојић

    25

  • Lrd

    21

u, vidis, a mene je to bas nalozilo na dome, sto je potpuno kormak makartijevski prisao likovima (sem klinaca).meni je i duma key spektakularan, najvise lici na starog drogiranog kinga. a pocetak je sigurno medju deset najboljih na svetu, u najsiroj konkurenciji.

Link to comment
A sta je ovo sto najavljaju za 2012 iz DT serijala? Znam da sam citao da je bilo neko glasanje sta prvo da izda jal prequal Shining-a jal ovo iz DT i valjda je Shining pobedio.
Pisalo je da će biti neka dodatna knjiga za DT, ne znam kako se to zove kad nije ni prequel ni sequel nego negde u sredini. Valjda je između četvrtog i petog dela. Što se mene tiče može da je nabije where the sun don't shine.Roland sings, Roland dances, and to top it all off, Roland stagedives like Joey Ramone!
Link to comment

U bookmarksima je i dalje operativan Kingov sajt.Očigledno, sprema se novi roman iz serijala. :blink: Smešten izmedju četvrte i pete knjige. Jeebus...http://www.stephenking.com/promo/wind_through_the_keyhole/announcement/

Edited by Lrd
Link to comment

zavrsio Suzaninu pesmu i prelazim na sedmi deo. Ako bude ono sto je nagovesteno na kraju sestog dela, ako zavrsi onako kako mislim da ce zavrsiti...vadim vizu za Ameriku i kupujem kartu u jednom pravcu za Bengor, Mejn da obavim jedan poslic :fur:

Link to comment
verovatno, da, nije to prvi put da King licka knjigu pa je izdaje ponovo, tako je i Stand prepravljao
Nije prepravljao The Stand, vec kad je knjiga izasla 1978 king jos uvek nije bio ono sto ce postati za nekoliko godina, tako da su ga naterali da skrati knjigu da bi se snizila njena prodajna cena.10 godina kasnije ju je ponovo objavio ali u prvobitno zamisljenoj neskracenoj verziji.11/22/63 je usla na listu 10 najboljih kliga godine NY times-a. To je verovali ili ne prvi ulazak Kinga na tu listu.
Link to comment
11/22/63 je usla na listu 10 najboljih kliga godine NY times-a. To je verovali ili ne prvi ulazak Kinga na tu listu.
Pa kad je prvi put neki svoj roman dovoljno usidrio u realnosti, čitaj patriotskoj bljuzgi.Ima jedna priceless scena gde riba kaže protagonisti, hoću da ti pomognem i to ne zato što si ti iz budućnosti i ja te volim, nego zato što taj Oswald pokušava da ubije precednika, a ja sam Amerikanka bre..."I care. I didn’t vote for him, but I happen to be an American, and that makes him not just the president but my president. Does that sound corny to you?”“No.”“Good.”:suzicaponosnica:
Link to comment

I meni se povracalo od ideje da ce spasavanjem kenedija da se promeni istorija sveta na bolje. Deo koji je "nastavak" It-a mi je bio skoro savrsen tako da me je ostatak knjige pomalo nervirao, cak i odnos sa Sadie, patetika. Ali na kraju sam ipak zadovoljan raspletom i dao bih knjizi znatno vecu ocenu od tvoje shestice.Simpaticno mi je u pogovoru gde je priznao da je za zavrsetak zasluzan Joe Hill, posto ga je on osmislio. A ja sam do sad mislio da je tata taj koji sinu pomaze oko Locke and Key-a i Heart shaped boxa itd :lol: A ispade obratno

Edited by BornToRun
Link to comment
zavrsio Suzaninu pesmu i prelazim na sedmi deo. Ako bude ono sto je nagovesteno na kraju sestog dela, ako zavrsi onako kako mislim da ce zavrsiti...vadim vizu za Ameriku i kupujem kartu u jednom pravcu za Bengor, Mejn da obavim jedan poslic :fur:
Hajde baš me zanima kako misliš da će se završiti? Spojler slobodno, a ja obećavam da ti neću reći ni "da" ni "ne".
Pa kad je prvi put neki svoj roman dovoljno usidrio u realnosti, čitaj patriotskoj bljuzgi.
Koja incidencija. Baš sam danas izražavao jednom svom drugaru čudjenje zašto se Mekormak toliko hailuje kod mainstream kritike i čovek mi je rekao da je to zato što mainstream kritika ceni državotvornost. Jebote, ne mogu da verujem da je to toliko banalno. :isuse: Jebem ti kritiku, jebem ti sve.
Link to comment
Kraj DT je za mene definitivno najgori antiklimaks u istoriji književnosti i svega što sam ikad čitao.
Zilion.
...vadim vizu za Ameriku i kupujem kartu u jednom pravcu za Bengor, Mejn da obavim jedan poslic :fur:
Ja ću da ti se učipim za kartu.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...