Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

1 hour ago, halloween said:

https://www.danas.rs/drustvo/majic-pravosudje-je-potupno-marginalizovano-po-pravdu-se-ide-kod-sultana/

 

Ne znam koja je bila namera sa ovim vickastim poređenjima i pošalicama, ali teško da će tako steći nekakve simpatije kod publike i odavati utisak skladne ličnosti.  Isto i Stepanović sa "cveta cveće, pevaju ptičice kao u Skandinaviji".  Mislim da ta vrsta prizemnog , da ne kažem uličnog humora,  može samo da stvori utisak kao da se takmiče za medijsku pažnju sa svojim glavnim fokusom, gotovo protivkandidatom, Vučićem koji takođe svaki put ispali neku pošalicu. Osim toga, mislim da je pogrešan pravosudnocentrični pogled na sistem koji kaže da je pravosuđe "suština priče". Postoji jedna odvratna  esnafska tendencija da su oni najbitniji, a pogotovo oni koji su "ceo radni vek" u pravosuđu tj. nisu mrdnuli nigde iz suda, a vreme potrošili na pelcerašenje po predmetima i izrabljivanje saradnika čekajući da budu izabrani za sudije/ viši sud/ predsednika suda.  

Za nekoga ko pledira da ostavi utisak visokog funkcionera, vrhunskog  sudije krivičara, očekuje se malo rafiniraniji pristup javnosti. Naročito kad se ima u vidu da je teritorijalno pitanje ono što iscrpljuje ovu zemlju već duže vreme i da dok se ne definišu osnovni elementi države, priče o nadogradnji njenih glavnih  atributa, kao npr. o  nezavisnom pravosuđu, nisu u prvom planu.  Zbog toga,  čini mi se da su mnogo bolje one sudije koje se vrlo dozirano pojavljuju u javnosti. Pogotovo mislim da posebnu čast imaju one sudije koje su otišle iz pravosuđa, makar privremeno, nadam se.

 

Jeste bolje su Vuciceve sudije

Link to comment
  • 1 month later...

Pa i ne baš. VKS nikad nije rekao da je banka dužna da pokaže strukturu troškova i imao je u poslednjih godinu dana par odluka po posebnim revizijama gde je utvrđenivao nistavost tih odredbi (preinacio par presuda Privrednog apelacionog). Ni u jednoj od tih odluka se nije pozivao na strukturu.

Zapravo će osnovni sudovi samo morati da promene obrazlozenje. Izreka se ne menja.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...