Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Reklo bi se da je nevešta fotomontaža,  Odmah ispod teksta se vidi tamnija linija kao kad se stavi papir preko papira, a potpis i pečat su na sredni stranice. Nema ni datuma.  Svejedno, smešno je.

Edited by halloween
Link to comment

Original je. Imam ja ovih uz raznih pravobranilaštava i sudova. 

Poenta je da je izmenama Zakona o izvrsenju i obezbeđenju propisano da izvrsitelji vrše naplatu po rešenjima koja sud donosi po sluzbenoj dužnosti (novcane kazne svedocima, vestacima..., troskovi krivicnog postupka...). E sad, sudovi imaju nenormalnu praksu, da svaki sudija u svom predmetu treba da inicira postupak prinudne naplate, kao sto je slucaj sa naplatom sudskih taksi. To dovodi do konflikta sa pravobranilastvom, jer su sudovi bili radi da to prebace pravobranilastvu, jer u ovim postupcima sud je klasicni izvrsni poverilac i ne zavrsava se sve na podnosenju predloga za izvrsenje (izvrsitelji nalažu sudu kao poveriocu razna postupanja, da se izjasne o nečemu, da predloze nesto). Da ne bi bili zatrpani hiljadama besmislenih postupaka (npr. naplata 5000 din troskova krivičnog postupka) pravobranilastvo se dosetilo da oni kao zakonski zastupnici drzave daju punomocje svom "vlastodavcu" da može sam, bez njihovog zastupanja da preduzima radnje u postupku. 

E sad, imamo situaciju da je formalno da zastupa stranku u postupku ovlascen i sudija koji donosi rešenje o izvršenju po predlogu te stranke koja je sudiji dala punomocje, a to samo pokazuje u kakvoj drzavi zivimo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne razumem baš šta je smisao ovog istraživanja, da li je to neka crna lista ili spisak za odstrel? I šta znači to "saznaćeš sve" o sudijama, njihovoj imovini i postupcima koji se vode protiv njih - ja koliko znam u Srbiji se primenjuje Zakon o zaštiti podataka o ličnosti, ne mogu baš da se ovi podaci okače tek tako na net (osim podataka o imovini sudija, koji su i tako javno dostupni na sajtu Agencije za borbu protiv korupcije, evo npr. Majić je okačio da je zaradio 3,5 miliona dinara u 2019. godini).

 

Ne želim da se ovo pogrešno razume kao da branim struku, ima među sudijama puno trulih jabuka koji su odavno zreli za zatvor i razrešenje i o tome treba da se piše, ali ne na način da se kače nekakve liste sudija na net, da svaki prosečni Mile može da se time naslađuje. Novinarstvo nivoa Kurira i Informera, a i ton koji KRIK koristi u tvitu je takav.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

Ovo kao da je SNS naručio u sklopu svoje "ma mi bismo ganjali krimose, keve nam, ali žute sudije", sad će neki tamo laici da razglabaju i čitaju presude po Srpskom telegrafu kao da čitaju listu za kladionicu. Da to tako ide onda bi svako i sudija bio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...