Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Neka čitaju laici presude, uf možeš misliti šta je natrućao neki tamo sudijski pomoćnik, a potpisao sudija. Sve se presude donose u ime naroda i sve su podložne i ispitivanju, kako stručnom, po pravnim lekovima, tako i javnosti.

I neka im preispituju imovinu, neprekidno, naročito nepokretnosti po ugovorima o poklonu i doživotnom izdržavanju, toga su prepune imovinske karte i sudija, a i javnih tužilaca.

Nije njihov posao nuklearni rektor u Vinči.

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment

@Ayatollah

A što se tiče sudije Majića, upravo sam pogledala, ta cifra  od 3, 5 miliona na godišnjem nivou je prihod od sudijske funkcije u Apelacionom sudu (izvor prihoda Republika), nigde se ne navode drugi prihodi, npr. od prodaje knjiga.

Zar za ona remek dela što mu Vulkan objavljuje nije zaradio ni dinara?

Edited by halloween
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jasmina Marević?

 

Nemam pojma, nije moj predmet, okačio Ivan Ninić na Twiteru. Evo i tvita:

 

Kažu kolege u komentarima da im lagano zakazuju za 2022. godinu već sada.

Link to comment

Ја сам чуо да поменута заказује за 2022. Али 2023 је баш хеви. Пада ми на памет да је у питању грешка. Или има неки разлог. Можда су странке тражиле да се закаже тако касно да би нешто решиле у међувремену. 

Link to comment

https://www.bizlife.rs/sudovi-pred-kolapsom-za-dan-1-500-tuzbi-protiv-banaka/

 

Sve veći broj tužbi građana Srbije protiv banaka, najčešće zbog nezakonitog obračuna troškova kredita, bukvalno preti da blokira rad sudova, a ostala ročišta se zbog toga zakazuju za 2022. godinu, rekla je predsednica Upravnog odbora Udruženja sudija i tužilaca Ivana Josifović, prenele su “Večernje novosti”.

U Prvom osnovnom sudu je samo od pošetka ove godine, do 20. novembra primljeno 39.030 parničnih predmeta u kojima se kao stranka pojavljuje banka.

 

“U više od 99 odsto slušajeva banka je u svojstvu tuženog i to po osnovama spora ‘neosnovano bogaćenje’ i ‘utvrđenje’. Pomenutih 39.303 predmeta čini 76,1 odsto ukupno primljenih predmeta u P upisniku ove godine”, rekla je Prvog osnovnog suda Bojana Stanković.

Link to comment

Укупно је у Првом већ преко 50000 нових ове године. Значи преко 700 по судији само нових предмета. То је пакао. 

Link to comment

Ma ovo će se svesti na traženje pikanterija i takve gluposti, realno ko je htio i kome je posao i do sad je mogao da čita presude, ovo će biti cirkus za široke narodne mase. 

 

Mislim, znam šta potpisuju sudije (a pišu pomoćnici), znamo i mi odavde, tipa potpišu presudu u kojoj se u izreci i obrazloženju utvrđuju različiti stepeni krivice i slično. 

Link to comment

To je već urađeno, samo ne baš na taj način. Prema Zakonu o parničnom postupku, kada u većem broju predmeta postoji potreba da se zauzme stav o nekom pravnom pitanju, može da se pokrene postupak za rešavanje tog pitanja pred Vrhovnim kasacionim sudom. Ako VKS reši to pitanje, odluka važi za sve sporove u kojima se postavlja isto pravno pitanje.

 

VKS je zauzeo stav o troškovima za obradu kredita, pa je zato i usledila ova poplava desetina hiljada parnica koje imaju identične tužbene zahteve u pogledu osnova. Izvesno je da će sve biti rešene na isti način, ali o svakoj mora da se vodi postupak, ne može automatski da se primeni odluka iz prvog takvog predmeta na sve ostale. Zato će sve to da traje godinama.

Link to comment
20 minutes ago, napadaj said:

To je već urađeno, samo ne baš na taj način. Prema Zakonu o parničnom postupku, kada u većem broju predmeta postoji potreba da se zauzme stav o nekom pravnom pitanju, može da se pokrene postupak za rešavanje tog pitanja pred Vrhovnim kasacionim sudom. Ako VKS reši to pitanje, odluka važi za sve sporove u kojima se postavlja isto pravno pitanje.

 

VKS je zauzeo stav o troškovima za obradu kredita, pa je zato i usledila ova poplava desetina hiljada parnica koje imaju identične tužbene zahteve u pogledu osnova. Izvesno je da će sve biti rešene na isti način, ali o svakoj mora da se vodi postupak, ne može automatski da se primeni odluka iz prvog takvog predmeta na sve ostale. Zato će sve to da traje godinama.

 

Ja zaista ne znam koji je interes bankama da vode ove postupke, kada je jasno kako će se završiti. Možda se nadaju da će tužioci u nekim slučajevima napraviti neke procesne propuste, pa će im konačni račun biti niži, ali će sa druge strane plaćati troškove postupka u hiljadama slučajeva.

 

Btw, čuo sam da pojedine banke angažuju advokate za ove parnice, i da im plaćaju (pazi sad ovo) 30 evra po celom predmetu (ne po radnji, po predmetu) za ceo tok postupka. Ako je tačno, tu bi i Komora imala šta da kaže, što se naravno neće desiti nikada...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...