Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

2 minutes ago, Bogotac said:

Ako imas neki savet, sta dalje da radi,napisi,ocigledno da je onaj uleteo sa kintom i potplatio ove iz KG,posto su iz osnovnog suda sokirani koliko brzo je stigla presuda nazad,obicno im treba oko godinu dana,sad nije proslo ni 5 meseci.

Tesko je biti pametan. Ja sam u otvorenom ratu sa njima, koji je rezultirao sa nekoliko krivicnih prijava koje ce možda kostati funkcije nekoliko sudija, ali sam ja bio svestan o kakvom se ološu radi, pa sam ceo postupak vodio tako da ih isprovociram da se bahate i da prave kriminalne greske, jer sam znao da je druga strana izvrsila uticaj na njih. 

Posle toga svaka sledeća moja presuda u drugim postupcima ide istom veću koje ekspresno ukida presude na moju štetu, uz besmislena obrazloženja. 

Ovde pravo ocigledno ne pomaže...

Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Tesko je biti pametan. Ja sam u otvorenom ratu sa njima, koji je rezultirao sa nekoliko krivicnih prijava koje ce možda kostati funkcije nekoliko sudija, ali sam ja bio svestan o kakvom se ološu radi, pa sam ceo postupak vodio tako da ih isprovociram da se bahate i da prave kriminalne greske, jer sam znao da je druga strana izvrsila uticaj na njih. 

Posle toga svaka sledeća moja presuda u drugim postupcima ide istom veću koje ekspresno ukida presude na moju štetu, uz besmislena obrazloženja. 

Ovde pravo ocigledno ne pomaže...

Znaci nema nista,kako su doneli tako ce i biti.Ako dva puta vrate presudu osnovnom sudu,onda ide rasprava u KG gde oni izvode dokaze,ako sam dobro razumeo ili nije tako.

Jel ima svrhe ovo za Strazbur ili ne i ovo za nekog jakog advojata da mu kazem da ne baca pare dzabe.

Edited by Bogotac
Link to comment

Jednom se vraca osnovnom, drugi put oni odlucuju, sa ili bez rasprave. 

Ako je pravnosnazna presuda, tu ti dobar advokat ne moze mnogo pomoci, mada u Kg ti ne ne može pomoci ni u toku postupka, osim ako je jedan od onih sto zavrsavaju postupak sa kovertom, ili torbom punom para. 

U Kg pametni advokati vode postupak tako da gomilaju revizijske razloge, pa sta im Bog da po reviziji

Link to comment

Strazbur svakako, mada 95% predstavki Strazbur odbacuje bez detaljnog upustanja u problem. Samo mali procenat predstavki je zasnovan na povredama koje su značajne Strazburu. 

Revizijski razlozi su tačno odredjene bitne povrede odredaba postupka koje mogu dovesti do ukidanja presude od strane Vrhovnog kasacionog suda. 

Svakako, da bi pisao predstavku strazburu, moras da ispucas reviziju (ako je dozvoljena). 

Link to comment

Ok,znaci u ovom slucaju je dozvoljena posto su je preinacili.

 

Koliko li je dao para za potplacivanje,ziv nisam Cenim da nije mala cifra.

 

Hvala za sve odgovore,prenecu ortaku.

Edited by Bogotac
Link to comment

U julu treba da svedocim protivu lika koji nas je verbalno napao... zaleteo se i srecom stao na 30 cm od nas ali je nastavio da vredja i psuje...

sve se odvilo u zgradi u kojoj je bas on upravnik, mada drugih svedoka nema iako je vikao 5-10 minuta.

 

jel' zna neko kako izgleda ovaj postupak, da li ce i optuzeni biti u sudnici sa nama, koliko sve to traje itakoto? stvarno bih izbegao situaciju da moram da ga gledam, jos gore slusam ili da budem u istoj prostoriji sa neandertalcem

Link to comment

bices u istoj prostoriji sa njim, njegov advokat ti ima pravo postavljati pitanja, orivljeni ti moze postaviti pitanja samo preko sudije, ne moras da ga gledas ili tako nesto.

 

nemoj zaboraviti kazati da si se osetio ugrozenim.

Link to comment
Quote

 

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio sedmoricu pripadnika nekadašnje Jedinice za specijalne operacije (JSO) od optužbi za oružanu pobunu jedinice 2001. godine.

Ovom odlukom odbijena je kao neosnovana žalba tužioca za organizovani kriminal i potvrđena prvostepena presuda Specijalnog suda u Beogradu iz jula prošle godine.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Uspešno se krije vest da je sud na NBG poplavljen...uverenja se ne izdaju jer su serveri potopljeni, a bog te pita šta je s arhivom koja je u podrumu

Link to comment

To zato što Beograd ima kanalizaciju, rekao predsednik da je prof.Dragoljub Bakić šarlatan, što tvrdi suprotno... I još je elitista, treba mu kanalizacija... hahaha...

 

Kome verovati, ako ne predsedniku...

Link to comment

Зграда првог суда у Бул. НТ још увек нема струје после поплаве и суђења се и даље не одржавају. Поплава је била пре 15 дана. Па да ли је могуће. :fur:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...