Jump to content
IGNORED

Malo fajv o klok ubistvo


Аврам Гојић

Recommended Posts

mozda znas ko je ubica zato sto si, na primer, sve serlokove procitao i odgledao osamnaest hiljada puta, a benedikt kamberbec je serlok tek prvi put, i nije cudno da mu treba 90 minuta, ili koliko vec traje epizoda, da resi nekoliko slucajeva upletenih u jednu epizodu. mnogo mi se svidja novi serlok, jedva cekam nove epizode.
Ma i meni se svidja, ali

ne govorim o knjigama, nego o onom taksisti. Šerlok, Votson, inspektor i pandur mozgaju, dolazi taksista, Šerlok kaže "ali ja nisam zvao taksi" i nastavljaju da razmišljaju kako to kriminalac može da se šeta gradom neprimećen. O tome govorim, a sve ostalo primećuju.

Ali mi je osim toga skroz kul, a naročito mi je Morijarti do jaja, ali baš.

Link to comment
vredi, prvo zbog pisca, iana renkina,
Renkin mi je...ma, ne volim ga uopšte. Nije loš pisac, ali se šlepa uz krimiće pišući neke društvene studije. Više vremena prodje na njegove lamentacije kakvi su Škoti ljudi, nego na copycata Bible Johna. Ili što više strana potroši na hejt duvana i navike pušenja nego na organizovane kriminalce u Edinburgu. Što ne znači da je serija loša, samo da hejtujem Renkina, jer sam se navukao na mogućnosti i pročitao pet romana, i svaki put krene dobro i bude ćorak.
Link to comment
ne znam da li je ovo prikazivano kod nas, mislim da nije, ali vredi, prvo zbog pisca, iana renkina, a potom zbog dzona hane. inspektor rebus
Pomenusmo Rebusa na prethodnim stranama, epizode sa Ken Stott -om su se prikazivale a nikako ne mogu da se setim da li su i sa Hanom, :wub:
Link to comment
Renkin mi je...ma, ne volim ga uopšte. Nije loš pisac, ali se šlepa uz krimiće pišući neke društvene studije. Više vremena prodje na njegove lamentacije kakvi su Škoti ljudi, nego na copycata Bible Johna. Ili što više strana potroši na hejt duvana i navike pušenja nego na organizovane kriminalce u Edinburgu. Što ne znači da je serija loša, samo da hejtujem Renkina, jer sam se navukao na mogućnosti i pročitao pet romana, i svaki put krene dobro i bude ćorak.
to je problem sa vama prebezima iz sfa :D sve vam nesto dosadno, sve hocete akciju, drndrn. pa zar ti nije super sto se svaki roman zove po nekoj pesmi stonsa? (nisam ni ja neki fan, mozda mi je na 30. mestu dragih mi pisaca, ali zato naslednica spektakularna, denise mina, no o tome negde drugde)
Link to comment
ako moz valander, onda moze i irena hus. :) http://www.imdb.com/title/tt0940780/
Ja bi stavila Valandera jer ga igra Kenet Brana i na engleskom je, samo je radnja u Švedskoj. Mislim od Švedske ima samo pejzaže nekih nepreglednih ravnica i kuća sa velikim prilazima, moglo je da bude snimano bilo gde (ko Kojot u Pragu :P ).E sad ne znam kakve kvalifikacije ima Irena Hus :unsure: Edited by puella
Link to comment
Pomenusmo Rebusa na prethodnim stranama, epizode sa Ken Stott -om su se prikazivale a nikako ne mogu da se setim da li su i sa Hanom, :wub:
ja nisam ni gledala te posle da ne kvarim utisak. ali hvala ti do neba sto si me podsetila na mekaluma. godinama pokusavam da se setim, jedino mi bio hana u glavi i ona neka cica njegova fotografkinja sa ratista.
Link to comment
to je problem sa vama prebezima iz sfa :D sve vam nesto dosadno, sve hocete akciju, drndrn. pa zar ti nije super sto se svaki roman zove po nekoj pesmi stonsa? (nisam ni ja neki fan, mozda mi je na 30. mestu dragih mi pisaca, ali zato naslednica spektakularna, denise mina, no o tome negde drugde)
A jes' vala. Ali mi žanrofašisti volemo da uzmemo žanrovski roman i čitamo taj žanr. A ne kao krimić, a ono društvena studija. :yucky: Kao Artur Klark. :puke: A ovako ispade da se samo šlepa na Stonse. Ma, zna čovek da piše, nema tu šta, samo maši temu, bar što se mene tiče. Jednom sam bacio knjigu kad je naišao neki pasaž u kome bukvalno piše "to je problem sa nama Škotima..."
Link to comment
E sad ne znam kakve kvalifikacije ima Irena Hus :unsure:
irena hus je odlicna detektivka + ima midsomer atmosferu, iako se desava u geteborgu. skroz je britkrajm, osim sto je na svedskom. Edited by darling
Link to comment
ja nisam ni gledala te posle da ne kvarim utisak. ali hvala ti do neba sto si me podsetila na mekaluma. godinama pokusavam da se setim, jedino mi bio hana u glavi i ona neka cica njegova fotografkinja sa ratista.
Nema načem, hvala takodje ( ti meni vojvodo ja tebi serdare :lol: ) što si podsećanjem na Prime suspect učinila da nadjem sve epizode a i poslednju koju nisam gledala ranije. Rebus sa Ken Stott-om je što se mene tiče odličan . Drugačiji karakter i cela njegova priča al , odličanMeni je u svim tim engleskim serijama neverovatno koliko su manje više svi fenomenalni glumci, ,ma i u najmanjim epizodama, dal je do engleske škole glume da li do velikog broja pa lako naći kvalitet ...pojma si ga nemam al uživam. I kao opravdanje što sam ponešto gledala i više puta je savet mog prijatelja koji je davnih osamdesetih otišao u London sa skromnim znanjem jezika - nema boljeg načina za vežbanje engleskog Evo i podsećanja na seriju koja se meni baška svidela iako ima malo krimi elemenata ali puno dobre priče i glume a bogami i lepote 4 glavne glumice :) MV5BNDI1NjI2Mzg0NV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzQ3MjUzMg@@._V1._SY317_CR15,0,214,317_.jpg
Link to comment
Ma i meni se svidja, ali

ne govorim o knjigama, nego o onom taksisti. Šerlok, Votson, inspektor i pandur mozgaju, dolazi taksista, Šerlok kaže "ali ja nisam zvao taksi" i nastavljaju da razmišljaju kako to kriminalac može da se šeta gradom neprimećen. O tome govorim, a sve ostalo primećuju.

Ali mi je osim toga skroz kul, a naročito mi je Morijarti do jaja, ali baš.

Dobar je taj Sherlock. Jedva cekam novi serijal.Morijarti mi skroz deviant. Na mahove me je podsetio na ovog villaina:

:P

Link to comment
Ja bi stavila Valandera jer ga igra Kenet Brana i na engleskom je, samo je radnja u Švedskoj. Mislim od Švedske ima samo pejzaže nekih nepreglednih ravnica i kuća sa velikim prilazima, moglo je da bude snimano bilo gde (ko Kojot u Pragu :P ).
Beeeep. To je rimejk originalnog Valandera koji je :Hail: Kao i Forbrydelsen
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...